Studentams

Studijų procesas nuo 2020 m. gruodžio 9 d. organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus privalomąsias praktikas, kurių neįmanoma atlikti nuotoliniu būdu.

Dalyvaujantiems privalomosiose praktikose nuo balandžio 13 d.

 • Atvykstantiems į užsiėmimus ar atsiskaitymą, vykdomą patalpoje, studentams ir dėstytojams privaloma turėti neigiamą COVID-19 testą (PGR arba antigeno testą, atliktą laboratorijoje). COVID-19 testas turi būti atliktas 10 dienų bėgyje iki atvykimo į Universitetą dienos.
 • Atvykusieji į užsiėmimus ar atsiskaitymus privalo Universiteto budinčiam asmeniui parodyti iš Karštosios koronaviruso linijos gautą sms žinutę, portalo e. sveikata arba Karštosios koronaviruso linijos (https://1808.lt/) duomenis apie neigiamą COVID-19 testo atsakymą.
 • Duomenis iš portalo e. sveikata galima parodyti telefone, padarius telefono ekrano vaizdo kopiją arba turėti atspausdintus. Duomenys iš Karštosios koronaviruso linijos parodomi padarius telefono ekrano vaizdo kopiją. Asmuo su savimi privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę, vairuotojo ar studento pažymėjimą).

 COVID-19 testo atlikti nereikia asmenims:

 • kuriems ne vėliau nei prieš 180 dienų buvo patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) taikant PGR tyrimo, greitojo PGR tyrimo, kaupinių PGR tyrimo ar antigeno testo tyrimo metodus;
 • kurie ne vėliau nei prieš 180 dienų buvo paskiepyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina pagal pilną skiepijimo schemą;
 • kurie ne vėliau nei prieš 60 dienų yra gavę teigiamą serologinio tyrimo atsakymą.
 • Asmenys atvykę į Universitetą privalo Universiteto budinčiam asmeniui pateikti duomenis iš portalo e. sveikata arba Karštosios koronaviruso linijos (https://1808.lt/) (galima parodyti telefone, padaryti telefono ekrano vaizdo kopiją arba turėti atspausdintus) apie tyrimų rezultatus arba skiepų kortelę. Asmuo su savimi privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę, vairuotojo ar studento pažymėjimą).

 

Pagrindiniai įrankiai nuotoliniam mokymuisi: Moodle aplinka

Kaip prisijungti prie Moodle?

Prie virtualios mokymosi aplinkos Moodle junkis per Mozilla Firefox arba Google Chrome naršyklę (naujausia versija). Prisijungimo instrukciją rasi čia.

Kaip naudoti Moodle studijose?

Visą reikiamą informaciją rasi prisijungęs prie virtualios mokymosi aplinkos Moodle ir atsidaręs Moodle vadovą.

Ką daryti, jei nematau studijų dalyko dėstytojo aplinkos?

Esi priskiriamas ir prijungiamas prie visų semestro dalykų aplinkų automatiškai. Jei nematai studijų dalyko, kreipkis į Universiteto Skaitmeninių studijų grupę el. paštu ssg@mruni.eu, neabejotinai sulauksi pagalbos.

Jei turi akademinę skolą ar grįžai po studijų sustabdymo arba akademinių atostogų – kreipkis į studijų dalyko dėstytoją, jis prijungs Tave prie savo dalyko aplinkos savarankiškai.

Kaip vyksta užsiėmimai Moodle aplinkoje?

Užsiėmimų tvarkaraštyje numatytu laiku dėstytojai ir studentai jungiasi prie Moodle (Mozilla Firefox arba Google Chrome naršykle (naujausia versija)) ir pasirenka numatyto užsiėmimo dalyko aplinką.

Dėstytojai Moodle aplinkoje pateikia užduotis, įvairius atsiskaitymus, testus. Čia taip pat rasi ir mokomąją medžiagą, nuorodas ir vaizdinę medžiagą.

Kaip dalyvauti virtualių užsiėmimų transliacijoje?

Užsiėmimų tvarkaraštyje numatytu laiku prisijunk prie Moodle (Mozilla Firefox arba Google Chrome naršykle (naujausia versija)) studijų dalyko aplinkos, paspausk dėstytojo paruoštą virtualaus užsiėmimo nuorodą ir prisijunk, pasirinkdamas:

 • „Microphone“ – jei užsiėmimo metu bendrausi su dėstytoju;
 • „Listen Only“ – jei užsiėmimo metu su dėstytoju bendrauti nereikės.

Jei dėstytojas naudoja kitą vaizdo konferencijų priemonę (pavyzdžiui, Skype for Business), junkis prie tos transliacijos, kurios nuorodą matai studijų dalyko aplinkoje arba dėstytojas Tau atsiuntė el. paštu ar kitu būdu.

Kaip išvengti techninių nesklandumų užsiėmimų transliacijų metu?

