Tarptautinėje konferencijoje aptarti viešojo valdymo kaitos tendencijos pokyčiai Europos Sąjungoje - MRU
Naujienos

10 lapkričio, 2017
Tarptautinėje konferencijoje aptarti viešojo valdymo kaitos tendencijos pokyčiai Europos Sąjungoje
Viešojo valdymo ir verslo fakultetas
Įvykis

Šių metų lapkričio 8 d., Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijoje vyko tarptautinė 4 - oji Viešojo valdymo pokyčių konferencija „Viešojo valdymo kaitos tendencijos pokyčių Europos Sąjungoje kontekste“.

Vienas iš konferencijos organizatorių, Mykolo Romerio universiteto Viešojo valdymo fakulteto docentas Andrius Stasiukynas sako, kad nuo nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje įsitvirtino viešojo valdymo modernizacijos sąvoka, kuri reformų kontekste dažnai suprantama ne tik kaip inovacijų ir technologijų plėtra, bet ir kaip gerosios praktikos perėmimas iš Vakarų valstybių.

„Ketvirtį amžiaus siekėme vieningo „Europietiško gerojo valdymo modelio“, tačiau naujausi tyrimai ir įvykiai Europos Sąjungoje rodo, kad nėra vieno gerojo valdymo modelio – jų yra daug. Sekant sėkmingų valstybių pavyzdžiu ir vertindami kaimynų gerąsias patirtis bei atsižvelgdami į savo šalies ypatumus, renginio dalyviai siekė atsakyti į klausimą - kokius parinkti tinkamiausius viešojo valdymo instrumentus“– sakė A. Stasiukynas.

Konferencijoje dalyvavę pranešėjai iš Estijos ir Lenkijos pristatė valstybės tarnybos reformų bei inovacijų diegimo patirtis. Lietuvos pranešėjai pasidalino mokslinėmis įžvalgomis ir tyrimų rezultatais apie Vidurio ir Rytų Europos šalių viešojo valdymo raidą bei tendencijas; buvo pristatyti Lietuvos viešojo valdymo pokyčių artimiausi planai.

Tai jau 4-oji Viešojo valdymo kompetencijų tinklo narių organizuojama konferencija, kuri derina mokslininkų ir praktikų interesus bei sudaro sąlygas diskutuoti dėl viešojo valdymo aktualijų. Pastebėtina, kad pati viešojo valdymo kompetencijų tinklo idėja – stiprinti bendradarbiavimą taro viešojo valdymo institucijų ir akademinės bendruomenės (tinklas apjungia beveik visas aukštąsias mokyklas, kurios specializuojasi viešojo administravimo studijose ir tyrimuose).

Konferencijos organizatoriai – Mykolo Romerio universiteto bei Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos mokslininkai ir Vidaus reikalų ministerijos atstovai.