COVID-19

Studijų procesas ir darbo organizavimas nuo 2020 m. gruodžio 9 d. Universitete vykdomas nuotoliniu būdu.

Studijų proceso ir darbo Mykolo Romerio universitete organizavimo, esant ekstremaliajai situacijai dėl covid-19 ligos (koronaviruso infekcijos), tvarka

Bendrosios prevencinės priemonės:

 • į Universiteto vidaus erdves leidžiama patekti tik kaukes dėvintiems asmenims;
 • visose Universiteto patalpose privaloma dėvėti kaukes ir turi būti išlaikomas 2 metrų atstumas tarp asmenų;
 • kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei;
 • nepamirškite, kad siekiant užkirsti kelią infekcijų plitimui, asmeninės apsaugos priemones būtina dėvėti taisyklingai. Svarbu, kad kaukė dengtų ne tik burną, bet ir nosį. Kaip taisyklingai užsidėti, nusiimti kaukę ir vienkartines pirštines žiūrėkite filmuke;
 • asmuo, kuriam karščiavimas (37,3°C ir daugiau) ar ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) pasireiškia Universitete turi nedelsiant apleisti patalpas ir kreiptis konsultacijai Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju;
 • daugelis mūsų pamirštame svarbiausius taisyklingo rankų plovimo aspektus – plauti rankas muilu rekomenduojama ne mažiau kaip 20 sek.; nusiplovus rankas nederėtų liesti maišytuvo ar durų rankenos – tai daryti rekomenduojama naudojantis vienkartine servetėle. Kaip taisyklingai plauti rankas žiūrėkite filmuke.
 • Muilas ar dezinfekcinis skystis? Detaliau skaitykite čia

Renginių universitete organizavimas pandemijos laikotarpiu

Universiteto renginius organizuojantys asmenys privalo vadovautis taisyklėmis, nustatytomis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu „Dėl kultūros, pramogų ir kitų renginių organizavimo būtinų sąlygų“ ir galiojančiomis konkretaus renginio organizavimo dieną.

Naudinga informacija
 
 
D.U.K

Ką daryti, jeigu įtariate susirgimą Covid-19?

Asmuo, kuriam užkrečiamųjų ligų požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) pasireiškia Universitete, turi nedelsiant izoliuotis ir kreiptis konsultacijai Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju. Jei tuo metu esate Universitete, nedelsdamas apie tai informuokite Universiteto budėtoją.

Ką daryti, jei susirgote Covid-19?

Sužinoję, kad susirgote Covid-19, nedelsdami izoliuokitės. Apie tai praneškite MRU visuomenės sveikatos priežiūros vyriausiajai vadybininkei dr. Vilmai Miglinei (tel. +370 6 597 3282; el. p. vilma.migline@mruni.eu ), studentų bendrabučio budėtojui (jei gyvenate MRU Studentų namuose). Jei apie susirgimą sužinojote būdamas Universitete, nedelsdamas informuokite Universiteto budėtoją, kuris Jus palydės artimiausio išėjimo link arba, esant reikalui, nuves į izoliacinę patalpą (jei pasijaustumėte blogai, lauktumėte GMP ar pan.).

Ką daryti, jeigu turėjote sąlytį su sergančiuoju Covid-19 liga?

Asmenys, kurie turėjo sąlytį su sergančiais Covid-19 ir kuriems pasireiškė ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), nedelsdami turi kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808. Jei ligos simptomų nejaučiate, savo duomenis pateikite NVSC elektoriniu būdu užpildydami anketą ČIA.

Pateikę duomenis, laukite NVSC specialistų, atliksiančių individualų rizikos vertinimą, skambučio.

Kaip žinoti, ar turėto sąlyčio su sergančiuoju rizika didelė?

Įvertinti, ar Jūsų turėto sąlyčio su sergančiuoju rizika yra didelė, galite čia.

Ką daryti, jeigu turėjote sąlytį su asmeniu, kontaktavusiu su sergančiuoju Covid-19 liga?

Jeigu Jūs turėjote sąlytį su asmeniu, turėjusiu sąlytį su sergančiuoju Covid-19 liga (kontakto kontaktas), kol nėra patvirtinta ligos diagnozė su Jumis kontaktavusiam asmeniui, specialių priemonių taikyti nėra reikalaujama. Izoliacija neprivaloma.

Ką daryti, jeigu sužinojote, kad MRU bendruomenėje nustatyta COVID-19 liga?

Bendradarbiaudami su NVSC, identifikuojame visus, kontaktą su sergančiuoju turėjusius asmenis ir susisiekiame su jais asmeniškai tą pačią dieną. Todėl, jei su Jumis niekas nesusisiekė – nesate priskirtas prie didelės rizikos kontaktų ir Jums izoliacija netaikoma.

Ką daryti, jeigu įtariate, kad MRU studentas ar darbuotojas gali būti užsikrėtęs Covid-19 liga?

Tokiu atveju kreipkitės į MRU visuomenės sveikatos vyriausiąją vadybininkę dr. Vilmą Miglinę (tel. +370 6 597 3282; el. p. vilma.migline@mruni.eu ).

Jei turite su pandemija susijusių klausimų, kreipkitės į MRU visuomenės sveikatos vyriausiąją vadybininkę dr. Vilmą Miglinę (tel. +370 6 597 3282; el. p. vilma.migline@mruni.eu ).

Svarbiausi kontaktai

 • Koronaviruso karštoji linija tel. 1808.

 • Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) tel. +370 5 264 9676.

 • Mykolo Romerio universiteto budėtojai:

Vilniuje1 korpusas – tel. +370 5 271 4747; 2 korpusas – tel. +370 5 271 4647.

Kaunetel. +370 37 281 411.

 • Studentų namų budėtojai:

Vilniuje tel. +370 5 271 4562; +370 5 276 1653.

Kaune, tel. +370 37 281 415.

 • Mykolo Romerio universiteto visuomenės sveikatos vyriausioji vadybininkė

dr. Vilma Miglinė, tel. +370 6 597 3282; el. paštas: vilma.migline@mruni.eu

 • Emocinės paramos linija tel. 1809.