Studentams - MRU

Studentams

Galimybių paso taikymas stabdomas nuo š. m. vasario 5 d. Daugiau skaitykite čia.

Universitete nustatyti šie darbuotojų ir lankytojų saugos reikalavimai

 • Universiteto patalpose rekomenduojama dėvėti medicinines kaukes arba respiratorius;
 • draudžiama dirbti darbuotojams, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu, išskyrus darbuotojus, dirbančius nuotoliniu būdu arba gavus NVSC leidimą;
 • asmuo, kuriam karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) ar ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) pasireiškia Universitete turi nedelsiant apleisti patalpas ir kreiptis konsultacijai Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju;
 • Universiteto lankytojai aptarnaujami užtikrinant saugos priemones:
  • apribojamas darbuotojų fizinis kontaktas su Universiteto lankytojais, rekomenduojant išlaikyti ne mažesnį kaip 1 metro atstumą arba atskiriant darbo vietą nuo lankytojo pertvaromis;
  • rekomenduojama laikytis visų saugumo reikalavimų (rankų higiena, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas, saugus ne mažesnis kaip 1 m. atstumas tarp asmenų, maitinimasis tik tam skirtose vietose ir kt.).

Studijų organizavimas

 • Studijos pavasario semestro metu organizuojamos vengiant pilno kontaktinio mokymosi ir valdant studentų srautus Universitete. Todėl  taikoma taisyklė, kad paskaitos, kuriose dalyvauja 40 ir daugiau studentų, vykdomos nuotoliniu būdu. Ar jūsų paskaita vyks nuotoliniu būdu, pasitikrinkite pavasario semestro tvarkaraštyje. Prie nuotoliniu būdu vykdomos paskaitos bus pažymėta „Moodle aplinka“.  
 • Kitos paskaitos ir seminarai vykdomi kontaktiniu būdu, nebent studijų programoje nustatytos kitokios studijų organizavimo taisyklės. Jeigu kiltų klausimų, koks studijų organizavimo modelis taikomas Jūsų studijų programoje, kreipkitės į studijų programos vadovą arba pažiūrėkite MRU internetiniame puslapyje (https://www.mruni.eu/stojantiesiems/), pasirinkę programą, kurioje studijuojate ir atsidarę skiltį.

Kokie taikomi saugumo reikalavimai kontaktiniuose užsiėmimuose?  

Kontaktiniu būdu vykdomuose užsiėmimuose auditorijose, įskaitant lauko auditorijas, tarp asmenų rekomenduojama išlaikyti ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą ir dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius. Visais atvejais tarp asmenų turi būti išlaikomas ne mažesnis kaip 1 metro atstumas

Dalyvavimas užsiėmimuose nuotoliniu būdu: Moodle aplinka

Kaip prisijungti prie Moodle?

Prie virtualios mokymosi aplinkos Moodle junkis per Mozilla Firefox arba Google Chrome naršyklę (naujausia versija). Prisijungimo instrukciją rasi čia.

Kaip naudoti Moodle studijose?

Visą reikiamą informaciją rasi prisijungęs prie virtualios mokymosi aplinkos Moodle ir atsidaręs Moodle vadovą.

Ką daryti, jei nematau studijų dalyko dėstytojo aplinkos?

Esi priskiriamas ir prijungiamas prie visų semestro dalykų aplinkų automatiškai. Jei nematai studijų dalyko, kreipkis į Universiteto Skaitmeninių studijų grupę el. paštu ssg@mruni.eu, neabejotinai sulauksi pagalbos.

Jei turi akademinę skolą ar grįžai po studijų sustabdymo arba akademinių atostogų – kreipkis į studijų dalyko dėstytoją, jis prijungs Tave prie savo dalyko aplinkos savarankiškai.

Kaip vyksta užsiėmimai Moodle aplinkoje?

Užsiėmimų tvarkaraštyje numatytu laiku dėstytojai ir studentai jungiasi prie Moodle (Mozilla Firefox arba Google Chrome naršykle (naujausia versija)) ir pasirenka numatyto užsiėmimo dalyko aplinką.

Dėstytojai Moodle aplinkoje pateikia užduotis, įvairius atsiskaitymus, testus. Čia taip pat rasi ir mokomąją medžiagą, nuorodas ir vaizdinę medžiagą.

Kaip dalyvauti virtualių užsiėmimų transliacijoje?

Užsiėmimų tvarkaraštyje numatytu laiku prisijunk prie Moodle (Mozilla Firefox arba Google Chrome naršykle (naujausia versija)) studijų dalyko aplinkos, paspausk dėstytojo paruoštą virtualaus užsiėmimo nuorodą ir prisijunk, pasirinkdamas:

 • „Microphone“ – jei užsiėmimo metu bendrausi su dėstytoju;
 • „Listen Only“ – jei užsiėmimo metu su dėstytoju bendrauti nereikės.

Jei dėstytojas naudoja kitą vaizdo konferencijų priemonę (pavyzdžiui, Skype for Business), junkis prie tos transliacijos, kurios nuorodą matai studijų dalyko aplinkoje arba dėstytojas Tau atsiuntė el. paštu ar kitu būdu.

