RIBOJIMAI |
|
Renginiai |
Draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse viešose vietose organizuojami komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešojoje vietoje iš anksto nustatytu laiku, išskyrus:
|
Viešojo maitinimo įstaigos (restoranai, kavinės, barai, naktiniai klubai, kitos pramogų vietos), ir kitos viešosios lankymosi vietos |
Draudžiama viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla, išskyrus:
Draudžiama teikti laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti), diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas. Taip pat draudžiama lankyti laisvalaikio paslaugų teikimo vietas arba laisvalaikio paslaugoms skirtas patalpas nuomoti privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti. Draudimas netaikomas:
Draudžiamas kultūros įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas, išskyrus atvejus, kai užtikrinamos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos. |
Apsauginės veido kaukės
|
Visose viešose vietose privalomos apsauginės veido kaukės (asmenims nuo 6 m.). Išimtys taikomos:
Kaukę būtina dėvėti apgyvendinimo vietų bendrojo naudojimo patalpose. Rekomenduojama dėvėti kaukę privačioje asmeninėje šventėje, jei tokia rengiama, ar bendraujant su kitos šeimos/ namų ūkio nariais. |
Judėjimas šalies viduje laikotarpiu nuo 2020 m. gruodžio 16 d. 00 val. iki 2021 m. sausio 31 d. 24 val. |
Ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių. Išskyrus kai vykstama:
Šis ribojimas netaikomas asmenims – vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise. |
Judėjimas šalies viduje |
Palikti gyvenamąją vietą leidžiama:
Ribojamas keliavimas miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais – leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu. Transporto priemonėmis, išskyrus miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto priemones ar transporto priemones, kuriomis vykstama į darbo vietą ar iš jos, gali vykti ne didesnės nei 2 asmenų arba vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narių grupės. Teikiant keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą ir lengvaisiais automobiliais taksi paslaugas, transporto priemonės vairuotojas į šį skaičių neįskaičiuojamas. Viešose vietose galima būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis arba vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narių grupėse. Draudžiama:
|
Viešasis ir privatus sektorius
|
Rekomenduojama:
Draudžiama:
Išskyrus:
Paslaugų, kurios nėra draudžiamos, teikimo vietose turi būti užtikrinamas 10 m2 paslaugos teikimo plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos sąlygos. Apgyvendinimo paslaugos teikiamos:
Draudžiama apgyvendinimo paslaugoms teikti skirtų patalpų (tiek fizinių, tiek juridinių asmenų nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdomų) nuoma, subnuoma ar panauda, skirta privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti.
|
Ugdymas |
|
Sveikatos sritis
|
|
Socialinė globa
|
|
Nuteistųjų ir suimtųjų lankymas |
Apribojamas ilgalaikių ir trumpalaikių pasimatymų pataisos įstaigose ir tardymo izoliatoriuose organizavimas ir vykdymas. |
Pabėgėlių lankymas |
Užsieniečių registracijos centre (toliau – URC):
Išimtys taikomos:
|
Religinės apeigos |
|
Atvykimas iš užsienio |
COVID-19
Studijų procesas ir darbo organizavimas nuo 2020 m. gruodžio 9 d. Universitete vykdomas nuotoliniu būdu:
Aukštojo mokslo studijos vyksta tik nuotoliniu būdu, išskyrus privalomas praktikas, praktinius mokymus, kompetencijų vertinimus, kurių neįmanoma atlikti niekaip kitaip, kaip tik įprastu kontaktiniu būdu, užtikrinant būtinas saugumo sąlygas. Daugiau apie švietimą COVID-19 sąlygomis rasite čia.
Renginių universitete organizavimas pandemijos laikotarpiu
Universiteto renginius organizuojantys asmenys privalo vadovautis taisyklėmis, nustatytomis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu „Dėl kultūros, pramogų ir kitų renginių organizavimo būtinų sąlygų“ ir galiojančiomis konkretaus renginio organizavimo dieną.
Bendrosios prevencinės priemonės:
- į Universiteto vidaus erdves leidžiama patekti tik kaukes dėvintiems asmenims;
- visose Universiteto patalpose privaloma dėvėti kaukes ir turi būti išlaikomas 2 metrų atstumas tarp asmenų;
- kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei;
- nepamirškite, kad siekiant užkirsti kelią infekcijų plitimui, asmeninės apsaugos priemones būtina dėvėti taisyklingai. Svarbu, kad kaukė dengtų ne tik burną, bet ir nosį. Kaip taisyklingai užsidėti, nusiimti kaukę ir vienkartines pirštines žiūrėkite filmuke;
- asmuo, kuriam karščiavimas (37,3°C ir daugiau) ar ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) pasireiškia Universitete turi nedelsiant apleisti patalpas ir kreiptis konsultacijai Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju;
- daugelis mūsų pamirštame svarbiausius taisyklingo rankų plovimo aspektus – plauti rankas muilu rekomenduojama ne mažiau kaip 20 sek.; nusiplovus rankas nederėtų liesti maišytuvo ar durų rankenos – tai daryti rekomenduojama naudojantis vienkartine servetėle. Kaip taisyklingai plauti rankas žiūrėkite filmuke.
