Studijos šalia namų, bet lyg užsienyje | MRU | MRUNI.eu

Naujienos

18 sausio, 2021
Studijos šalia namų, bet lyg užsienyje: tarptautinė aplinka, ekspertai iš viso pasaulio ir profesija, įgyta anglų kalba
Viešojo valdymo ir verslo fakultetas
Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas
Viešojo saugumo akademija
Teisės mokykla

Dėl pasaulinės pandemijos pastaraisiais metais sumažėjus galimybėms universitetinių žinių semtis užsienyje, Lietuvos jaunuoliai vis dažniau atranda galimybę anglų kalba studijuoti Lietuvoje. Žurnalo „Reitingai“ tarptautiškiausia šalies aukštąja mokykla 2020 m. pripažintas Mykolo Romerio universitetas (MRU) skelbia, kad net per pandemiją į programas anglų kalba šis universitetas sulaukė 45 proc. daugiau paraiškų nei anksčiau. Tad ir tarptautines studijas praėjusių metų rudenį pradėjo 10 proc. daugiau studentų. Išaugus tokių programų poreikiui, nuo sausio 1 dienos MRU jau kviečia teikti paraiškas tuos,  kurie šį rudenį nori studijuoti anglų kalba. Dokumentus iki vasaros pradžios bus galima pateikti https://apply.mruni.eu/  studentų priėmimo platformoje.

Universiteto vicerektorė akademiniams reikalams prof. Regina Valutytė džiaugiasi, kad lietuviai vis dažniau įvertina, jog puikiai įvaldyti užsienio kalbą, galima studijuojant gimtojoje šalyje. „Anksčiau vyravusi tendencija, kad Lietuvoje anglų kalba studijuoja tik iš užsienio atvykę studentai, keičiasi. Suprantama, jog jaunuoliai dažnai siekia išvykti į užsienį tam, kad įvaldytų užsienio kalbą, susipažintų su kitomis kultūromis, pakeliautų. Vis dėlto pandemija padėjo atsigręžti į tai, ką turime visai šalia. Mūsų universitetas suteikia išskirtines galimybes anglų kalba mokytis iš profesionalių dėstytojų, kai kuriems ši kalba yra gimtoji. Studijos anglų kalba ne tik leidžia geriau pasiruošti tarptautinei darbo rinkai, bet ir sudaro sąlygas tęsti pradėtą darbinę veiklą“, – pabrėžia R. Valutytė.

Dėstytojai ir studentai – iš skirtingų žemynų

MRU siūlo net 27 skirtingas studijų programas anglų kalba, kurias dėsto ekspertai iš skirtingų užsienio šalių: Jungtinių Amerikos Valstijų, Pietų Korėjos, Prancūzijos, Airijos, Portugalijos ir daugelio kitų. Dar didesnė įvairovė šalių, iš kurių studentai mokytis atvyksta į MRU: anglų kalba čia jau studijavo jaunuoliai iš daugiau nei 70 valstybių.

Dėl MRU plataus bendradarbiavimo su pasaulio universitetais, studentai turi galimybę semtis žinių ir užsienio universitete. MRU vykdo net 11 jungtinių programų su užsienio universitetais – tokių programų absolventai po studijų gauna abiejų aukštųjų mokyklų diplomus. Be to, praktiką užsienyje galima rinktis ne tik per studijas, bet ir visus metus po jų.  „Esame užmezgę glaudų bendradarbiavimą su daugiau nei 300 pasaulio universitetų ir siūlome per 50 įvairių mainų studijų programų bei praktikos galimybių. Todėl studentai gali išbandyti save užsienyje. Tarptautiškumą palaikome universitete kurdami tarptautiškumo aplinką“, – akcentuoja MRU vicerektorė.

Visi studentai universitete skatinami pažinti įvairias kultūras: Azijos centre galima gilintis į Azijos regiono šalių kultūrą ir mokytis kalbų, o kartu su Pietų Korėjos Dongseo universitetu Vilniuje įkurtas Karaliaus Sedžiongo institutas atveria progą ne tik nemokamai mokytis korėjiečių kalbos, bet inicijuoja daug renginių, kuriuose pristatomas P. Korėjos menas, mokslas ir tradicijos. Labiau Europos kultūra besidomintys studentai gali pažinti frankofoniškas šalis bei mokytis prancūzų kalbos Frankofonijos centre, dalyvauti tarpkultūrinėse ir mokslinėse veiklose.

Puiki anglų kalba – didesnės karjeros galimybės

Išskirtinai daug studijų programų anglų kalba siūlančios aukštosios mokyklos vicerektorė prof. R. Valutytė akcentuoja, kad išlavinta anglų kalba atneša žymiai geresnes karjeros galimybes. Ypač tai aktualu dabar, kai dėl pandemijos nemažai daliai darbuotų tenka persikvalifikuoti, ieškoti naujų karjeros kelių.

„Įdarbinimo, karjeros specialistai jau kuris laikas pastebi, kad puiki anglų kalba tampa būtinybe, norint užimti konkurencingą darbo poziciją. Lietuvoje toliau plečiasi tarptautinių įmonių ratas, o ir vietiniai verslai vis dažniau orientuojasi ir į užsienio rinkas. Tad investicija į studijas anglų kalba yra investicija į didesnę darbo pasiūlymų įvairovę bei galimybę ateityje uždirbti daugiau“, – pabrėžia R. Valutytė.

Pastaraisiais metais abiturientų valstybinio anglų kalbos egzaminų rezultatai rodo vis geresnes jų žinias. Vis dėlto dar pasitaiko abejojančių, ar sugebės šia kalba gilintis į tam tikrą specialybę, suprasti specifinius profesijos terminus. Tokiu atveju studentai, neatsisakę svajonės studijuoti anglų kalba, gali savo bakalauro studijas pradėti nuo papildomos, metus trunkančios paruošiamosios programos, kurios metu bus gilinamos tik anglų kalbos žinios. 

Siūlo mokytis ir iš JAV krepšinio profesionalų

Be tradicinių programų anglų kalba (teisės, psichologijos, marketingo, vadybos ir t.t.), MRU kviečia studijuoti ir išskirtinę verslo administravimo magistro programą (MBA): krepšinio verslo administravimą (Basketall Business Administration). Antrąja lietuvių religija vadinamo sporto vadybos universitete moko šios srities ekspertai iš JAV, tad studentams suteikiama galimybė semtis žinių iš gilias krepšinio tradicijas turinčios valstybės profesionalų.

Kitų krypčių magistro laipsnio siekiančius asmenis kviečiama studijuoti sutrumpinto magistro studijų programose (L.L.M.). Jose magistro laipsnis įgaunamas per metus, o programa orientuota daugiausiai į praktinių įgūdžių formavimą. R. Valutytė pažymi, kad tokia studijų įvairove siekiama atliepti studentų poreikius. „Nuolat stebime rinką, analizuojame, kokiomis studijomis domimasi, kas tam tikrose programose studentams suteikė daugiausiai žinių, kas aktualu būsimai darbo rinkai. Esu įsitikinusi, kad aukštasis mokslas turi orientuotis ne vien į teorijos žinojimą, bet ir į praktinį pritaikymą bei atliepti mokymosi visą gyvenimą poreikius. Džiaugiuosi, kad kuo toliau, tuo labiau MRU tai sėkmingai įgyvendina“, – sako MRU vicerektorė.

Mykolo Romerio Universitetas – vienintelė šalies aukštoji mokykla, patenkanti į 250 geriausių pasaulio teisės krypties universitetų reitingą. Pernai MRU šiame pasauliniame „QS World University Rankings by Subject 2020“ teisės krypties reitinge pakilo per 50 pozicijų. Šiuo metu universitete studijuoja 6484 lietuviai ir 502 užsieniečiai.



Susijusios naujienos