COVID-19

Studijų procesas ir darbo organizavimas nuo 2020 m. gruodžio 9 d. Universitete vykdomas nuotoliniu būdu.

Aukštojo mokslo studijos vyksta nuotoliniu būdu, išskyrus privalomas praktikas, praktinius mokymus, kompetencijų vertinimus, kurių neįmanoma atlikti niekaip kitaip, kaip tik įprastu kontaktiniu būdu, užtikrinant būtinas saugumo sąlygas. Daugiau apie švietimą COVID-19 sąlygomis rasite čia.

Dalyvaujantiems privalomosiose praktikose  nuo balandžio 13 d.:

 • Atvykstantiems į užsiėmimus ar atsiskaitymą, vykdomą patalpoje, studentams ir dėstytojams privaloma turėti neigiamą COVID-19 testą (PGR arba antigeno testą, atliktą laboratorijoje). COVID-19 testas turi būti atliktas 10 dienų bėgyje iki atvykimo į Universitetą dienos.
 • Atvykusieji į užsiėmimus ar atsiskaitymus privalo Universiteto budinčiam asmeniui parodyti iš Karštosios koronaviruso linijos gautą sms žinutę, portalo e. sveikata arba Karštosios koronaviruso linijos (https://1808.lt/) duomenis apie neigiamą COVID-19 testo atsakymą.
 • Duomenis iš portalo e. sveikata galima parodyti telefone, padarius telefono ekrano vaizdo kopiją arba turėti atspausdintus. Duomenys iš Karštosios koronaviruso linijos parodomi padarius telefono ekrano vaizdo kopiją. Asmuo su savimi privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę, vairuotojo ar studento pažymėjimą).

 COVID-19 testo atlikti nereikia asmenims:

 • kuriems ne vėliau nei prieš 180 dienų buvo patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) taikant PGR tyrimo, greitojo PGR tyrimo, kaupinių PGR tyrimo ar antigeno testo tyrimo metodus;
 • kurie ne vėliau nei prieš 180 dienų buvo paskiepyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina pagal pilną skiepijimo schemą;
 • kurie ne vėliau nei prieš 60 dienų yra gavę teigiamą serologinio tyrimo atsakymą.
 • Asmenys atvykę į Universitetą privalo Universiteto budinčiam asmeniui pateikti duomenis iš portalo e. sveikata arba Karštosios koronaviruso linijos (https://1808.lt/) (galima parodyti telefone, padaryti telefono ekrano vaizdo kopiją arba turėti atspausdintus) apie tyrimų rezultatus arba skiepų kortelę. Asmuo su savimi privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę, vairuotojo ar studento pažymėjimą).

Renginių universitete organizavimas pandemijos laikotarpiu

Universiteto renginius organizuojantys asmenys privalo vadovautis taisyklėmis, nustatytomis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu „Dėl kultūros, pramogų ir kitų renginių organizavimo būtinų sąlygų“ ir galiojančiomis konkretaus renginio organizavimo dieną.

Bendrosios prevencinės priemonės:

 • į Universiteto vidaus erdves leidžiama patekti tik kaukes dėvintiems asmenims;
 • visose Universiteto patalpose privaloma dėvėti kaukes ir turi būti išlaikomas 2 metrų atstumas tarp asmenų;
 • kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei;
 • nepamirškite, kad siekiant užkirsti kelią infekcijų plitimui, asmeninės apsaugos priemones būtina dėvėti taisyklingai. Svarbu, kad kaukė dengtų ne tik burną, bet ir nosį. Kaip taisyklingai užsidėti, nusiimti kaukę ir vienkartines pirštines žiūrėkite filmuke;
 • asmuo, kuriam karščiavimas (37,3°C ir daugiau) ar ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) pasireiškia Universitete turi nedelsiant apleisti patalpas ir kreiptis konsultacijai Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju;
 • daugelis mūsų pamirštame svarbiausius taisyklingo rankų plovimo aspektus – plauti rankas muilu rekomenduojama ne mažiau kaip 20 sek.; nusiplovus rankas nederėtų liesti maišytuvo ar durų rankenos – tai daryti rekomenduojama naudojantis vienkartine servetėle. Kaip taisyklingai plauti rankas žiūrėkite filmuke.
 • Muilas ar dezinfekcinis skystis? Detaliau skaitykite čia

Informaciniai lankstinukai:

Naudinga informacija:

 

 
D.U.K

Ką daryti, jeigu įtariate susirgimą Covid-19?

