Tarptautinėje mokslo konferencijoje aptartos moterų ekonominio įgalinimo tendencijos ir aktualijos - MRU
Naujienos

17 gegužės, 2017
Tarptautinėje mokslo konferencijoje aptartos moterų ekonominio įgalinimo tendencijos ir aktualijos
Viešojo valdymo ir verslo fakultetas
Įvykis

Gegužės 25 - 26 dienomis Mykolo Romerio universitete (MRU) vyko Azijos ir Europos susitikimo (ASEM) konferenciją „Moterų ekonominis įgalinimas: lygios galimybės darbo pasaulyje” („Women’s Economic Empowerment: Creating Equal Opportunities in the World of Work”).

Konferenciją surengė Užsienio reikalų ministerija kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Mykolo Romerio universitetu. Konferenciją globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Dviejų Lietuvos ministrų - Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus ir Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio – bendru kvietimu konferencijoje dalyvavo politikai, ASEM valstybių narių ministrai ir viceministrai, tokie kaip Indijos Valstybės ministras užsienio reikalams M.J.Akbar, Bangladešo Valstybės ministrė moterų ir vaikų klausimais, Pakistano žmogaus teisių ministras, Japonijos parlamentinis užsienio reikalų ministras, Latvijos, Rumunijos viceministrai, atsakingi už lyčių lygybę, parlamentarai, akademikai, lyčių lygybės institucijų vadovai, nevyriausybinių organizacijų atstovai. Pagrindiniai pranešėjai – JT organizacijos „JT moterys“ vadovės pavaduotoja Lakšmi Puri, pirmoji Singapūro ministrė moteris, išrinkta 2010 m. Singapūro metų moterimi ponia Lim Hwee Hua, taip pat garsi Jungtinės Karalystės įmonių grupės „Madi Group“ įkūrėja ir vadovė. Madi Sharma. Pasak konferencijos koordinatorės dr. Eglės Krinickienės, m
oterų ekonominio įgalinimo tema yra viena iš aktualiausių ir Europos Sąjungoje, ir visame pasaulyje. Moterys sudaro apie pusę pasaulio gyventojų ir nepelnytai susiduria su dideliais iššūkiais pačiose įvairiausiose srityse. Konferencijoje itin didelis dėmesys buvo skirtas moterų indėliui ir vaidmeniui ekonomikoje, moterų gyvenimo kokybei, pajamų nelygybei ir kitiems ekonominiams lyčių lygybės aspektams.