Studentams

Studijų procesas nuo 2020 m. gruodžio 9 d. organizuojamas nuotoliniu būdu.

 

Pagrindiniai įrankiai nuotoliniam mokymuisi: Moodle aplinka

Kaip prisijungti prie Moodle?

Prie virtualios mokymosi aplinkos Moodle junkis per Mozilla Firefox arba Google Chrome naršyklę (naujausia versija). Prisijungimo instrukciją rasi čia.

Kaip naudoti Moodle studijose?

Visą reikiamą informaciją rasi prisijungęs prie virtualios mokymosi aplinkos Moodle ir atsidaręs Moodle vadovą.

Ką daryti, jei nematau studijų dalyko dėstytojo aplinkos?

Esi priskiriamas ir prijungiamas prie visų semestro dalykų aplinkų automatiškai. Jei nematai studijų dalyko, kreipkis į Universiteto Skaitmeninių studijų grupę el. paštu ssg@mruni.eu, neabejotinai sulauksi pagalbos.

Jei turi akademinę skolą ar grįžai po studijų sustabdymo arba akademinių atostogų – kreipkis į studijų dalyko dėstytoją, jis prijungs Tave prie savo dalyko aplinkos savarankiškai.

Kaip vyksta užsiėmimai Moodle aplinkoje?

Užsiėmimų tvarkaraštyje numatytu laiku dėstytojai ir studentai jungiasi prie Moodle (Mozilla Firefox arba Google Chrome naršykle (naujausia versija)) ir pasirenka numatyto užsiėmimo dalyko aplinką.

Dėstytojai Moodle aplinkoje pateikia užduotis, įvairius atsiskaitymus, testus. Čia taip pat rasi ir mokomąją medžiagą, nuorodas ir vaizdinę medžiagą.

Kaip dalyvauti virtualių užsiėmimų transliacijoje?

Užsiėmimų tvarkaraštyje numatytu laiku prisijunk prie Moodle (Mozilla Firefox arba Google Chrome naršykle (naujausia versija)) studijų dalyko aplinkos, paspausk dėstytojo paruoštą virtualaus užsiėmimo nuorodą ir prisijunk, pasirinkdamas:

 • „Microphone“ – jei užsiėmimo metu bendrausi su dėstytoju;
 • „Listen Only“ – jei užsiėmimo metu su dėstytoju bendrauti nereikės.

Jei dėstytojas naudoja kitą vaizdo konferencijų priemonę (pavyzdžiui, Skype for Business), junkis prie tos transliacijos, kurios nuorodą matai studijų dalyko aplinkoje arba dėstytojas Tau atsiuntė el. paštu ar kitu būdu.

Kaip išvengti techninių nesklandumų užsiėmimų transliacijų metu?

Visų pirma, pabandyk išvengti techninių trukdžių dar prieš dalyvavimą užsiėmimų transliacijose. MRU Informacinių technologijų centras rekomenduoja turėti ausines, mikrofoną, kamerą ir naudoti laidinį internetą. Vaizdo ir garso užsiėmimų transliacijai didelė interneto sparta nereikalinga, tačiau ją veikia interneto greičio netolygumai. Tai pasireiškia vaizdo, garso trūkčiojimais, momentiniais sustingimais, todėl virtualių užsiėmimų metu rekomenduojama sustabdyti kitų internetą naudojančių programų veikimą (pvz., uTorrent, internetinė televizija ir kt.).

Antra, verta atsižvelgti ir į svarbius techninius parametrus. Nors virtualių užsiėmimų transliavimui tinka dauguma šiuolaikinių kompiuterių, svarbu, kad:

 • procesoriaus sparta būtų ne mažesnė nei 2,5 GHz;
 • operatyvinės atminties apimtis būtų ne mažesnė nei 4 GB, geriausia – 8 GB;
 • būtų galimybė prie kompiuterio prijungti interneto kamerą, mikrofoną, ausines arba garsiakalbius;
 • kompiuteris būtų prijungtas prie internetinio ryšio.

Kaip naudotis MRU rekomenduojamomis vaizdo transliacijos priemonėmis?

Dažniausiai dėstytojai naudoja BigBlueButton (BBB), kuri yra integruota į Moodle. Norėdamas geriau susipažinti su šiuo vaizdo transliacijos įrankiu, prisijunk prie Moodle ir paskaityk BBB vadovą lietuvių kalba arba peržiūrėk filmuką anglų kalba.

Taip pat dėstytojai renkasi ir Microsoft Teams (MS Teams) programą. Naudojimosi MS Teams instrukciją rasite prisijungę prie Moodle, Moodle studentams arba paspaudę šią nuorodą .

Retai, tačiau dėstytojai gali naudoti ir Skype for Business vaizdo konferencijos priemonę. Kaip ja naudotis, sužinosite prisijungę prie Moodle, Moodle studentams arba paspaudę čia.

Kur galiu rasti užsiėmimų įrašus?

Jei dėstytojas naudoja vaizdo konferencijos įrankį BigBlueButton, įrašus rasi paspaudęs ant prisijungimo nuorodos. Jei naudojami kiti įrašymo būdai – vaizdo įrašai arba nuorodos pateikiami studijų dalyko aplinkoje. Jei kyla klausimų, kreipkis į dėstytoją.

