Klausk psichologo - konsultavimas | Mykolo Romerio universitetas

Emocinė gerovė

MRU Psichologinio konsultavimo skyrius – pasiruošęs Jums padėti

MRU Bendruomenės gerovės centro Psichologinio konsultavimo skyrius yra pasiruošęs padėti pasirūpinti jūsų psichologine ir emocine sveikata.

Individualios konsultacijos teikiamos ANTRADIENIAIS ir PENKTADIENIAIS. Norėdami susiderinti individualios konsultacijos laiką kreipkitės žemiau nurodytu el. paštu.

Adresas: Ateities g. 20, LT-08303, Vilnius
kab.: V-112
El. p.: pks@mruni.eu

Psichologinio konsultavimo skyriaus Facebook

Individualios konsultacijos

MRU psichologai padės jums rasti atsakymus savo viduje ir kryptį veikti. MRU bendruomenės nariams 6 konsultacijos per mokslo metus yra visiškai nemokamos! Tikimės, kad universiteto bendruomenei psichologinė pagalba taps dar prieinamesnė.

Konsultacijos gali būti teikiamos Jums priimtiniausiu būdu – nuotoliniu arba kontaktiniu. Konsultacijos teikiamos ANTRADIENIAIS ir PENKTADIENIAIS. SUSIPAŽINKITE.


Iššūkiu judėti pirmyn, ir rasti tinkamą problemos sprendimą. Tuomet tikrai nereikia ignoruoti šių neigiamų jausmų ir jų keliamo diskomforto bei tikėtis, jog viskas savaime praeis. Tai eikvoja ne tik jūsų gyvybines jėgas, bet ir energijos resursus, kuriuos galėtumėte nukreipti savo norų ir idėjų realizavimui.

Tačiau ką daryti, jei jaučiatės neturintys tam jokio įkvėpimo? Kaip savimi pasirūpinti ir vėl atrasti gyvenimo džiaugsmą, vėl save išgirsti ir patenkinti poreikius, leidžiančius gyventi be įtampos? Viena iš išeičių, prisiimti atsakomybę už savo gyvenimo kokybę, pasinaudojant profesionalia psichologų pagalba ir padėti pačiam sau.

MRU psichologai padės jums rasti atsakymus savo viduje ir kryptį veikti. Tad raginame drąsiai užduoti rūpimus klausimus konsultantams, kurie garantuos konfidencialumą ir atsakys į visus jums rūpimus klausimus.

Savo klausimus galite siųsti: pks@mruni.eu

Psichologinio konsultavimo skyriaus Facebook

Grupiniai užsiėmimai

Streso valdymas. Grupinės relaksacijos, vizualizacijos pratimai, progresyvi raumenų relaksacija:

Gyvendami greitu kasdienybės ritmu pamirštame įsiklausyti į savo jausmus, atkreipti dėmesį į galvoje besisukančias mintis bei kūno siunčiamus signalus. Dažnai tik po ilgo laiko suprantame kokie įsitempę ir pavargę esame. Kviečiu prisijungti į grupinius užsiėmimus, kurių metu išmėginsime skirtingas atsipalaidavimo technikas, vizualizacijos pratimus bei progresyvią raumenų relaksaciją, kurios metu mokysimės sąmoningai atpalaiduoti skirtingas raumenų grupes ir mažinsime kūne jaučiamą įtampą. Kiekvienas grupės dalyvis galės išmėginti skirtingus atsipalaidavimo būdus ir atrasti jam tinkamiausią, vėliau praktikuoti atsipalaidavimo technikas savarankiškai.

Pozityviosios psichologijos užsiėmimai 
orientacija į pageidaujamą tikslą ir asmens stipriąsias puses. Konsultacijų metu siekiama atrasti ir sustiprinti asmens stipriąsias puses, jo apsauginius faktorius, bei padėti žmogui išvengti įvairių sunkumų ateityje. Dirbama su sąmoningu dėmesingumu (angl. Mindfulness), elgesio keitimu ir streso, nerimo įveikų strategijomis. Konsultacijos susideda iš trijų elementų: Įsisąmoninimo­ ­– savo lūkesčių, vertybių ir stiprybių išgryninimo; elgesio keitimo – elgesio keitimas siekiant tikslų naudojantis savo vidiniais resursais ir stipriosiomis pusėmis, įveikos – dėl elgesio keitimo atsiradusių sunkių emocijų ar minčių valdymas.