Kaip išvengti techninių nesklandumų užsiėmimų transliacijų metu?

Visų pirma, pabandyk išvengti techninių trukdžių dar prieš dalyvavimą užsiėmimų transliacijose. MRU Informacinių technologijų centras rekomenduoja turėti ausines, mikrofoną, kamerą ir naudoti laidinį internetą. Vaizdo ir garso užsiėmimų transliacijai didelė interneto sparta nereikalinga, tačiau ją veikia interneto greičio netolygumai. Tai pasireiškia vaizdo, garso trūkčiojimais, momentiniais sustingimais, todėl virtualių užsiėmimų metu rekomenduojama sustabdyti kitų internetą naudojančių programų veikimą (pvz., uTorrent, internetinė televizija ir kt.).

Antra, verta atsižvelgti ir į svarbius techninius parametrus. Nors virtualių užsiėmimų transliavimui tinka dauguma šiuolaikinių kompiuterių, svarbu, kad:

 • procesoriaus sparta būtų ne mažesnė nei 2,5 GHz;
 • operatyvinės atminties apimtis būtų ne mažesnė nei 4 GB, geriausia – 8 GB;
 • būtų galimybė prie kompiuterio prijungti interneto kamerą, mikrofoną, ausines arba garsiakalbius;
 • kompiuteris būtų prijungtas prie internetinio ryšio.

Kaip naudotis MRU rekomenduojamomis vaizdo transliacijos priemonėmis?

Dažniausiai dėstytojai naudoja BigBlueButton (BBB), kuri yra integruota į Moodle. Norėdamas geriau susipažinti su šiuo vaizdo transliacijos įrankiu, prisijunk prie Moodle ir paskaityk BBB vadovą lietuvių kalba arba peržiūrėk filmuką anglų kalba.

Taip pat dėstytojai renkasi ir Microsoft Teams (MS Teams) programą. Naudojimosi MS Teams instrukciją rasite prisijungę prie Moodle, Moodle studentams arba paspaudę šią nuorodą .

Retai, tačiau dėstytojai gali naudoti ir Skype for Business vaizdo konferencijos priemonę. Kaip ja naudotis, sužinosite prisijungę prie Moodle, Moodle studentams arba paspaudę čia.

Kur galiu rasti užsiėmimų įrašus?

Jei dėstytojas naudoja vaizdo konferencijos įrankį BigBlueButton, įrašus rasi paspaudęs ant prisijungimo nuorodos. Jei naudojami kiti įrašymo būdai – vaizdo įrašai arba nuorodos pateikiami studijų dalyko aplinkoje. Jei kyla klausimų, kreipkis į dėstytoją.

Biblioteka

BIBLIOTEKOS DARBO LAIKAS

Biblioteka visas savo paslaugas teikia ir yra atvira skaitytojams.

 • Pirmadieniais- penktadieniais 8:00 – 19:00
 • Šeštadieniais 9:00 – 18:00

Į ką kreiptis, kai turiu klausimų?

 

MRU STUDENTŲ, NETURINČIŲ GALIMYBIŲ PASO, APTARNAVIMAS BIBLIOTEKOJE

Knygos išduodamos ir grąžinamos per šoninį įėjimą Universiteto vidiniame kiemelyje (stiklinės durys šalia kavinės).

KNYGŲ IŠDAVIMAS:

 • Knygas užsakykite iš anksto: užpildykite pateiktą elektroninę formą ir siųskite ją el. paštu biblioteka@mruni.eu ;
 • Atvykite atsiimti užsakytų knygų tik gavę el. laišką apie užsakymo įvykdymą;
 • Užsakytos knygos saugomos 3 bibliotekos darbo dienas;
 • Atsiimant knygas turėkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

UŽSAKYTŲ KNYGŲ ATSIĖMIMAS:

 • I – V 8:30 – 18:30
 • VI 9:30 – 17:30

Atvykę atsiimti užsakytų knygų skambinkite tel. +370 5 271 4599.

KNYGŲ GRĄŽINIMAS

 • I–VI 8 – 22

Knygos grąžinamos savarankiškai, pasinaudojant knygų grąžinimo dėže.

Vakcinacija

Registruotis vakcinai nuo COVID-19 ligos  galima elektroniniu būdu, spustelėjus savivaldybės svetainėse ir www.koronastop.lt esančią nuorodą.
 
Taip pat veiks vieningas skambučių centro numeris – Karštoji linija 1808, kuriuo paskambinus gyventojams bus atsakyta į klausimus apie vakcinavimo procesą, pagelbėta užregistruoti vakcinai, jei negalės patys užsiregistruoti elektroniniu būdu.

DUK

 1. Jeigu užsikrečia vienas studentas grupėje ar kurse, ar visi su juo turėję paskaitas ar seminarus studentai turės izoliuotis?