MRU bibliotekos darbas karantino metu

Bibliotekos darbo laikas

Biblioteka visas savo paslaugas teikia ir yra atvira skaitytojams:

I -V 8.00 – 22.00 val.
Konsultacijos teikiamos nuo 9:00 iki 19:00
VI 9.00 – 21.00 val.
Konsultacijos teikiamos nuo 9:00 iki 17:00
VII Biblioteka skaitytojų neaptarnauja

Šiuo metu bibliotekoje aptarnaujami tik MRU bendruomenės nariai.

Kokias prieigas suteikia virtuali biblioteka?

Visais bibliotekos siūlomais el. ištekliais galima naudotis iš namų, tereikia turėti interneto prieigą. Šiuo metu MRU virtuali biblioteka (MRU VB) siūlo galimybę naudotis:

Kilus klausimams dėl paieškos el. ištekliuose, konsultacijas mielai teikia MRU teminiai bibliotekininkai .

Kaip grąžinti knygas bibliotekai? Ar skaičiuojami delspinigiai?

Iš bibliotekos pasiskolintas knygas nuo šiol galima grąžinti į knygų grąžinimo dėžę, esančią universiteto I korpuso fojė. Grąžintos knygos pateks į biblioteką ir jų grąžinimas bibliotekinėje sistemoje bus užregistruotas kitą dieną.

Karantino metu delspinigiai už laiku negrąžintas knygas nėra skaičiuojami.

Visais klausimais dėl knygų pratęsimo, grąžinimo, delspinigių mokėjimo, atsiskaitymo su Universitetu lapelių pasirašymo kreipkitės el. paštu abonementas@mruni.eu.

Kokias paslaugas teikia MRU biblioteka karantino metu?

 • Pageidaujamų leidinių puslapių skenavimas
  Biblioteka rūpinasi, kad tiek dėstytojai (dėstomam dalykui), tiek studentai (baigiamųjų darbų rašymui) turėtų prieigą ir prie tik bibliotekoje esančių leidinių, todėl teikia puslapių skenavimo paslaugą (paslauga teikiama atsižvelgiant į LR Autorių ir gretutinių teisių įstatymą). Užsakymai įvykdomi per 3-5 darbo dienas. Užsakyti paslaugą.
 • Konsultacijos informacijos paieškos ir citavimo klausimais
  Informacijos paieškos ir citavimo klausimais konsultuoja teminiai bibliotekininkai. Jums tereikia susisiekti su savo fakulteto ar instituto teminiu bibliotekininku per Skype programą arba el. paštu .
 • COVID-19 laikotarpiu prieinamų papildomų išteklių skelbimas
  Biblioteka susistemina, skelbia ir kviečia naudotis patikimais, tarptautiniais, karantino laikotarpiu atvirais informacijos ištekliais bei atvira Teisine literatūra.

Į ką kreiptis, kai turiu klausimų?

 • Klausimai dėl paieškos el. ištekliuose – padės MRU teminiai bibliotekininkai .
 • Klausimai dėl knygų pratęsimo, grąžinimo, delspinigių mokėjimo, atsiskaitymo su Universitetu lapelių pasirašymo – bibliotekos darbuotojai konsultuoja el. paštu: abonementas@mruni.eu.

Bibliotekos Mokslo duomenų formavimo grupė paslaugas teikia nuotoliniu būdu:

 • Klausimai dėl prenumeruojamų DB, laikinos prieigos išteklių testavimo užsakymo, leidinių talpinimo į Institucinę talpyklą – atsako Danguolė Pivoriūnaitė (el. paštas: danguole@mruni.eu).
 • Klausimai dėl publikacijų registravimo ir paieškos bei bibliografinių sąrašų eLABa talpykloje – konsultuoja Vesta Bartusevičiūtė (el. paštu: vesta@mruni.eu, publikacijos@mruni.eu).
 • Klausimai dėl mokslo žurnalų parinkimo, patikimumo tikrinimo, žurnalų cituojamumo rodiklių Web of Science ir Scopus duomenų bazėse, autorių cituojamumo analizės – padeda Natalija Popkova (el. paštas: natalija.popkova@mruni.eu).
 • Klausimai dėl prenumeruojamų duomenų bazių, laikinos prieigos išteklių testavimo užsakymo, leidinių talpinimo į MRU Institucinę talpyklą – atsako Danguolė Pivoriūnaitė (el. paštas: danguole@mruni.eu).

Kokie papildomi moksliniai ištekliai yra prieinami COVID-19 laikotarpiu?

 • Amerikos ekonomikos asociacija (AEA) suteikia laikiną prieigą prie savo leidžiamų žurnalų iki 2020 m. birželio 30 d.
 • EDP Sciences leidykla siūlo laikiną prieigą prie savo žurnalų, išleistų 2018-2020 m. (iki 2020 m. birželio 30 d.)
 • Berghahn leidykla suteikia laisvą prieigą prie socialinių ir humanitarinių mokslų žurnalų.
 • Australian National University Press siūlo laisvą prieigą prie daugiau kaip 880 publikacijų viešosios politikos, aplinkosaugos, lyčių politikos, gynybos ir kt. temomis.
 • Karantino metu atvirų mokslinių išteklių sąrašas yra nuolatos atnaujinamas.

Ar Biblioteka skelbia patikimus šaltinius apie koronavirusą ir jo plitimą?

Taip, keletą šaltinių pateikiame čia:

Patikimos informacijos apie koronavirusą ir jo plitimą mokslinių šaltinių sąrašas nuolat atnaujinamas.