Užsiėmimai su Mindfulness elementais 

Individualūs ir grupiniai meditacijos užsiėmimai su įsisąmoninto dėmesingumo (angl. Mindfulness) elementais. Užsiėmimų metu, praktikuosime gebėjimus tikslingai nukreipti ir valdyti dėmesį, koncentruotis į esamą momentą, bei nevertinti ir neteisti, o priimti tai kas vyksta. Praktikos padės sustiprinti dėmesingumą ir koncentraciją, gebėjimus įveikti stresą, pagerinti savo produktyvumą, įsisąmoninti savo mintis, emocijas ir kūno pojūčius, išbūti dabartyje „buvimo“, o ne „darymo“ rėžime.

Relaksacijų kambarys

Relaksacijų kambarys skirtas MRU bendruomenei. Relaksacijų kambaryje organizuojami grupiniai užsiėmimai, kurių metu dalyviai turi galimybę įsitraukti į šviesų, garsų bei kvapų terapijas. Taip pat Psichologinio konsultavimo skyriaus profesionalūs psichologai veda ir kvėpavimo, kūno skenavimo bei piešimo praktikas, kurių metu galite geriau pažinti save ir išmokti naujų streso įveikos technikų bei atsipalaiduoti dienos pabaigoje. 

Relaksacijų kambaryje organizuojamuose užsiėmimuose gali dalyvauti visi MRU bendruomenės nariai. Kambarys įsikūręs II-211 kabinete.

MRU darbuotojai turi galimybę rezervuoti erdvę relaksacijos tikslais. 

KAIP REZERVUOTI RELAKSACIJOS ERDVĘ? 

  • Pasirinkite Jums tinkantį laiką
  • Susisiekite su mumis el.paštu: pks@mruni.eu
  • Gaukite rezervacijos patvirtinimą
  • Pasiimkite raktą iš pagrindinio įėjimo budinčiojo
  • Pasinaudoję erdve, užtikrinkite, kad erdvę paliekate tokią, kokią radote.

Gero atsipalaidavimo!

Rūpinkimės savo emocine sveikata ir atraskime vidinę harmoniją!

       

Naudingi patarimai

JEI PAGALBA REIKALINGA SKUBIAI:

„Jaunimo linija“ – 8 800 28888  Darbo laikas: visą parą; Emocinę paramą teikia: savanoriai
„Vilties linija“ – 116 123  Darbo laikas: visą parą; Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai
„Pagalbos moterims linija“ – 8 800 66366  Darbo laikas: visą parą;  Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai
„Linija doverija“ – 8 800 77277 Darbo laikas: kasdien 16.00-19.00 Emocinę paramą teikia: savanoriai-moksleiviai Parama teikiama rusų kalba. Linija skirta paaugliams ir jaunimui.
Skubi anoniminė psichologinė pagalba. Krizių įveikimo centras 8 640 51555  16.00–20.00 (I–V) 12.00–16.00 (VI) info@krizesiveikimas.lt  Atsako per dvi dienas www.krizesiveikimas.lt

 

Sąmoningo kvėpavimo pratimas
Stresinių situacijų metu žmogus gali jaustis sutrikęs ir įsitempęs, todėl jam gali būti sudėtingiau valdyti savo emocijas ir elgesį ⛈
Tam, kad tai padaryti būtų daug paprasčiau, svarbu išmokti sąmoningai kvėpuoti 💨
Dalinamės kvėpavimo pratimu, kuris skatina kvėpuoti giliai, ramiai ir sąmoningai! Kviečiame spausti čia ir praktikuotis! 🧘‍♀️

 
Paprasti patarimai streso valdymui
Kviečiame susipažinti su paprastais streso valdymo patarimais: medituokite, giliai kvėpuokite, sportuokite, pasivaikščiokite gamtoje, užsiimkite relaksacijomis ir praktikuokite dėkingumą. Prie kiekvieno patarimo rasite vertingas nuorodas, kurios jus nukreips į įdomius vaizdo įrašus ir straipsnius. Kviečiame spausti čia ir praktikuotis!

