Darnus vystymasis - MRU

Darnus vystymasis

Studijuokime ir dirbkime tvariai!

  1. Taupykime elektros energiją, šilumą ir vandenį. Išjunkime nereikalingus elektros prietaisus. Sumažinkime kompiuterio ekrano ryškumą. Apsirenkime pagal sezoną.
  2. Sumažinkime popieriaus vartojimą. Spausdinkime tik būtiniausius dokumentus ir ant abiejų lapo pusių. Naudokime perdirbtą spausdinimo popierių.
  3. Sveikai maitinkimės. Valgykime Lietuvoje išaugintą ir sezoninį maistą. Išbandykime naujus augalinės mitybos receptus. Atsisakykime vienkartinių indų.
  4. Sumažinkime transporto poveikį. Į Universitetą atvažiuokime dviračiu ar viešuoju transportu. Kooperuokimės su kolegomis. Dalį kelio eikime pėsčiomis.
  5. Pirkime mažiau, dalinkimės, rūšiuokime. Prieš įsigydami naują daiktą gerai pagalvokime, ar mums tikrai jo reikia, ar reikia pakuotės. Dalinkimės su šeimos nariais, draugais ir kaimynais. Meskime sau gilesnį rūšiavimo iššūkį.

———————————————————————————————————————————-

2015 m. pasaulio šalių vadovai susitarė dėl ilgalaikių Darnaus vystymosi tikslų. MRU prisideda prie šių tikslų įgyvendinimo ir veikia pagal 2021-2023 m. Darnios veiklos strategiją

———————————————————————————————————————————-

Kiekvieną šių mokslo metų mėnesį didesnį dėmesį skirsime konkrečių Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimui. Rugsėjo mėnesį dėmesio centre bus skurdas ir badas, spalį  – sveikata, gerovė ir kokybiškas švietimas, lapkritį – lyčių lygybė, švarus vanduo ir sanitarija, gruodžio mėnesį –  prieinama ir švari energetika bei gerai apmokamas darbas ir ekonomikos augimas, sausį – pramonė, inovacijos ir infrastruktūra bei nelygybės mažinimas, vasario mėnesį – tvarūs miestai ir infrastruktūra bei atsakingas vartojimas ir gamyba, kovo mėnesį – klimato kaita ir vandens telkiniai, balandį  – žemė ir gyvybė, gegužės mėnesį – taika, teisingumas ir stiprios institucijos bei partnerystė siekiant šių tikslų.

———————————————————————————————————————————-

Kiekvieną ketvirtadienį 15 val. susitikime Universiteto senųjų rūmų kavinėje.  Lapkričio mėnesį savo šeimos narių, kolegų ir bičiulių rate pakalbėkime apie lyčių lygybę, švarų vandenį bei sanitariją.  

———————————————————————————————————————————-

Paskutinį mėnesio penktadienį, švęskime dieną be automobilio. Palikime automobilius namie ir į universitetą ateikime pėsčiomis, atvažiuokime dviračiu, viešuoju transportu arba susikooperavę su kolegomis vienu automobiliu. 

———————————————————————————————————————————-

Jungtinių Tautų Akademinio poveikio agentūra įvertinto MRU Aplinkos psichologijos tyrimų centro projektą: GoGreen Project: University Studies Environmental Psychology in Young People | United Nations. Sveikiname prof. dr. Ritos Žukauskienės vadovaujamą projekto komandą. 

———————————————————————————————————————————-

Prestižinė pasaulio universitetų reitingų agentūros „Times Higher Education Impact Rankings “ skelbia didžiausią poveikį darniam vystymuisi darančias aukštojo mokslo institucijas. 2022 m. Mykolo Romerio universitetas  įvertintas tokiose srityse kaip kokybiškas išsilavinimas, darnūs miestai ir bendruomenės, taika, teisingumas ir stiprios institucijos bei partnerystė įgyvendinant tikslus. Išsamesnę informaciją rasite čia.


Sužinokime daugiau ir pakelkime savo kvalifikaciją apie darnią plėtrą (anglų k.):

SDG Academy

Sustainable DevelopmentGoals Helpdesk