MRU biblioteka organizuoja R. Sakalauskaitės knygos pristatymą „Gyvenimas, koks jis buvo“ - MRU
Naujienos

2 kovo, 2022
MRU biblioteka organizuoja R. Sakalauskaitės knygos pristatymą „Gyvenimas, koks jis buvo“
Įvykis
Universitetas
Bendruomenė
MRU biblioteka
Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas

Mykolo Romerio universiteto (MRU) biblioteka kovo 8 dieną, 16 - 17.30 valandomis, I-414 auditorijoje, Ateities g. 20, Vilniuje organizuoja R. Sakalauskaitės knygos „Gyvenimas koks jis buvo“ pristatymą ir amžininkų liudijimus, skirtus Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko gimimo šimtmečiui paminėti. Renginį moderuos žurnalistė ir diplomatė, MRU rektorės patarėja Violeta Gaižauskaitė.

Kazimieras Vasiliauskas – tai pirmasis atkurtos Vilniaus arkikatedros bazilikos klebonas ir ilgametis jos vadovas, buvęs politinis kalinys ir tremtinys, Vilniaus garbės pilietis. Ši asmenybė buvo artima MRU akademinei ir kultūrinei bendruomenei, taip pat mylima studentų.

Vertinant tai, kad Kazimiero veikla darė labai svarbią įtaką valstybės raidai, jo asmenybė liudija žmogaus dorovinį ir moralinį atsparumą, tvirtą pasaulėžiūrą, tarnystę šaliai ir jos žmonėms. Dėl šių priežasčių Lietuvos Respublikos Seimas, pabrėždamas, kad monsinjoro atminimas yra atjautos ir žmogiškumo simbolis, paskelbė 2022 metus Kazimierio Vasiliausko atminimo metais.

Pristatyme dalyvaus Ramunė Sakalauskaitė - žurnalistė, knygos „Gyvenimas, koks jis buvo” autorė, Br.kun. Julius Sasnauskas OFM - Bernardinų parapijos vikaras, antisovietinio pasipriešinimo dalyvis, publicistas, Povilas Aleksandravičius - filosofijos mokslų daktaras, MRU Humanitarinių mokslų instituto docentas.

Užsiregistruoti į renginį galima el. paštu: biblioteka@mruni.eu arba telefonu: +37052714599.

Renginio metu bus galima įsigyti knygą „Gyvenimas, koks jis buvo”.