- Muilas ar dezinfekcinis skystis? Detaliau skaitykite čia.
Informaciniai lankstinukai:
- Daugiau informacijos apie COVID-19 ir naujausius karantino ribojimus rasite internetinėje svetainėje Korona Stop LT
- Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija apie COVID-19
- Išsami COVID-19 statistika
- Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija
- Pasaulio sveikatos organizacija
Ką daryti, jeigu įtariate susirgimą Covid-19?
Asmuo, kuriam užkrečiamųjų ligų požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) pasireiškia Universitete, turi nedelsiant izoliuotis ir kreiptis konsultacijai Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju. Jei tuo metu esate Universitete, nedelsdamas apie tai informuokite Universiteto budėtoją.
Ką daryti, jei susirgote Covid-19?
Sužinoję, kad susirgote Covid-19, nedelsdami izoliuokitės. Apie tai praneškite MRU visuomenės sveikatos priežiūros vyriausiajai vadybininkei dr. Vilmai Miglinei (tel. +370 6 597 3282; el. p. vilma.migline@mruni.eu ), studentų bendrabučio budėtojui (jei gyvenate MRU Studentų namuose). Jei apie susirgimą sužinojote būdamas Universitete, nedelsdamas informuokite Universiteto budėtoją, kuris Jus palydės artimiausio išėjimo link arba, esant reikalui, nuves į izoliacinę patalpą (jei pasijaustumėte blogai, lauktumėte GMP ar pan.).
Ką daryti, jeigu turėjote sąlytį su sergančiuoju Covid-19 liga?
Asmenys, kurie turėjo sąlytį su sergančiais Covid-19 ir kuriems pasireiškė ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), nedelsdami turi kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808. Jei ligos simptomų nejaučiate, savo duomenis pateikite NVSC elektoriniu būdu užpildydami anketą ČIA.
Pateikę duomenis, laukite NVSC specialistų, atliksiančių individualų rizikos vertinimą, skambučio.
Kaip žinoti, ar turėto sąlyčio su sergančiuoju rizika didelė?
Įvertinti, ar Jūsų turėto sąlyčio su sergančiuoju rizika yra didelė, galite čia.
Ką daryti, jeigu turėjote sąlytį su asmeniu, kontaktavusiu su sergančiuoju Covid-19 liga?
Jeigu Jūs turėjote sąlytį su asmeniu, turėjusiu sąlytį su sergančiuoju Covid-19 liga (kontakto kontaktas), kol nėra patvirtinta ligos diagnozė su Jumis kontaktavusiam asmeniui, specialių priemonių taikyti nėra reikalaujama. Izoliacija neprivaloma.
Ką daryti, jeigu sužinojote, kad MRU bendruomenėje nustatyta COVID-19 liga?
Bendradarbiaudami su NVSC, identifikuojame visus, kontaktą su sergančiuoju turėjusius asmenis ir susisiekiame su jais asmeniškai tą pačią dieną. Todėl, jei su Jumis niekas nesusisiekė – nesate priskirtas prie didelės rizikos kontaktų ir Jums izoliacija netaikoma.
Ką daryti, jeigu įtariate, kad MRU studentas ar darbuotojas gali būti užsikrėtęs Covid-19 liga?
Tokiu atveju kreipkitės į MRU visuomenės sveikatos vyriausiąją vadybininkę dr. Vilmą Miglinę (tel. +370 6 597 3282; el. p. vilma.migline@mruni.eu ).
Jei turite su pandemija susijusių klausimų, kreipkitės į MRU visuomenės sveikatos vyriausiąją vadybininkę dr. Vilmą Miglinę (tel. +370 6 597 3282; el. p. vilma.migline@mruni.eu ).
-
Koronaviruso karštoji linija tel. 1808.
-
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) tel. +370 5 264 9676.
-
Mykolo Romerio universiteto budėtojai:
Vilniuje: 1 korpusas – tel. +370 5 271 4747; 2 korpusas – tel. +370 5 271 4647.
Kaune: tel. +370 37 281 411.
-
Studentų namų budėtojai:
Vilniuje tel. +370 5 271 4562; +370 5 276 1653.
Kaune, tel. +370 37 281 415.
-
Mykolo Romerio universiteto visuomenės sveikatos vyriausioji vadybininkė
dr. Vilma Miglinė, tel. +370 6 597 3282; el. paštas: vilma.migline@mruni.eu
-
Emocinės paramos linija tel. 1809.