Klausk psichologo - konsultavimas | Mykolo Romerio universitetas

Klausk psichologo

MRU Psichologinio konsultavimo skyrius – pasiruošęs Jums padėti

MRU Bendruomenės gerovės centro Psichologinio konsultavimo skyrius yra pasiruošęs padėti pasirūpinti jūsų psichologine ir emocine sveikata.

Adresas: Ateities g. 20, LT-08303, Vilnius
kab.: V-112
El. p.: pks@mruni.eu

Psichologinio konsultavimo skyriaus vadovė: Gustė Gramaglia ggramaglia@mruni.eu

Psichologinio konsultavimo skyriaus Facebook

Individualios konsultacijos

MRU psichologai padės jums rasti atsakymus savo viduje ir kryptį veikti. MRU bendruomenės nariams 6 konsultacijos per mokslo metus yra visiškai nemokamos! Tikimės, kad universiteto bendruomenei psichologinė pagalba taps dar prieinamesnė.

Konsultacijos gali būti teikiamos Jums priimtiniausiu būdu – nuotoliniu arba kontaktiniu. Kviečiame pasirinkti konsultantą ir susisiekti su juo dėl konkretaus konsultacijos laiko ir būdo.

Norint užsirašyti į konsultaciją:

– Pasirinkite konsultantą čia

– Parašykite konsultantui elektroninį laišką ir susitarkite dėl laiko.

_______________________________________________________________________________________________________________________
Jei jums atrodo, kad esate įstrigę ar pasimetę, jaučiate nerimą ar liūdesį dėl ateities ar neišspręsto klausimo ar kyla abejonės savimi, kurios palaipsniui tik auga ir tampa rimtu iššūkiu judėti pirmyn, ir rasti tinkamą problemos sprendimą. Tuomet tikrai nereikia ignoruoti šių neigiamų jausmų ir jų keliamo diskomforto bei tikėtis, jog viskas savaime praeis. Tai eikvoja ne tik jūsų gyvybines jėgas, bet ir energijos resursus, kuriuos galėtumėte nukreipti savo norų ir idėjų realizavimui.

Tačiau ką daryti, jei jaučiatės neturintys tam jokio įkvėpimo? Kaip savimi pasirūpinti ir vėl atrasti gyvenimo džiaugsmą, vėl save išgirsti ir patenkinti poreikius, leidžiančius gyventi be įtampos? Viena iš išeičių, prisiimti atsakomybę už savo gyvenimo kokybę, pasinaudojant profesionalia psichologų pagalba ir padėti pačiam sau.

MRU psichologai padės jums rasti atsakymus savo viduje ir kryptį veikti. Tad raginame drąsiai užduoti rūpimus klausimus konsultantams, kurie garantuos konfidencialumą ir atsakys į visus jums rūpimus klausimus.

Savo klausimus galite siųsti: pks@mruni.eu

Psichologinio konsultavimo skyriaus Facebook

Grupiniai užsiėmimai

Užsiėmimų grafiką ir galimybę registruotis rasite ČIA 

DĖMESIO! Sausio mėnesį grupiniai užsiėmimai nevyks, prašome sekti naujienas dėl vasario mėnesio registracijos.

Streso valdymas. Grupinės relaksacijos, vizualizacijos pratimai, progresyvi raumenų relaksacija:

Gyvendami greitu kasdienybės ritmu pamirštame įsiklausyti į savo jausmus, atkreipti dėmesį į galvoje besisukančias mintis bei kūno siunčiamus signalus. Dažnai tik po ilgo laiko suprantame kokie įsitempę ir pavargę esame. Kviečiu prisijungti į grupinius užsiėmimus, kurių metu išmėginsime skirtingas atsipalaidavimo technikas, vizualizacijos pratimus bei progresyvią raumenų relaksaciją, kurios metu mokysimės sąmoningai atpalaiduoti skirtingas raumenų grupes ir mažinsime kūne jaučiamą įtampą. Kiekvienas grupės dalyvis galės išmėginti skirtingus atsipalaidavimo būdus ir atrasti jam tinkamiausią, vėliau praktikuoti atsipalaidavimo technikas savarankiškai.