Visų pirma, pabandyk išvengti techninių trukdžių dar prieš dalyvavimą užsiėmimų transliacijose. MRU Informacinių technologijų centras rekomenduoja turėti ausines, mikrofoną, kamerą ir naudoti laidinį internetą. Vaizdo ir garso užsiėmimų transliacijai didelė interneto sparta nereikalinga, tačiau ją veikia interneto greičio netolygumai. Tai pasireiškia vaizdo, garso trūkčiojimais, momentiniais sustingimais, todėl virtualių užsiėmimų metu rekomenduojama sustabdyti kitų internetą naudojančių programų veikimą (pvz., uTorrent, internetinė televizija ir kt.).

Antra, verta atsižvelgti ir į svarbius techninius parametrus. Nors virtualių užsiėmimų transliavimui tinka dauguma šiuolaikinių kompiuterių, svarbu, kad:

 • procesoriaus sparta būtų ne mažesnė nei 2,5 GHz;
 • operatyvinės atminties apimtis būtų ne mažesnė nei 4 GB, geriausia – 8 GB;
 • būtų galimybė prie kompiuterio prijungti interneto kamerą, mikrofoną, ausines arba garsiakalbius;
 • kompiuteris būtų prijungtas prie internetinio ryšio.

Kaip naudotis MRU rekomenduojamomis vaizdo transliacijos priemonėmis?

Dažniausiai dėstytojai naudoja BigBlueButton (BBB), kuri yra integruota į Moodle. Norėdamas geriau susipažinti su šiuo vaizdo transliacijos įrankiu, prisijunk prie Moodle ir paskaityk BBB vadovą lietuvių kalba arba peržiūrėk filmuką anglų kalba.

Taip pat dėstytojai renkasi ir Microsoft Teams (MS Teams) programą. Naudojimosi MS Teams instrukciją rasite prisijungę prie Moodle, Moodle studentams arba paspaudę šią nuorodą .

Retai, tačiau dėstytojai gali naudoti ir Skype for Business vaizdo konferencijos priemonę. Kaip ja naudotis, sužinosite prisijungę prie Moodle, Moodle studentams arba paspaudę čia.

Kur galiu rasti užsiėmimų įrašus?

Jei dėstytojas naudoja vaizdo konferencijos įrankį BigBlueButton, įrašus rasi paspaudęs ant prisijungimo nuorodos. Jei naudojami kiti įrašymo būdai – vaizdo įrašai arba nuorodos pateikiami studijų dalyko aplinkoje. Jei kyla klausimų, kreipkis į dėstytoją.

MRU bibliotekos darbas karantino metu

Bibliotekos darbo laikas

Biblioteka visas savo paslaugas teikia ir yra atvira skaitytojams:

I -V 8.00 – 22.00 val.
Konsultacijos teikiamos nuo 9:00 iki 19:00
VI 9.00 – 21.00 val.
Konsultacijos teikiamos nuo 9:00 iki 17:00
VII Biblioteka skaitytojų neaptarnauja

Šiuo metu bibliotekoje aptarnaujami tik MRU bendruomenės nariai.

Kokias prieigas suteikia virtuali biblioteka?

Visais bibliotekos siūlomais el. ištekliais galima naudotis iš namų, tereikia turėti interneto prieigą. Šiuo metu MRU virtuali biblioteka (MRU VB) siūlo galimybę naudotis:

Kilus klausimams dėl paieškos el. ištekliuose, konsultacijas mielai teikia MRU teminiai bibliotekininkai .

Kaip grąžinti knygas bibliotekai? Ar skaičiuojami delspinigiai?

Iš bibliotekos pasiskolintas knygas nuo šiol galima grąžinti į knygų grąžinimo dėžę, esančią universiteto I korpuso fojė. Grąžintos knygos pateks į biblioteką ir jų grąžinimas bibliotekinėje sistemoje bus užregistruotas kitą dieną.

Karantino metu delspinigiai už laiku negrąžintas knygas nėra skaičiuojami.

Visais klausimais dėl knygų pratęsimo, grąžinimo, delspinigių mokėjimo, atsiskaitymo su Universitetu lapelių pasirašymo kreipkitės el. paštu abonementas@mruni.eu.

Kokias paslaugas teikia MRU biblioteka karantino metu?

 • Pageidaujamų leidinių puslapių skenavimas
  Biblioteka rūpinasi, kad tiek dėstytojai (dėstomam dalykui), tiek studentai (baigiamųjų darbų rašymui) turėtų prieigą ir prie tik bibliotekoje esančių leidinių, todėl teikia puslapių skenavimo paslaugą (paslauga teikiama atsižvelgiant į LR Autorių ir gretutinių teisių įstatymą). Užsakymai įvykdomi per 3-5 darbo dienas. Užsakyti paslaugą.
 • Konsultacijos informacijos paieškos ir citavimo klausimais
  Informacijos paieškos ir citavimo klausimais konsultuoja teminiai bibliotekininkai. Jums tereikia susisiekti su savo fakulteto ar instituto teminiu bibliotekininku per Skype programą arba el. paštu .
 • COVID-19 laikotarpiu prieinamų papildomų išteklių skelbimas
  Biblioteka susistemina, skelbia ir kviečia naudotis patikimais, tarptautiniais, karantino laikotarpiu atvirais informacijos ištekliais bei atvira Teisine literatūra.

