Naujos teisės studijų galimybės Ukrainos studentams ir dėstytojams Lietuvoje - MRU
Naujienos

1 balandžio, 2022
Naujos teisės studijų galimybės Ukrainos studentams ir dėstytojams Lietuvoje
Teisės mokykla
Universitetas
Studijos
Bendruomenė
Mokslas

Mykolo Romerio universitetas (MRU), reikšdamas palaikymą agresiją patiriančiai Ukrainos tautai, parengė humanitarinės, akademinės ir kitokios pagalbos priemones tiek universitete studijuojantiems ukrainiečiams, tiek partneriams Ukrainoje. Visiems studentams iš Ukrainos MRU siūlo nemokamas studijas ir suteikia galimybę siekti aukštojo mokslo saugioje aplinkoje. Studentai gali pasinaudoti galimybe gauti papildomas stipendijas bei nemokamą apgyvendinimą. MRU pasirengęs dalintis turimais universiteto ištekliais, taip pat telkiama savanoriška  darbuotojų ir studentų pagalba. Be to, universitetas inicijavo tarptautinę akademinės bendruomenės paramą Ukrainai.

Šiuo metu MRU yra gavęs 90 prašymų dėl Ukrainos studentų studijų perkėlimo į Lietuvą, taip pat daugiau nei 10 dėstytojų prašymų suteikti galimybę dirbti saugioje aplinkoje. Keli dėstytojai ir mokslo darbuotojai jau kovo mėn. pradėjo darbus MRU Teisės mokykloje.

Studentams siūlomos kelios galimybės MRU. Pirmiausia – įvairių MRU studijų dalykų pasirinkimas, siekiant, kad studijos nesustotų Ukrainoje vykstant karui. Išklausytus dalykus studentams vėliau bus galima įskaityti  jų universitetuose Ukrainoje. MRU Teisės mokykla siūlo daugiau kaip 40 teisės dalykų anglų kalba. MRU remia Ukrainos universitetų partnerių siekį atnaujinti studijas nuo balandžio mėnesio nuotoliu, todėl itin svarbu, kad Lietuvos universitetai ne perimtų Ukrainos studentus, o bendradarbiautų su studentų namų universitetais.

MRU Teisės mokykla taip pat siūlo studentams jungtis prie jau veikiančių teisės magistro programų anglų kalba, jų šiuo metu yra net 8. Nuo rugsėjo mėnesio pirmą kartą Lietuvoje bus siūloma teisės bakalauro programa anglų kalba „Law and Global Security“, į kurią jau šiuo metu gali stoti ir ukrainiečiai. Šiuo metu MRU studijuoja daugiau nei 70 teisės mokslų studentų iš Ukrainos bei septyni doktorantai.

MRU Teisės mokykla vienintelė iš teisininkus ruošiančių Lietuvos aukštojo mokslo įstaigų vykdo jungtinio diplomo arba dviejų diplomų teisės magistro programas su Ukrainos universitetais jau nuo 2014 m. Programos vykdomos su Kyjivo Taraso Ševčenkos universitetu, Charkivo Jaroslavo Išmintingojo teisės universitetu bei Lvivo Ivano Franko universitetu.

Siekiant plėsti ir stiprinti bendradarbiavimą su Ukrainos universitetais, MRU jau 2018 metais buvo įkurtas Baltijos-Ukrainos studijų, tyrimų ir inovacijų centras. Šio centro veikla prisidedama prie Ukrainos eurointegracijos procesų, vykdomi dėstytojų ir mokslininkų mainai, tyrimai, centras veikia kaip bendradarbiavimo projektinėje veikloje, žinių bei patirties dalinimosi su Ukrainos partneriais platforma. Prasidėjus Rusijos karinei agresijai prieš Ukrainą, centras koordinuoja jos akademinės bendruomenės poreikius Lietuvoje, veikia kaip kontaktinis centras.

MRU jau beveik dešimtmetį vykdo bendras programas ir plėtoja partnerystę su 26 Ukrainos universitetais.