Pozityviosios psichologijos užsiėmimai:
orientacija į pageidaujamą tikslą ir asmens stipriąsias puses. Konsultacijų metu siekiama atrasti ir sustiprinti asmens stipriąsias puses, jo apsauginius faktorius, bei padėti žmogui išvengti įvairių sunkumų ateityje. Dirbama su sąmoningu dėmesingumu (angl. Mindfulness), elgesio keitimu ir streso, nerimo įveikų strategijomis. Konsultacijos susideda iš trijų elementų: Įsisąmoninimo­ ­– savo lūkesčių, vertybių ir stiprybių išgryninimo; elgesio keitimo – elgesio keitimas siekiant tikslų naudojantis savo vidiniais resursais ir stipriosiomis pusėmis, įveikos – dėl elgesio keitimo atsiradusių sunkių emocijų ar minčių valdymas.

Užsiėmimai su Mindfulness elementais:

Individualūs ir grupiniai meditacijos užsiėmimai su įsisąmoninto dėmesingumo (angl. Mindfulness) elementais. Užsiėmimų metu, praktikuosime gebėjimus tikslingai nukreipti ir valdyti dėmesį, koncentruotis į esamą momentą, bei nevertinti ir neteisti, o priimti tai kas vyksta. Praktikos padės sustiprinti dėmesingumą ir koncentraciją, gebėjimus įveikti stresą, pagerinti savo produktyvumą, įsisąmoninti savo mintis, emocijas ir kūno pojūčius, išbūti dabartyje „buvimo“, o ne „darymo“ rėžime.

Relaksacijų kambarys

Relaksacijų kambarys skirtas MRU bendruomenei. Relaksacijų kambaryje organizuojami grupiniai užsiėmimai, kurių metu dalyviai turi galimybę įsitraukti į šviesų, garsų bei kvapų terapijas. Taip pat Psichologinio konsultavimo skyriaus profesionalūs psichologai veda ir sąmoningumo (angl. mindfulness), kvėpavimo, kūno skenavimo bei piešimo praktikas, kurių metu galite geriau pažinti save ir išmokti naujų streso įveikos technikų bei atsipalaiduoti dienos pabaigoje. 

Relaksacijų kambaryje organizuojamuose užsiėmimuose gali dalyvauti visi MRU bendruomenės nariai. Kambarys įsikūręs II-211 kabinete.

Norintys registruotis į užsiėmimus, informaciją ras ir užsiregistruoti galės čia
 
Rūpinkimės savo emocine sveikata ir atraskime vidinę harmoniją!

       

Tęstiniai Mindfulness grupės užsiėmimai

Terminas Mindfulness arba lietuviškai sąmoningas dėmesingumas yra girdimas vis dažniau. Galbūt net ir Jūs kažkada bandėte praktikuoti mindfulness arba skaitėte apie jo praktikų vaidmenį valdant stresą, stiprinant dėmesio koncentraciją, ar stengiantis pažinti save. Vis gi, kas tas mindfulness arba įsisąmonintas dėmesingumas yra?

Pasak Jon Kabat-Zin, tai sąmoningumas atsirandantis sąmoningai nukreipiant dėmesį į esamą akimirką, jos nevertinant ir nesmerkiant.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad tai nėra statiškas momentas – nėra taip, jog vieni žmonės yra gimę „labiau dėmesingi“, nei kiti. Įsisąmoninto dėmesingumo būseną visi galime pasiekti praktikos pagalba.  

Įsisąmoninto dėmesingumo praktikos gali padėti mums valdyti stresą ir nerimą, pagerinti mūsų psichologinę gerovę, valdyti fizinį skausmą ir netgi pagerinti atmintį. Nuolatinė praktika prisideda prie geresnės dėmesio koncentracijos, stiprina pažintines funkcijas, padeda formuotis socialiniams ir emociniams gebėjimams. Praktikuodamiesi galime pereiti prie pozityvesnio mąstymo ir siekti, kad būtume „geresni“ sau ar šiek tiek laimingesni.