Į ką kreiptis, kai turiu klausimų?

 • Klausimai dėl paieškos el. ištekliuose – padės MRU teminiai bibliotekininkai .
 • Klausimai dėl knygų pratęsimo, grąžinimo, delspinigių mokėjimo, atsiskaitymo su Universitetu lapelių pasirašymo – bibliotekos darbuotojai konsultuoja el. paštu: abonementas@mruni.eu.

Bibliotekos Mokslo duomenų formavimo grupė paslaugas teikia nuotoliniu būdu:

 • Klausimai dėl prenumeruojamų DB, laikinos prieigos išteklių testavimo užsakymo, leidinių talpinimo į Institucinę talpyklą – atsako Danguolė Pivoriūnaitė (el. paštas: danguole@mruni.eu).
 • Klausimai dėl publikacijų registravimo ir paieškos bei bibliografinių sąrašų eLABa talpykloje – konsultuoja Vesta Bartusevičiūtė (el. paštu: vesta@mruni.eu, publikacijos@mruni.eu).
 • Klausimai dėl mokslo žurnalų parinkimo, patikimumo tikrinimo, žurnalų cituojamumo rodiklių Web of Science ir Scopus duomenų bazėse, autorių cituojamumo analizės – padeda Natalija Popkova (el. paštas: natalija.popkova@mruni.eu).
 • Klausimai dėl prenumeruojamų duomenų bazių, laikinos prieigos išteklių testavimo užsakymo, leidinių talpinimo į MRU Institucinę talpyklą – atsako Danguolė Pivoriūnaitė (el. paštas: danguole@mruni.eu).

Kokie papildomi moksliniai ištekliai yra prieinami COVID-19 laikotarpiu?

 • Amerikos ekonomikos asociacija (AEA) suteikia laikiną prieigą prie savo leidžiamų žurnalų iki 2020 m. birželio 30 d.
 • EDP Sciences leidykla siūlo laikiną prieigą prie savo žurnalų, išleistų 2018-2020 m. (iki 2020 m. birželio 30 d.)
 • Berghahn leidykla suteikia laisvą prieigą prie socialinių ir humanitarinių mokslų žurnalų.
 • Australian National University Press siūlo laisvą prieigą prie daugiau kaip 880 publikacijų viešosios politikos, aplinkosaugos, lyčių politikos, gynybos ir kt. temomis.
 • Karantino metu atvirų mokslinių išteklių sąrašas yra nuolatos atnaujinamas.

Ar Biblioteka skelbia patikimus šaltinius apie koronavirusą ir jo plitimą?

Taip, keletą šaltinių pateikiame čia:

Patikimos informacijos apie koronavirusą ir jo plitimą mokslinių šaltinių sąrašas nuolat atnaujinamas.

Vakcinacija

Nuo gegužės 10 d. visoje Lietuvoje prasidės visuomenės etapinė vakcinacija. Kiekvieną savaitę skiepijimas bus atveriamas naujai amžiaus grupei. Prioritetinių grupių sąraše esantys, bet dar nevakcinuoti gyventojai kviečiami skiepytis bet kuriuo metu.

Pradedant nuo kito pirmadienio, kiekvieną savaitę į vakcinacijos procesą bus įtraukiama nauja amžiaus grupė:

 • nuo gegužės 10 d. – 55–64 metų gyventojai;
 • nuo gegužės 17 d. – 45–54 metų gyventojai;
 • nuo gegužės 24 d. – 35–44 metų gyventojai;
 • nuo gegužės 31 d. – 16–34 metų gyventojai

Planas gali keistis tuo atveju, jei vakcinų gamintojai pakeistų vakcinų pristatymo grafikus

Svarbu pažymėti, kad asmenims nuo 16 metų gali būti skiriama tik viena iš keturių registruotų ir Lietuvoje vartojamų vakcinų – „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“). O žmonėms nuo 18 metų gali būti pasiūlyta „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer ir BioNTech“), „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“), „Moderna“ (gamintojas „Moderna“) ir „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina.

Gegužės 17 dieną bus paskelbta registracija per bendrą registravimosi sistemą vakcinacijai. Registruotis vakcinai nuo COVID-19 ligos gyventojai galės elektroniniu būdu, spustelėję savivaldybės svetainėse ir www.koronastop.lt būsiančias nuorodas.

Taip pat veiks vieningas skambučių centro numeris – Karštoji linija 1808, kuriuo paskambinus gyventojams bus atsakyta į klausimus apie vakcinavimo procesą, pagelbėta užregistruoti vakcinai, jei negalės patys užsiregistruoti elektroniniu būdu.

Šaltinis: https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/visuomenes-vakcinacija-visoje-lietuvoje-prasides-keliais-etapais