Pagal patikslintą tvarką, nuo sausio 24 d. izoliuotis reikės tik tuo atveju, jeigu asmuo turėjo sąlytį su kartu gyvenančiu asmeniu. Tokiu atveju izoliacija truks 7 dienas. Darbo vietoje sąlytį turėjusiems asmenims izoliuotis nebereikės, tačiau jiems išlieka rekomendacijos dėl testavimo, nuotolinio darbo ir kitų COVID-19 ligos prevencijos priemonių. Rekomenduojama tris kartus atlikti savikontrolės tyrimą arba greitąjį antigeno testą: iš karto sužinojus apie turėtą kontaktą, po 48–72 valandų ir dar po 48 valandų.

 1. Kam taikoma izoliacijos išimtis po sąlyčio su sergančiuoju?

Kontaktą su kartu gyvenančiu asmeniu, sergančiu COVID-19, turėjusiems asmenims izoliuotis reikės nepaisant jų imunizacijos statuso – izoliuotis turės ir paskiepyti žmonės. Išimtis taikoma tik 90 d. laikotarpiu COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimu, atliekamu laboratorijoje, rezultatu.

 1. Jeigu studentas dėl saviizoliacijos negali dalyvauti užsiėmimuose:

Studentas apie privalomą saviizoliaciją informuoja dėstytoją. Tokiu atveju dėstytojas transliuoja savo užsiėmimus per Moodle dalyko aplinkoje nurodytą platformą (MS Teams, BBB), kad užsiėmimuose negalintis/-ys dalyvauti studentas/-ai galėtų stebėti užsiėmimus nuotoliniu būdu. Dėstytojas neprivalo užtikrinti tokio studento įtraukimo į studijų procesą.

 1. Jeigu dauguma grupės studentų yra saviizoliacijoje:

Esant studentų grupės prašymui dekano sprendimu tokios studentų grupės studijos perkeliamos į nuotolį, bet ne ilgiau nei dviem savaitėm. Studentų grupė prašymą dekanui el. paštu siunčia savo studijų vadybininkei.

 1. Kaip vyks atsiskaitymai, studentui esant saviizoliacijoje?

Buvimas saviizoliacijoje – yra objektyvi priežastis, dėl kurios studentas negali atvykti į atsiskaitymą, vykdomą kontaktiniu būdu. Dėl tarpinio atsiskaitymo perkėlimo į kitą laiką, studentas kreipiasi į dėstytoją, o dėl galutinio atsiskaitymo (egzamino, įskaitos) perkėlimo į kitą laiką, studentas teikia prašymą dekanui.  (Studijų rezultatų vertinimo tvarkos 16 punktas). 

Atkreiptume dėmesį, kad sprendimą dėl egzamino vykdymo būdo (kontaktiniu ar nuotoliniu būdu) priima dėstytojas. Todėl studentui esant saviizoliacijoje rekomenduojame pirmiausia kreiptis į dėstytoją, prašant įvertinti galimybes atsiskaitymą vykdyti nuotoliniu būdu. 

 1. Kaip įrodyti administracijai, kad studentas susirgo COVID-19?

Pakanka pateikti oficialų ligą patvirtinantį dokumentą (išrašą iš e-sveikatos sistemos, oficialų teigiamo testo rezultatą). Pažyma pridedama prie prašymo dekanui.

 1. Ką daryti gavus teigiamą COVID-19 rezultatą?
 • Gavus teigiamą PGR tyrimo dėl COVID-19 ligos rezultatą, pirmiausia būtina izoliuotis ir susisiekti su savo šeimos gydytoju,kuris pakonsultuos dėl sveikatos būklės, paskirs gydymą, nustatys izoliacijos trukmę ir, jeigu reikia, išrašys nedarbingumo pažymėjimą.
 • BŪTINA užpildyti užsikrėtusio asmens anketąadresu https://atvejis.nvsc.lt/ , kurioje prašoma pateikti epidemiologiškai svarbią informaciją – užsikrėtimo aplinkybes, informaciją apie lankytas vietas, sąlytį turėjusius kartu gyvenančius asmenis. 
 • Apie kiekvieną susirgimo atvejį būtina informuoti Bendruomenės gerovės centrą el. paštu: bgc@mruni.eu
 1. Turėjau sąlytį su sergančiu asmeniu šeimoje, ar turiu pildyti kokią nors anketą?

Kol susirgęs Jūsų šeimos narys neužpildo atvejo anketos atvejis.nvsc.lt , jūs neturite nieko pildyti.

Po to, kai sergantis šeimos narys užpildys šią anketą ir nurodys jus ir kitus šeimos narius kaip sąlytį turėjusius asmenis, kiekvienas šeimos narys gaus SMS žinutę, kurioje bus pateikta nuoroda į kitą – tik jums skirtą anketą. Šią anketą būtina užpildyti tam, kad būtumėte įtrauktas į izoliuotų asmenų registrą ir galėtumėte kreiptis į NVSC dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo.

 1. Kas paskiria izoliaciją ir kiek ji trunka?

Izoliaciją COVID-19 užsikrėtusiam asmeniui paskiria šeimos gydytojas. Sprendimą dėl susirgusiojo gydymo ir izoliacijos trukmės priima šeimos gydytojas.

Jeigu turite klausimų, susijusių su COVID-19, kreipkitės el. paštu: bgc@mruni.eu