Darnus vystymasis - MRU

Darnus vystymasis

Jungtinių Tautų Akademinio Poveikio agentūra įvertinto MRU Aplinkos psichologijos tyrimų centro projektą: GoGreen Project: University Studies Environmental Psychology in Young People | United Nations. Sveikiname prof. dr. Ritos Žukauskienės vadovaujamą projekto komandą. 

Prestižinė pasaulio universitetų reitingų agentūra „Times Higher Education“ paskelbė didžiausią poveikį darniam vystymuisi darančias aukštojo mokslo institucijas, sėkmingai įgyvendinančias Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus (DVT). „THE Impact Rankings 2022“ reitinguose pirmą kartą aukštai įvertintas ir Mykolo Romerio universitetas (MRU).  Universitetas įvertintas tokiose srityse kaip kokybiškas išsilavinimas, darnūs miestai ir bendruomenės, taika, teisingumas ir stiprios institucijos bei partnerystė įgyvendinant tikslus. Daugiausia balų (59 iš 100) skirta MRU poveikiui kuriant, taiką, teisingumą ir stiprias institucijas. Universitetas patenka tarp 301–400 didžiausią poveikį šioje srityje darančių pasaulio universitetų. Buvo vertinamos ekspertinės paslaugos  regioninėms ir nacionalinėms valdžios institucijoms (teisės aktų rengimas, dalyvavimas darbo grupių veiklose, konsultacijos), studijos, kvalifikacijos kėlimo mokymai ir edukacinės veiklos politikos formuotojams bei viešojo valdymo institucijų darbuotojams, bendradarbiavimas su valdžios institucijomis mokslinių tyrimų srityje, inicijuotos neutralios, saugios ir demokratiją užtikrinančios platformos ir erdvės viešoms politikų, valdžios institucijų bei įvairių suinteresuotų šalių diskusijoms visuomenei aktualiais klausimais. Išsamesnę informaciją rasite čia.

Kiekvieną ketvirtadienį 15 val. susitikime Universiteto senųjų rūmų kavinėje. Šį mėnesį prie puodelio kavos kalbėsime apie taiką, teisingumą ir stiprias institucijas bei partnerystę įgyvendinant tikslus.  Kuo mes asmeniškai galėtume padėti ukrainiečiams, kovojantiems ir už taiką mūsų žemėje, Ukrainos karo pabėgėliams? Ką turėtų daryti institucijos, kad išsaugotų taiką ir teisingumą? Pasikalbėkime šiomis temomis savo šeimos narių, kolegų, bičiulių rate. 

Kuo galėčiau prisidėti prie klimato kaitos sumažinimo ir gyvybės žemėje puoselėjimo?

  • Atsinešk į MRU daugkartinio naudojimo puodelį ar termosą;
  • Pasisodink savo augalą;
  • Pasivaikščiok po MRU apylinkes (ypač jei dažniausiai važiuoji autobusu ar automobiliu);
  • Pabandyk mėnesį parduotuvėje išsiversti be plastikinių maišelių (atsinešk savo);
  • Išjunk šviesą, kompiuterį, skrudintuvą, kavos aparatą, kai jais nesinaudoji;
  • Su draugais suorganizuok morališkai pasenusių drabužių mainų vakarėlį;
  • Skalbk šaltu vandeniu – daugiausia energijos suvartojama šildant vandenį;
  • Pasikviesk šeimos narius ar draugus vakarienei –  būkite kūrybingi ir gaminkite iš to, ką turite;
  • Išmok pagaminti 1 tobulo skonio veganišką desertą;
  • Sužinok 10 vandenyje gyvenančių gyvūnų, apie kurių egzistavimą nebuvai girdėjęs.

Paskutinį mėnesio penktadienį, švęskime dieną be automobilio. Palikime automobilius namie ir į universitetą  ateikime pėsčiomis arba atvažiuokime viešuoju transportu.