Rektorės žodis - MRU

Rektorės žodis

„Mūsų universitetas atviras visiems, kas nori pažinti ir suprasti, atrasti ir sukurti, įgyvendinti savo svajones ir drauge realizuoti idėjas, prisidėsiančias prie žmogaus, visuomenės ir valstybės pažangos globaliame ir moderniame pasaulyje“.

Sveikinu Mykolo Romerio universiteto (MRU) interneto svetainės lankytojus! 

Jūsų dėmesiui – MRU svetainėje pateikiama aktuali ir išsami informacija apie didžiausią Lietuvoje specializuotą socialinių mokslų universitetą. Beveik du dešimtmečius esu šio universiteto bendruomenės narė, o 2019 metais buvau išrinkta MRU rektore. Man labai malonu pakviesti jus į savo Alma Mater!     

Mūsų universitetas, įsikūręs sostinėje Vilniuje ir turintis Viešojo saugumo akademiją Kaune, – jauniausia Lietuvos valstybinė aukštojo mokslo įstaiga, įsteigta 1990 metais nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje. 

Šiandien esame modernus, atviras, dinamiškas ir tarptautiškas universitetas, pavadintas iškilaus XX amžiaus pradžios teisininko, valstybės ir visuomenės veikėjo Mykolo Romerio vardu. Mes didžiuojamės galėdami tęsti prof. M. Romerio ir kitų šviesuolių ugdytą pagarbos laisvei ir žmogaus teisėms, tolerancijos, humanizmo, orientacijos į geriausias Europos ir pasaulio mokslo ir studijų praktikas tradiciją.

Suteikdami savo studentams kokybišką, geriausius Europos švietimo standartus suteikiantį aukštąjį išsilavinimą ugdome aukščiausios kvalifikacijos teisininkus ir teisėsaugos pareigūnus, modernaus verslo valdymo, kibernetinio saugumo, skaitmeninės ekonomikos ir komunikacijos specialistus, ES ir tarptautinės politikos ekspertus, psichologus, inovatyvius socialinio darbo, švietimo ir mokslo darbuotojus. Sėkmingai taikome ir integruojame modernias technologijas į socialinių mokslų studijas,  mokslinius tyrimus ir praktines veiklas, kurdami socialines inovacijas bei glaudžiai bendradarbiaudami su akademiniais ir socialiniais partneriais Lietuvoje ir užsienyje.  

Mūsų tikslas – kokybiškam gyvenimui parengti žmones, kuriems rūpi darni ir tvari žmogaus, visuomenės ir valstybės raida bei kurie sugeba kūrybiškai mąstyti spręsdami dabarties ir ateities iššūkius. Didžiuojamės savo alumnais, sėkmingai dirbančiais Lietuvos valstybės įstaigose ir savivaldybėse, teisėsaugoje ir teisėtvarkoje, verslo, švietimo, kultūros ir nevyriausybiniame sektoriuose bei darančiais sėkmingą karjerą tarptautinėse kompanijose ir organizacijose.                

MRU akademinėje bendruomenėje, telkiančioje studentus ir dėstytojus iš viso pasaulio, ugdome laisvas, kūrybingas, atsakingas, kritiškai mąstančias ir visą gyvenimą besimokančias asmenybes. Čia kiekvienas gali ne tik studijuoti, įsitraukti į mokslinius tyrimus, bet ir atverti savo gebėjimus meno ir sporto srityse, pasireikšti savanoriškose visuomenei naudingose veiklose. 

Mūsų universitetas atviras visiems, kas nori pažinti ir suprasti, atrasti ir sukurti, įgyvendinti savo svajones ir drauge realizuoti idėjas, prisidėsiančias prie žmogaus, visuomenės ir valstybės pažangos globaliame ir moderniame pasaulyje. Mūsų universiteto studentai ir dėstytojai yra dėmesingi kiekvienam žmogui bei rūpinasi visos bendruomenės gerove.

Kviečiu jus studijuoti, dėstyti, keistis patirtimi ir bendradarbiauti su Mykolo Romerio universitetu!

Pagarbiai

MRU rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė