Po skaitmeninio turinio studijų Lietuvoje ir Pietų Korėjoje - du diplomai - MRU
Naujienos

26 birželio, 2018
Po skaitmeninio turinio studijų Lietuvoje ir Pietų Korėjoje – du diplomai
Viešojo valdymo ir verslo fakultetas

Pietų Korėjos Dongseo universitete įteikti bakalauro diplomai 270 užsienio studentų. Atsiimti diplomo per iškilmingą ceremoniją į sceną lipo ir lietuviai. Jie pirmieji sėkmingai baigė jungtinę Dongseo universiteto (DSU) ir Mykolo Romerio universiteto (MRU) bakalauro studijų programą „Informatika ir skaitmeninis turinys“.
 
Ši kompiuterinių žaidimų ir vaizdo efektų kūrimo studijų programa analogų neturi ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse. Pirmuosius dvejus metus studentai anglų kalba studijuoja Lietuvoje, o vėliau dviem metams tęsti studijų ir gilinti žaidimų kūrimo įgūdžių išvyksta į Busaną. Antrame pagal dydį Pietų Korėjos mieste ne tik įsikūręs Dongseo universitetas, bet ir didelė žaidimų kūrimo bei kino industrijos studijų koncentracija.
 
Pietų Korėjoje dėstė praktikai
Informatikos ir skaitmeninio turinio programos absolventė Brigita Daugėlaitė pasakojo, kad šiose studijose apjungiamos informatikos ir kūrybinės disciplinos: „Mokėmės labai daug ko: nuo programavimo iki piešimo bei dizaino, animacijos, 3D modeliavimo, vizualinių efektų kūrimo (VFX)“, – pasakojo Brigita. Dar vienas šios programos absolventas Artūras Gumbaragis ne tik įgijo dviejų universitetų diplomą, bet jau ir pristatė ir pirmąjį Pietų Korėjos rinkai skirtą žaidimą išmaniesiems telefonams „Fragmented Islands“.
 
Paprašytas įvardinti, kuo skyrėsi studijos Lietuvoje ir Pietų Korėjoje, pašnekovas pabrėžė, kad Lietuvoje studijų struktūra buvo kiek griežtesnė, o Pietų Korėjoje jie jau turėjo daugiau laisvės kūrybiniams eksperimentams. „Dongseo universitete leido pasirinkti, į kurią sritį norisi gilinti savo žinias ir įgūdžius – į grafinę, kuri apima 3D modeliavimą, animavimą, vizualinius efektus, ar į programinę. Pasirinkę sritį galėjome lankyti ir jai skirtas paskaitas“, – pasakojo Artūras. Pasak Artūro, beveik visos paskaitos Pietų Korėjoje buvo stipriai orientuotos į praktinių įgūdžių lavinimą ir konkrečių užduočių atlikimą. „Lietuvoje daugiau dėmesio skiriama teorijai, o Pietų Korėjoje teorija perteikiama per praktiką. Dirbome su vienomis populiariausių programų, naudojamų šioje industrijoje, tokiomis kaip „3Ds Max“, „Maya“ ar „Zbrush“, – skirtumus įvardino Artūras.
 
Abu pašnekovai akcentavo, kad Pietų Korėjoje jiems dėstė tikri savo srities profesionalai, dirbę žinomose tarptautinėse specialiųjų efektų, žaidimų kūrimo kompanijose. „Kai kuriems dėstytojams teko prisidėti prie visiems žinomų filmų, tokių kaip „Transformeriai“ ar žaidimų „GTA 5“ ar „Ghost Recon“ kūrimo“, – pasakojo Artūras.
 
Studijavo angliškai, bet korėjiečių kalba irgi praverstų
Ir Lietuvoje, ir Pietų Korėjoje studijos vykdomos anglų kalba. „Kadangi ir Lietuvoje studijavome angliškai, problemų nekilo ir Pietų Korėjoje“, – sakė Brigita. Tačiau abu pašnekovai atkreipia dėmesį, kad Pietų Korėjos jaunimas gana silpnai kalba angliškai. „Korėjiečiai vengia angliškai atsakyti net į paprasčiausius klausimus“, – pastebi Brigita. Tad nusprendusiems rinktis šią studijų programą Artūras rekomenduotų studijuojant Lietuvoje bent minimaliai pasimokyti ir korėjiečių kalbos, juolab Mykolo Romerio universitete tokios galimybės yra: „Korėjiečių kalba nėra sunki, įgyti pradmenis nėra sunku, tačiau labai naudinga, nes išmokus šią kalbą atsiras dar daugiau galimybių“, – sakė Artūras. Vietoj bakalaurinių darbų – grupiniai projektai Šios jungtinės bakalauro programos baigiamasis darbas buvo praktinio pobūdžio – vaizdo žaidimo arba trumpo filmo su skaitmenine animacija bei vizualiaisiais efektais sukūrimas.
 
Grupinių projektų vertinime dalyvavęs Mykolo Romerio universiteto lektorius Marius Kalinauskas pažymėjo, kad kuriant šiuos darbus svarbūs ne tik techninės žinios, bet ir tikslinė galutinio produkto paskirtis: „Gebėti naudoti trimačio modeliavimo įrankius, ar gerai dirbti su vaizdo žaidimų varikliais tėra dalis kūrybinio proceso, – pasakojo Marius. – Ne mažiau svarbu papasakoti įtraukiančią istoriją, kurią norėtų patirti žiūrovai bei žaidėjai“.
Trimatės animacijos projektą su grupe rengęs Benediktas Kaupas taip pat pasakojo, kad šiame darbe svarbu ne tik kūrybiškumas, bet ir laiko planavimo, projekto valdymo įgūdžiai: „Įgyvendindami projektą dažniausiai klupome su laiko planavimu bei projekto valdymu“.
 
Prie to paties projekto dirbusi Deimantė Gruzdytė pabrėžė kiekvieno projekto dalyvio indėlį ir tarpusavio komunikacijos svarbą: „Komunikacija bei bendradarbiavimas dirbant prie bendro projekto yra ypatingai svarbūs. Visi atlikome reikšmingą darbą, supratome, kaip svarbu aiškiai komunikuoti tarpusavyje, nes dėl nesusikalbėjimo tekdavo vis kažką perdaryti ar prisitaikyti prie pakitusių aplinkybių“. Ir nors diplomai jau rankose, jaunuoliai neslepia – tobulėti, mokytis dar tikrai yra kur, tačiau profesinei karjerai intriguojančiame žaidimų, vaizdo efektų kūrimo pasaulyje startas duotas.