 

Savižudybių prevencija

           

 

 

 

 

 

 

 

Pokalbis apie savižudybę niekuomet nėra lengvas ir yra ypač sudėtingas, jeigu vadovaujamės su ja susijusiais klaidingais įsitikinimais ir nepagrįstomis baimėmis.
Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, kuri minima rugsėjo 10 d., kviečiame paminėti mažinant su savižudybe susijusius mitus, galinčius stabdyti atviro pokalbio su žmogumi, kuris patiria sunkumus ir išsako tokias mintis.
Primename, kad iškilus sunkumams, ar susidūrus su sudėtingomis situacijomis, visuomet galite kreiptis į MRU Psichologinio Konsultavimo skyriaus psichologus. MRU bendruomenės nariams suteikiamos net 6 nemokamos konsultacijos per vienus mokslo metus. Norėdami susitarti dėl konkretaus konsultacijos laiko susisiekite su norimu konsultantu nurodytais kontaktais

Įsisąmonintas dėmesingumas

Įsisąmonintas dėmesingumas (angl. Mindfulness) – tai neutralus, tęstinis esamojo laiko momento įsisąmoninimas. Kai atpažįstame savo mintis, jausmus ir elgesį tada, kai jie atsiranda (buvimas), nepereidami į automatinę reagavimo reakciją (darymas).
Rugsėjo 12d. Buvo minima įsisąmoninto dėmesingumo diena. Taigi, kuo gali būti naudingas įsisąmoninto dėmesingumo praktikavimas akademinei bendruomenei?
MRU bendruomenės narius kviečiame į įsisąmoninto dėmesingumo užsiėmimus, jei ir Jūs norite sustiprinti šiuos įgūdžius! Rugsėjo mėnesio užsiėmimų grafiką ir galimybę užsiregistruoti rasite paspaudę šią nuorodą

MRU bendrarbiauja!

Bendruomenės gerovės centras nori pasidžiaugti prasidėjusiu bendradarbiavimu su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu! Skatindami MRU bendruomenę atsisakyti žalingų įpročių dalinamės aktualia informacija:
*www.askritiskas.lt skirta jaunimui nuo 14 m. Svetainės turiniu siekiama informuoti jaunus asmenis apie psichoaktyviąsias medžiagas, jų vartojimo poveikį ir rizikas bei skatinti būti sąmoningais, sveikai ir įdomiai gyventi, pasitikėti savimi, skatinti jų sąmoningumo didinimą ir atsakomybę už savo veiksmus bei skatinti prasmingai leisti laisvalaikį. Daug naujienų facebook puslapyje „Aš kritiškas“ https://www.facebook.com/askritiskas
*www.nerukysiu.lt skirta asmenims, norintiems mesti rūkyti. Svetainės turiniu siekiama motyvuoti asmenis nerūkyti, o rūkančiuosius atsisakyti šio žalingo įpročio. Interneto svetainėje pateikiama aktuali ir patikima informacija, sudarytos galimybės asmeniui atlikti nesudėtingą testą, padedantį sužinoti priklausomybės tipą ir laipsnį, pateikiami patarimai, susiję su metimo rūkyti procesu. Be to, interneto svetainėje galima rasti rūkymo išlaidų skaičiuoklę, leidžiančią įvertinti, kiek galima sutaupyti metus rūkyti; interaktyvų žmogaus kūną, parodantį žalą sveikatai bei pokyčius metus rūkyti; interaktyvų Lietuvos žemėlapį, kur galima kreiptis pagalbos. Daug naujienų facebook puslapyje „Nerūkysiu“ https://www.facebook.com/nerukysiu

