EVA absolventams diplomus įteikė originaliai – pasitelkę droną - MRU
Naujienos

11 birželio, 2020
EVA absolventams diplomus įteikė originaliai – pasitelkę droną
Viešojo valdymo ir verslo fakultetas

Šiemet dėl paskelbto karantino buvo atšauktos išleistuvių šventės gimnazijose, tačiau Ekonomikos ir verslo akademijos iniciatoriai nusprendė sukurti mažą šventę ir visiems norintiems šios akademijos absolventams šiemet diplomus įteikė pasitelkę droną. Originali diplomų įteikimo idėja kilo vienam iš šios akademijos iniciatyvos autorių Alytaus miesto tarybos nariui Povilui Labukui. „Šiemet dėl karantino dalis paskaitų vyko nuotoliniu būdu, ir nors karantinas jau greit bus atšauktas nusprendėme diplomus visiems norintiems moksleiviams įteikti nuotoliniu būdu - pasitelkę droną“, - pasakoja P. Labukas. Pasak P. Labuko, originali idėja sulaukė dėmesio ne tik iš moksleivių, jų tėvų, bet ir aplinkinių. 

Nemažu iššūkiu įgyvendinant šią idėją tapo nemažas norinčių taip gauti diplomus skaičius ir jų gyvenamoji vieta – akademija jau veikia dvejuose Lietuvos miestuose – Alytuje ir Panevėžyje. Pirmoji Ekonomikos ir verslo akademija buvo įkurta dar 2016 metais bendradarbiaujant Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijai Alytaus savivaldybei ir Mykolo Romerio universitetui. 2019-2020 mokslo metais akademija iniciatyvą palaikius Panevėžio miesto savivaldybei ir 5-jai gimnazijai įkurta ir Panevėžyje. Akademiją lankė Panevėžio moksleiviai iš J. Balčikonio, 5-osios, J. Miltinio, V. Žemkalnio ir „Minties" gimnazijų. 
 
Akademiją gali nemokamai lankyti visi norintys vyresni kaip 16 metų moksleiviai. Jie susipažįsta su ekonomikos, finansų, verslo organizavimo žinių pagrindais, įgyja karjeros valdymo įgūdžių, lavina kritinį mąstymą, gebėjimus vertinti ekonomikos ir verslo pasiekimus. Akademijoje lavinamas moksleivių finansinis raštingumas, suteikiamos pirminės verslo ir ekonomikos žinios, kurios praverstų ateityje. 
Gimnazistams visi akademijos užsiėmimai yra nemokami, o joje savanoriškai dėsto Mykolo Romerio universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto lektoriai. Šiemet akademiją per abu miestus baigė beveik 100 moksleivių - daugiau kaip pusė iš jų išreiškė norą gauti diplomą su dronu.