Nesvarbu, ar norite praktikuoti dėmesingumą, kad susidorotumėte su nerimu ar stresu, ar norite patobulinti savo dėmesio koncentravimo įgūdžius, moksliniais tyrimais įrodyta, kad įsisąmoninto dėmesingumo praktikų poveikis yra jaučiamas visose šiose srityse. (Davis & Hayes, 2011).

Pačias įsisąmoninto dėmesingumo praktikas mes galime skirstyti į formalias – tas kurios reikalauja dėmesio, laiko ir struktūros ir neformalias – tai yra praktikos, kurioms nereikia laiko ir mes tiesiog galime pasirinkti, kurią veiklą mes bandysime atlikti sąmoningai, visą savo dėmesį koncentruojant tik į užduoties atlikimą.

Tam, kad galėtumėte patys praktikuotis įsisąmonintą dėmesingumą, dalijamės dešimčia patarimų (Smith, 2012) neformalioms įsisąmoninto dėmesingumo praktikoms:

Skirkite kelias minutes, kad įsisąmonintumėte savo kvėpavimą. Suvokite, kaip įkvepiate ir iškvepiate, kaip jūsų pilvas pakyla ir nusileidžia kiekvieną kartą įkvėpus ir iškvėpus.
Atkreipkite dėmesį į tai, kuo užsiimate. Sėdėdami, valgydami ar atsipalaiduodami – ką jums sako jūsų pojūčiai? Pastebėkite čia ir dabar. Pavyzdžiui, jei darote tempimo pratimus, atkreipkite dėmesį, kaip jaučiasi jūsų kūnas su kiekvienu judesiu. Jei valgote, sutelkite dėmesį į maisto skonį ir spalvą.
Jei kur nors einate, sutelkite dėmesį į čia ir dabar. Užuot leidę savo smegenims pasinerti į mintis, sugrąžinkite jas į fizinį vaikščiojimą. Mažiau kreipkite dėmesį į tai, kur einate, ir daugiau į tai, kaip žingsniuojate ir ką jaučiate savo kojose.
Jums nereikia kiekvieną akimirką ko nors daryti. Galima ir tiesiog… egzistuoti.
Jei praktikos metu pastebėjote, kad dėmesys nukrypsta, tiesiog dar kartą pasistenkite savo dėmesį sugrąžinti į savo kvėpavimą.
Supraskite, kad mintys yra tik mintys; jos nebūtinai yra teisingos ir ne visada reikalauja imtis veiksmų. Sąmoningumas – tai tiesiog buvimas priimant aplinkinius dalykus tokius, kokie jie yra. Tai galioja mūsų mintims – tai yra proto pažinimo dalis.
 

Pabandykite klausytis visiškai nevertindami. Tiesiog priimkite garsus tokius, kokie jie yra neklijuodami etikečių „gražu“ ar „negražu“.
Galite pastebėti, kad tam tikra veikla priverčia jus atsipalaiduoti. Tai puiki galimybė lavinti sąmoningumą. Ką veikiate ar patiriate tos veiklos metu?
Skirkite šiek tiek laiko pasimėgauti gamta.
Leiskite sau pastebėti, kada jūsų mintys nukrypsta nuo sprendimo paieškų. Atminkite, kad tai natūralu ir nebūtinai mes visada turime priimti kažkokius sprendimus.
Svarbiausia, atminkite, kad sąmoningumas yra mąstymo būdas, kurį galite praktikuoti visą dieną. Tai neapsiriboja tik vienu pratimu, neapsiriboja tik trimis minutėmis ir nėra jungiklis, kurį galite įjungti ir išjungti.

Jeigu norėtumėte išbandyti formalias įsisąmoninto dėmesingumo praktikas, Psichologinio konsultavimo skyrius kviečia Jus prisijungti prie pastovios grupės užsiėmimų su mindfulness elementais. Šių užsiėmimų metu susipažinsite ir išbandysite pagrindines įsisąmoninto dėmesingumo praktikas, bei turėsite galimybę savo patyrimais pasidalinti su grupės nariais.