Vizualizacijos nauda

Vizualizacija (angl. visualization) arba vadovaujama meditacija (angl. guided meditation) – tai atsipalaidavimo technika, apimanti raminančių, pozityvių bei atsipalaidavimą skatinančių vaizdinių, tokių kaip gražus paplūdimys, rami pieva ar maloni vieta įsivaizdavimą. Tai viena seniausių, tačiau ir viena paprasčiausių bei lengviausiai išmokstamų atsipalaidavimo technikų, kurios pagrindinis įrankis – mūsų vaizduotė. Turbūt daugelis esame pastebėję, kaip įsitempia kūnas ir pasikeičia nuotaika, kai imame galvoti apie neigiamus dalykus, galvoje kuriame nesėkmių scenarijus ar vis prisimename situaciją, kurioje kažkas nepasisekė. Vizualizacijos metu, pasitelkdami savo vaizduotę bei pojūčius, sąmoningai kuriame taikius vaizdus ir scenarijus, kurie padeda pasiekti ramią atsipalaidavimo būseną bei mažina įtampą kūne dėl pasikeitusio minčių turinio. Nuraminę savo protą galime lengviau susidoroti su psichiniu, emociniu ir fiziniu stresu, suteikiame sau galimybę pailsėti nuo nuolatinės įtampos.
Tyrimai rodo, kad vizualizacija yra veiksminga gydant daugelį su stresu susijusių ir fizinių sveikatos sutrikimų, įskaitant galvos skausmą, raumenų įtampą, lėtinį skausmą ir bendrą ar situacinį nerimą. Atliekant vizualizacijos pratimus prieš miega gali pagerėti miego kokybė, o vizualizaciją atliekant ryte, diena pradedama su mažesne įtampa ir didesniu atsparumu stresą keliančioms situacijoms.

Savanorystė Psichologinio konsultavimo skyriuje

Jeigu ir tu nori prisidėti prie emocinės sveikatos gerinimo universitete – kviečiame Tave prisijungti prie savanorių!

Savanoriai susitinka kartą per savaitę, susitikimų metu aptaria aktualiausias temas, organizuoja renginius, dalinasi naudinga informacija, rengia įvairias rekomendacijas, pranešimus aktualiomis temomis Facebook puslapiui ir dar daugiau!

Jei matai save panašioje veikloje bei nori prisidėti prie bendruomenės gerovės kūrimo – kviečiame Tave susisiekti pks@mruni.eu dėl artimiausio savanorių susitikimo!

Kiekvieno iš Jūsų indėlis yra labai svarbus ir galintis padėti kurti emociškai palankią aplinką dirbti ir mokytis!

Emocinė parama kritinių situacijų metu

NAUDINGOS REKOMENDACIJOS IR NUORODOS

RELAKSACIJŲ ĮRAŠAI

Dalinamės Psichologinio konsultavimo skyriaus psichologų įrašytomis relaksacijomis lietuvių ir anglų kalbomis, kurias galite atlikti tiesiog sėdėdami prie stalo: 

KVĖPAVIMO PRATIMAI

Dalinamės keletu kvėpavimo pratimų, kurie padės greitai nurimti, kai jaučiate, kad sukilo didelis nerimas:

JOGOS PRAKTIKA (VIDEO ĮRAŠAI)

PAGALBA KOLEKTYVUOSE AR INDIVIDUALIAI

Bendruomenės gerovės centro Psichologinio konsultavimo skyriaus psichologai pasiruošę padėti susidoroti su nerimu ar iššūkiais, kylančiais kolektyvuose esant kritinėms situacijoms. Taip pat galima kreiptis dėl individualių konsultacijų.

Kontaktai: pks@mruni.eu 

KO VENGTI KRITINIŲ SITUACIJŲ METU?

Neapibrėžtų situacijų metu, kuomet aplink daug nežinomybės, gali būti sudėtinga susikaupti ir dirbti įprastus darbus. Dėl šios priežasties nepaprastai svarbu nepamiršti pasirūpinti savimi užsiimti kvėpavimo praktikomis – tai padeda nurimti mūsų protui ir atsitraukti nuo stresą keliančių dirgiklių; svarbu riboti skaitomos informacijos kiekį – kuo daugiau informacijos skaitome, tuo didesnę įtampą sau keliame, tuomet tampa sudėtinga atsirinkti, kuri informacija yra tikra, o kuri – perteklinė. Patartina naujienas tikrinti iki 3 kartų per dieną ir tik iš patikimų šaltinių, neskaityti kitų žmonių komentarų apie vykstančius įvykius; nepamiršti daryti pertraukas, atsitraukti nuo darbų, pasimankštinti, pakvėpuoti grynu oru ar atlikti trumpą relaksaciją.

Dokumentai parsisiuntimui