Darnus vystymasis

Mykolo Romerio universitetas įgyvendina 2021-2023 m. darnios veiklos strategiją.

Kiekvieną šių mokslo metų mėnesį didesnį dėmesį skiriame Darnaus vystymosi tikslų (DVT) įgyvendinimui. Gruodžio mėnesį dėmesio centre – energetika (7 DVT) ir darbas bei ekonomika (8 DVT).   

Gruodžio 9 d. 15 val. kartu su Jungtinės Karalystės ambasada kviečiame į žymaus britų gamtininko, dokumentinių filmų režisieriaus sero Davido Attenborough naujausio filmo „Ties riba. Mokslas ir mūsų planeta“ (angl. Breaking Boundaries. The science of our Planet)  peržiūrą MRU LAB (Didlaukio g. 55), L-101 salėje.   

Kviečiame prisijungti prie MRU komandos ir gruodžio 9 d. dalyvauti tvarių protų mūšyje. Lapkričio pabaigoje vyko tvarių protų mūšis Kaune, kuriame MRU komanda užėmė II-ąją vietą ir pateko į nacionalinį finalą. Tvarių protų mūšį organizuoja Žaliosios politikos institutas ir Nyderlandų ambasada Lietuvoje. Registruokitės čia.

Gruodžio mėnesį kviečiame daugiau dėmesio skirti energetikos klausimams. Spaudžiant maloniam šaltukui ir laukiant Kalėdų susitikime su šeimos nariais, draugais ir kolegomis, išgerkime karšto šokolado, kavos ar arbatos ir pasikalbėkime apie energetikos situaciją pasaulyje, ką reikėtų daryti, kad galėtume naudotis švaria energetika, kad elektra ir šildymas būtų prieinami kiekvienam? Kur galėtume sutaupyti elektros ir šildymo? Gal šąlant orams apsirenkime šilčiau ir 1 laipsniu sumažinkime šildymą? Gal pabandome Kalėdas švęsti perkant mažiau, dovanojant tvaresnes dovanas, kūrybingiau ir su mažiau popieriaus jas pakuojant, nekertant eglutės, o džiaugiantis jos šakele ar vainiku, su mažiau ar visai be lempučių?

Pasikalbėkime ir apie tai, kad yra geras, sąžiningas darbas, kokios ekonomikos norėtume ateityje.  Kuo mes galėtume prisidėti, kad ekonomika būtų tvaresnė ir teisingesnė, žmonės galėtų laisvai ir kūrybiškai veikti, mainytis savo sukurtomis gėrybėmis, iš savo talentų užsidirbti pragyvenimui?

Gruodžio 22 d. švęskime dieną be automobilio. Palikime automobilius namie ir į universitetą (visą ar dalį kelio) ateikime pėsčiomis arba atvažiuokime viešuoju transportu. 

Kartu su Italijos ambasada lapkričio mėnesį organizavome dokumentinio filmo „Klimato kliūtis“ (ang. The Climate Limbo) peržiūrą.  Filmas pasakoja apie sąsajas tarp migracijos ir klimato kaitos, pristatoma, kaip Italija įveikia šiuos iššūkius. Režisieriai: Elena Brunello, Paolo Caselli ir Francesco Ferri.

Rudenį Mykolo Romerio universiteto Senatas patvirtino Lygių galimybių ir įvairovės politiką. Kviečiame susipažinti.