Užsiėmimai su mindfulness elementais visuomet susideda iš panašios struktūros:

–          Pasidalijimas su grupės nariais apie savo patyrimus ir atradimus.

–          Trumpos edukacijos apie tai kas yra mindfulness, kokia yra mindfulness praktikų nauda, kaip mindfulness veikia vieną ar kitą gyvenimo sritį.

–          Mindfulness praktikos grupėje. Užsiėmimų metu išbandysime įvairias praktikas, tokias kaip:

o   Kūno skenavimo, sėdėjimo meditacijas;

o   Razinos ir dėmesingo valgymo pratimus;

o   Dėmesingų judesių ir vaikščiojimo praktikas.

–          Pasidalijimas su grupės nariais apie savo patyrimus ar atradimus praktikos metu.

–          Didelę dalį procesui turi ir atliekami namų darbai.

Pastovios grupės su mindfulness elementais užsiėmimus sudaro 6 kontaktiniai grupiniai užsiėmimai ir įvadinis individualus nuotolinis susitikimas su psichologe – Jovilte Beržanskyte.

Registraciją į grupę rasite čia: https://forms.gle/qAeiZFRgh4GKKk2RA

Jūsų registracijos laukiame iki vasario 14 d.

Pilnai grupei susirinkus pastovios grupės su mindfulness elementais užsiėmimai prasideda vasario 23 d.

Jeigu nuolatinei grupei įsipareigoti dar nenorite, kviečiame Jus sudalyvauti atviruose užsiėmimuose su mindfulness elementais ir išbandyti mindulness praktikas.

Registraciją rasite čia:  https://bookwhen.com/pks

Naudingi patarimai

JEI PAGALBA REIKALINGA SKUBIAI:

„Jaunimo linija“ – 8 800 28888  Darbo laikas: visą parą; Emocinę paramą teikia: savanoriai
„Vilties linija“ – 116 123  Darbo laikas: visą parą; Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai
„Pagalbos moterims linija“ – 8 800 66366  Darbo laikas: visą parą;  Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai
„Linija doverija“ – 8 800 77277 Darbo laikas: kasdien 16.00-19.00 Emocinę paramą teikia: savanoriai-moksleiviai Parama teikiama rusų kalba. Linija skirta paaugliams ir jaunimui.
Skubi anoniminė psichologinė pagalba. Krizių įveikimo centras 8 640 51555  16.00–20.00 (I–V) 12.00–16.00 (VI) info@krizesiveikimas.lt  Atsako per dvi dienas www.krizesiveikimas.lt

 

Sąmoningo kvėpavimo pratimas
Stresinių situacijų metu žmogus gali jaustis sutrikęs ir įsitempęs, todėl jam gali būti sudėtingiau valdyti savo emocijas ir elgesį ⛈
Tam, kad tai padaryti būtų daug paprasčiau, svarbu išmokti sąmoningai kvėpuoti 💨
Dalinamės kvėpavimo pratimu, kuris skatina kvėpuoti giliai, ramiai ir sąmoningai! Kviečiame spausti čia ir praktikuotis! 🧘‍♀️

 
Paprasti patarimai streso valdymui
Kviečiame susipažinti su paprastais streso valdymo patarimais: medituokite, giliai kvėpuokite, sportuokite, pasivaikščiokite gamtoje, užsiimkite relaksacijomis ir praktikuokite dėkingumą. Prie kiekvieno patarimo rasite vertingas nuorodas, kurios jus nukreips į įdomius vaizdo įrašus ir straipsnius. Kviečiame spausti čia ir praktikuotis!

