34-oji Teisės ir informatikos sistemų tarptautinė konferencija JURIX 2021 šiemet vyks Vilniuje - MRU
Naujienos

7 liepos, 2021
34-oji Teisės ir informatikos sistemų tarptautinė konferencija JURIX 2021 šiemet vyks Vilniuje
Teisės mokykla

34-oji Teisės ir informatikos sistemų tarptautinė konferencija JURIX šiemet vyks gruodžio 8-10 dienomis Vilniuje. Teisė rengti konferenciją suteikta Mykolo Romerio universitetui. Konferencijos pranešimų ir seminarų kvietimas bus paskelbtas liepos mėn. Atsižvelgiant į COVID-19 situaciją, skatinamas fizinis dalyvavimas konferencijoje, tačiau bus sudarytos ir hibridinio dalyvavimo galimybės.

Prestižinės JURIX konferencijos rengiamos kasmet nuo 1988 metų. Konferencijos pranešimų medžiaga yra publikuojama knygų rinkinyje „Frontiers of Artificial Intelligence and Applications series“, kurį leidžia leidykla IOS Press.

JURIX konferencija pritraukia platų ratą dalyvių iš akademinės bendruomenės, valstybės sektoriaus ir verslo. Konferenciją sudaro pagrindinė konferencija ir seminarai, kurių temos apima e-Vyriausybės, teisinių ontologijų, teisės XML, alternatyvių ginčų sprendimo (ADR), argumentavimo, deontinės logikos ir kt. temas.

Šiemet JURIX 2021 konferenciją rengsiantis universitetas - MRU vykdo klasikines ir modernias teisės studijas, kurios integruoja patyriminį mokymąsį bei ateities kompetencijas, kaip teisines technologijas ir dirbtinį intelektą bei mediaciją. MRU Teisės mokykloje nuo 2018 metų veikia Teisinių technologijų (LegalTech) centras, kurio pagrindinis tikslas – integruoti inovacijas į teisės studijas, plėtoti teisės ir technologijos sąveikos tyrimus bei skatinti startuolių šioje srityje vystymąsį. MRU vykdo bendrą doktorantūros programą teisės ir technologijų srityje su užsienio universitetų konsorciumu nuo 2012 m. (www.last-jd.eu), o nuo 2019 m. - Marie Skłodowska-Curie tarptautinę doktorantūros programą „Teisė, mokslas ir technologijos Visko internete“. MRU pirmasis Lietuvoje akreditavo ir nuo 2020 m. sėkmingai vykdo Teisės ir technologijų (LegalTech) LL.M programą, skirtą ne tik studentams, bet teisės ir kitų sričių praktikams, siekiantiems įgyti naujausias kompetencijas teisės ir technologijų srityje (https://www.mruni.eu/en/study_program/legaltech-ll-m/) bei įgyvendina tarpdisciplininės podoktorantūros projektus. MRU yra vienintelis teisininkus rengiantis universitetas Lietuvoje ir Baltijos regione, kuris patenka į tarptautinį reitingą „QS World University Rankings by Subject 2021“ teisės kryptyje 2020 m. tarp 250 geriausių pasaulio universitetų (užima 210 vietą).

Lietuva ir Vilnius pasirinktas kaip JURIX2021 konferencijos vieta ir dėl gyvybingos technologijų bendruomenės, Vilniuje sparčiai augančios novatoriškos verslo ekosistemos bei strateginės krypties remti Bendrus paslaugų centrus, finansinių technologijų (FinTech), informacines komunikacines technologijas, aukštųjų technologijų gamybą ir biotechnologijas. Vilnius yra pripažįstamas kaip vienas iš FinTech pasaulinių centrų, yra reitinguojamas 4 vietoje pasaulyje pagal Nacionalinį Kibernetinio saugumo indeksą ir 11 vietoje pasaulyje pagal verslo aplinką (Ease of Doing Business).

Daugiau informacijos apie konferenciją - https://jurix2021.mruni.eu