Mykolo Romerio universiteto studentai pristatė inovatyvias idėjas Vilniaus miestui - MRU
Naujienos

22 spalio, 2020
Mykolo Romerio universiteto studentai pristatė inovatyvias idėjas Vilniaus miestui
Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas

Spalio 16-18 dienomis vyko, jau tradiciniu tapęs Vilniaus miesto hakatonas „Hack4Vilnius“– 50 valandų trunkantis idėjų generavimo maratonas, skirtas inovatyviems sprendimams, kurie padėtų spręsti visuomenei aktualias problemas ir leistų Vilniaus miestą padaryti švaresniu, sveikesniu, išmanesniu bei patogiu gyventi ne tik jo gyventojams, bet ir atvykstantiems iš kitur. 

„Hack4Vilnius“ hakatono metu savo inovatyvias idėjas Vilniaus miestui pasiūlė ir Mykolo Romerio universiteto studentai. Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto Komunikacijos instituto Komunikacijos ir skaitmeninės rinkodaros studijų programos 2 kurso studentai (Lineta Ragažinskaitė, Rugilė Sendžikaitė, Laurynas Vaitkūnas, Gabrielė Vindžigelskytė, Viktorija Barkauskytė, Karina Ivanova, Dominykas Jurša, Laura Lideikytė), atlikdami Kompleksinio projekto studijų dalyko (lektorė Giedrė Grimalauskienė) užduotį, pasitelkę savo žinias ir kūrybiškumą, pristatė du savo kurtus projektus.  
 
Pirma idėja – „CarLess“, programėlė, skirta Vilniaus miesto ir rajono gyventojams, kurie norėtų vieni kitiems siūlyti pavežėjimo paslaugas, taikant tam tikrą taškų sistemą. Ji padėtų išspręsti problemą – sumažinti per didelį transporto srautą Vilniaus mieste, trukdantį greitai ir patogiai pasiekti norimą vietą. 
Tuo pačiu integruojant socialinius tinklus „LinkedIn“ ir „Tinder“ galima būtų pasirinkti pavežėją ar pakeleivį pagal jo amžių, išsilavinimą, pomėgius ar net charakterio savybes ir keliaujant susirasti bendraminčių. „CarLess“ programėlė leistų bendruomeniškiau keliauti Vilniaus mieste ir taip optimizuoti transporto srautus. 
Programėle galėtų naudotis tik pilnamečiai asmenys, norintys tapti pavežėjais ir pakeleiviais. Nuvažiuoti atstumai ir sumokėtos sumos, būtų verčiami tam tikrais taškais, kuriais būtų galima atsiskaityti už partnerių suteiktas paslaugas ar prekes. Pavyzdžiui, tai galėtų būti degalinių tinklai, išmaniųjų renginių bendrovės, servisai, taip pat ir besirūpinančios Vilniaus miesto švara socialiai atsakingos įmonės. 
 
Nauda miestui būtų ta, kad Vilniuje sumažėtų iki 5% mašinų spūsčių, kas padėtų sumažinti ir išmetamų dujų kiekį. Taip pat kiekvienas vartotojas sutaupytų savo laiką ir finansus bei skatintų miesto bendruomeniškumą. 
Antra idėja – „Livepark“ (įskiepas M-Parking), padedanti spręsti transporto aikštelių trūkumą piko metu, kuomet nerandama kur pasistatyti automobilį Vilniaus mieste, o ne piko metu – laisvų vietų neišnaudojimas yra nuostolingas verslui. Siūlomas sprendimas leistų iš anksto užsirezervuoti vietą aikštelėse su užtvarais Vilniaus centre, taip pat programėlės pagalba būtų galima realiu laiku stebėti kiek yra laisvų parkavimo vietų, kas ypač aktualu vykstant visuomeniniams renginiams Vilniaus mieste. 
 
Nauda verslui - dėl rezervacijos galimybės klientai iš anksto mokėtų už parkavimo vietą, o vartotojai sutaupytų savo laiką. Tikslinė grupė – Vilniaus miesto transporto aikštelių savininkai bei miesto gyventojai ir jo svečiai, ieškantys, kur galėtų patogiai pasistatyti savo automobilį. Vilniaus mieste. Ši idėja padėtų sumažinti automobilių parkavimo problemas, papildytų miesto biudžetą bei leistų užtikrinti miesto gyventojų patogumą.  
Hakatone „Hack4Vilnius“ dalyvavo daugiau nei 250 dalyvių, kurie pristatė 40 idėjų, skirtų išmanesniam Vilniaus miestui. Dalis jų sėkmingai bus įgyvendinta ne tik mūsų mieste, bet ir tarptautiniu mastu.