 

Savižudybių prevencija

           

 

 

 

 

 

 

 

Pokalbis apie savižudybę niekuomet nėra lengvas ir yra ypač sudėtingas, jeigu vadovaujamės su ja susijusiais klaidingais įsitikinimais ir nepagrįstomis baimėmis.
Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, kuri minima rugsėjo 10 d., kviečiame paminėti mažinant su savižudybe susijusius mitus, galinčius stabdyti atviro pokalbio su žmogumi, kuris patiria sunkumus ir išsako tokias mintis.
Primename, kad iškilus sunkumams, ar susidūrus su sudėtingomis situacijomis, visuomet galite kreiptis į MRU Psichologinio Konsultavimo skyriaus psichologus. MRU bendruomenės nariams suteikiamos net 6 nemokamos konsultacijos per vienus mokslo metus. Norėdami susitarti dėl konkretaus konsultacijos laiko susisiekite su norimu konsultantu nurodytais kontaktais

Įsisąmonintas dėmesingumas

Įsisąmonintas dėmesingumas (angl. Mindfulness) – tai neutralus, tęstinis esamojo laiko momento įsisąmoninimas. Kai atpažįstame savo mintis, jausmus ir elgesį tada, kai jie atsiranda (buvimas), nepereidami į automatinę reagavimo reakciją (darymas).
Rugsėjo 12d. Buvo minima įsisąmoninto dėmesingumo diena. Taigi, kuo gali būti naudingas įsisąmoninto dėmesingumo praktikavimas akademinei bendruomenei?
MRU bendruomenės narius kviečiame į įsisąmoninto dėmesingumo užsiėmimus, jei ir Jūs norite sustiprinti šiuos įgūdžius! Rugsėjo mėnesio užsiėmimų grafiką ir galimybę užsiregistruoti rasite paspaudę šią nuorodą

MRU bendrarbiauja!

Bendruomenės gerovės centras nori pasidžiaugti prasidėjusiu bendradarbiavimu su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu! Skatindami MRU bendruomenę atsisakyti žalingų įpročių dalinamės aktualia informacija:
*www.askritiskas.lt skirta jaunimui nuo 14 m. Svetainės turiniu siekiama informuoti jaunus asmenis apie psichoaktyviąsias medžiagas, jų vartojimo poveikį ir rizikas bei skatinti būti sąmoningais, sveikai ir įdomiai gyventi, pasitikėti savimi, skatinti jų sąmoningumo didinimą ir atsakomybę už savo veiksmus bei skatinti prasmingai leisti laisvalaikį. Daug naujienų facebook puslapyje „Aš kritiškas“ https://www.facebook.com/askritiskas
*www.nerukysiu.lt skirta asmenims, norintiems mesti rūkyti. Svetainės turiniu siekiama motyvuoti asmenis nerūkyti, o rūkančiuosius atsisakyti šio žalingo įpročio. Interneto svetainėje pateikiama aktuali ir patikima informacija, sudarytos galimybės asmeniui atlikti nesudėtingą testą, padedantį sužinoti priklausomybės tipą ir laipsnį, pateikiami patarimai, susiję su metimo rūkyti procesu. Be to, interneto svetainėje galima rasti rūkymo išlaidų skaičiuoklę, leidžiančią įvertinti, kiek galima sutaupyti metus rūkyti; interaktyvų žmogaus kūną, parodantį žalą sveikatai bei pokyčius metus rūkyti; interaktyvų Lietuvos žemėlapį, kur galima kreiptis pagalbos. Daug naujienų facebook puslapyje „Nerūkysiu“ https://www.facebook.com/nerukysiu