Asmuo, kuriam užkrečiamųjų ligų požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) pasireiškia Universitete, turi nedelsiant izoliuotis ir kreiptis konsultacijai Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju. Jei tuo metu esate Universitete, nedelsdamas apie tai informuokite Universiteto budėtoją.

Ką daryti, jei susirgote Covid-19?

Sužinoję, kad susirgote Covid-19, nedelsdami izoliuokitės. Apie tai praneškite MRU Bendruomenės gerovės centro vyriausiajai vadybininkei Dominykai Rizgelytei (el. p. dominyka_rizgelyte@mruni.eu), studentų bendrabučio budėtojui (jei gyvenate MRU Studentų namuose). Jei apie susirgimą sužinojote būdamas Universitete, nedelsdamas informuokite Universiteto budėtoją, kuris Jus palydės artimiausio išėjimo link arba, esant reikalui, nuves į izoliacinę patalpą (jei pasijaustumėte blogai, lauktumėte GMP ar pan.).

Ką daryti, jeigu turėjote sąlytį su sergančiuoju Covid-19 liga?

Asmenys, kurie turėjo sąlytį su sergančiais Covid-19 ir kuriems pasireiškė ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), nedelsdami turi kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808. Jei ligos simptomų nejaučiate, savo duomenis pateikite NVSC elektoriniu būdu užpildydami anketą ČIA.

Pateikę duomenis, laukite NVSC specialistų, atliksiančių individualų rizikos vertinimą, skambučio.

Kaip žinoti, ar turėto sąlyčio su sergančiuoju rizika didelė?

Įvertinti, ar Jūsų turėto sąlyčio su sergančiuoju rizika yra didelė, galite čia.

Ką daryti, jeigu turėjote sąlytį su asmeniu, kontaktavusiu su sergančiuoju Covid-19 liga?

Jeigu Jūs turėjote sąlytį su asmeniu, turėjusiu sąlytį su sergančiuoju Covid-19 liga (kontakto kontaktas), kol nėra patvirtinta ligos diagnozė su Jumis kontaktavusiam asmeniui, specialių priemonių taikyti nėra reikalaujama. Izoliacija neprivaloma.

Ką daryti, jeigu sužinojote, kad MRU bendruomenėje nustatyta COVID-19 liga?

Bendradarbiaudami su NVSC, identifikuojame visus, kontaktą su sergančiuoju turėjusius asmenis ir susisiekiame su jais asmeniškai tą pačią dieną. Todėl, jei su Jumis niekas nesusisiekė – nesate priskirtas prie didelės rizikos kontaktų ir Jums izoliacija netaikoma.

Ką daryti, jeigu įtariate, kad MRU studentas ar darbuotojas gali būti užsikrėtęs Covid-19 liga?

Tokiu atveju kreipkitės į MRU Bendruomenės gerovės centro vyriausiąją vadybininkę Dominyką Rizgelytę (el. p. dominyka_rizgelyte@mruni.eu).

Jei turite su pandemija susijusių klausimų, kreipkitės į MRU Bendruomenės gerovės centro vyriausiąją vadybininkę Dominyką Rizgelytę (el. p. dominyka_rizgelyte@mruni.eu).

Svarbiausi kontaktai

 • Koronaviruso karštoji linija tel. 1808.

 • Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) tel. +370 5 264 9676.

 • Mykolo Romerio universiteto budėtojai:

           Vilniuje1 korpusas – tel. +370 5 271 4747; 2 korpusas – tel. +370 5 271 4647.

           Kaunetel. +370 37 281 411.

 • Studentų namų budėtojai:

           Vilniuje tel. +370 5 271 4562; +370 5 276 1653.

           Kaune, tel. +370 37 281 415.

 • Mykolo Romerio universiteto Bendruomenės gerovės centro  vyriausioji vadybininkė

          Dominyka Rizgelytė, el. p. dominyka_rizgelyte@mruni.eu

 • Emocinės paramos linija tel. 1809.