Veiklą pradeda Jaunojo pasieniečio būrelis - MRU
Naujienos

15 vasario, 2016
Veiklą pradeda Jaunojo pasieniečio būrelis
Viešojo saugumo akademija

Siekiant populiarinti pasieniečio profesiją ir supažindinti mokinius su pasieniečių veikla ir šios profesijos subtilybėmis, Kaune veiklą pradeda Jaunojo pasieniečio būrelis (JPB). Jo įkūrimą inspiravo VSAT Vilniaus rinktinės Kauno oro uosto užkarda, bendradarbiaudama su Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultetu.

Tai jau antras toks būrelis, įkurtas VSAT Vilniaus rinktinės iniciatyva, ir aštuntas, veiksiantis tarnybos padaliniuose. Naujo būrelio vadovės Kauno oro uosto užkardoje tarnaujančios pasienietės Monikos Macelienės teigimu, užsiėmimai neatsitiktinai vyks Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete. Čia veikia Valstybės sienos apsaugos katedra. Mykolo Romerio universitete galima rinktis teisės ir valstybės sienos apsaugos studijų programą ir įgijus bakalauro laipsnį tapti diplomuotu pasieniečiu.

Būrelio vadovės teigimu, JPB nariai galės mokytis ir susipažinti su pasieniečio profesija ir bendrauti su šią specialybę studijuojančiais studentais. „Į Jaunojo pasieniečio būrelį kviečiame 5-12 klasių mokinius, - sako M. Macelienė. - Dabar aktyviai bendradarbiaujame su Kauno mokyklomis, siekdami sudominti kuo daugiau moksleivių“.

Planuojama, kad susitikimai vyks 3 kartus per mėnesį. M. Macelienės teigimu, jų skaičių planuojama padidinti iki keturių, t. y. po kartą per savaitę. JPB susitikimuose mokiniai ne tik bus supažindinami su teorinėmis žiniomis apie pasieniečių veiklą, nemažai laiko bus skiriama praktinėms užduotims. „Mokiniai sužinos, kaip pasieniečiai nuima asmenų pirštų atspaudus kaip atliekama dokumentų patikra, kas yra pėdsekystė. Taip pat planuojamos ekskursijos į pasienio užkardas, kad vaikai galėtų pamatyti, kaip ir kokioje aplinkoje dirba valstybės sieną saugantys pareigūnai“,-pasakoja M. Macelienė.

Per susitikimus daug dėmesio bus skiriama informacijai apie nusikaltimus, kuriuos užkardo pasieniečiai, ir už juos gresiančią atsakomybę. Planuojama supažindinti su prevencijos priemonėmis ir statistiniais pasieniečių veiklos duomenimis.
Būrelio vadovė žada, kad mokiniams neteks nuobodžiauti, nes per kiekvieną susitikimą bus kalbama apie naujas ir įdomias temas, susijusias su pasieniečių veikla ir gyvenimu. Tai bus jau aštuntas VSAT padaliniuose veikiantis JPB. Iki šiol keturi būreliai veikia Ignalinos rinktinės ruože esančiose mokyklose, po vieną - Pagėgių ir Vilniaus rinktinėse, Pasieniečių mokykloje. Planuojama, kad tokių būrelių daugės.

Pirmas susitikimas vyks vasario 26 d. 15.30 val. Viešojo saugumo fakulteto (Maironio g. 27, Kaunas) 306 auditorijoje. Kviečiame.