Vizualizacijos nauda

Vizualizacija (angl. visualization) arba vadovaujama meditacija (angl. guided meditation) – tai atsipalaidavimo technika, apimanti raminančių, pozityvių bei atsipalaidavimą skatinančių vaizdinių, tokių kaip gražus paplūdimys, rami pieva ar maloni vieta įsivaizdavimą. Tai viena seniausių, tačiau ir viena paprasčiausių bei lengviausiai išmokstamų atsipalaidavimo technikų, kurios pagrindinis įrankis – mūsų vaizduotė. Turbūt daugelis esame pastebėję, kaip įsitempia kūnas ir pasikeičia nuotaika, kai imame galvoti apie neigiamus dalykus, galvoje kuriame nesėkmių scenarijus ar vis prisimename situaciją, kurioje kažkas nepasisekė. Vizualizacijos metu, pasitelkdami savo vaizduotę bei pojūčius, sąmoningai kuriame taikius vaizdus ir scenarijus, kurie padeda pasiekti ramią atsipalaidavimo būseną bei mažina įtampą kūne dėl pasikeitusio minčių turinio. Nuraminę savo protą galime lengviau susidoroti su psichiniu, emociniu ir fiziniu stresu, suteikiame sau galimybę pailsėti nuo nuolatinės įtampos.
Tyrimai rodo, kad vizualizacija yra veiksminga gydant daugelį su stresu susijusių ir fizinių sveikatos sutrikimų, įskaitant galvos skausmą, raumenų įtampą, lėtinį skausmą ir bendrą ar situacinį nerimą. Atliekant vizualizacijos pratimus prieš miega gali pagerėti miego kokybė, o vizualizaciją atliekant ryte, diena pradedama su mažesne įtampa ir didesniu atsparumu stresą keliančioms situacijoms.

Savanorystė Psichologinio konsultavimo skyriuje

Jeigu ir tu nori prisidėti prie emocinės sveikatos gerinimo universitete – kviečiame Tave prisijungti prie savanorių!

Savanoriai susitinka kartą per savaitę, susitikimų metu aptaria aktualiausias temas, organizuoja renginius, dalinasi naudinga informacija, rengia įvairias rekomendacijas, pranešimus aktualiomis temomis Facebook puslapiui ir dar daugiau!

Jei matai save panašioje veikloje bei nori prisidėti prie bendruomenės gerovės kūrimo – kviečiame Tave susisiekti pks@mruni.eu dėl artimiausio savanorių susitikimo!

Kiekvieno iš Jūsų indėlis yra labai svarbus ir galintis padėti kurti emociškai palankią aplinką dirbti ir mokytis!

Emocinė parama kritinių situacijų metu

NAUDINGOS REKOMENDACIJOS IR NUORODOS

RELAKSACIJŲ ĮRAŠAI

Dalinamės Psichologinio konsultavimo skyriaus psichologų įrašytomis relaksacijomis lietuvių ir anglų kalbomis, kurias galite atlikti tiesiog sėdėdami prie stalo: 

KVĖPAVIMO PRATIMAI

Dalinamės keletu kvėpavimo pratimų, kurie padės greitai nurimti, kai jaučiate, kad sukilo didelis nerimas:

RAMINANTYS JOGOS ĮRAŠAI

PAGALBA KOLEKTYVUOSE AR INDIVIDUALIAI

Bendruomenės gerovės centro Psichologinio konsultavimo skyriaus psichologai pasiruošę padėti susidoroti su nerimu ar iššūkiais, kylančiais kolektyvuose esant kritinėms situacijoms. Taip pat galima kreiptis dėl individualių konsultacijų.

Kontaktai: pks@mruni.eu arba +37061411779, WhatsApp

KO VENGTI KRITINIŲ SITUACIJŲ METU?

Neapibrėžtų situacijų metu, kuomet aplink daug nežinomybės, gali būti sudėtinga susikaupti ir dirbti įprastus darbus. Dėl šios priežasties nepaprastai svarbu nepamiršti pasirūpinti savimi užsiimti kvėpavimo praktikomis – tai padeda nurimti mūsų protui ir atsitraukti nuo stresą keliančių dirgiklių; svarbu riboti skaitomos informacijos kiekį – kuo daugiau informacijos skaitome, tuo didesnę įtampą sau keliame, tuomet tampa sudėtinga atsirinkti, kuri informacija yra tikra, o kuri – perteklinė. Patartina naujienas tikrinti iki 3 kartų per dieną ir tik iš patikimų šaltinių, neskaityti kitų žmonių komentarų apie vykstančius įvykius; nepamiršti daryti pertraukas, atsitraukti nuo darbų, pasimankštinti, pakvėpuoti grynu oru ar atlikti trumpą relaksaciją.

Dokumentai parsisiuntimui