MRU sveikina pirmąją Erasmus Mundus programos „Socialinis darbas su vaikais ir jaunimu“ diplomantų laidą - MRU
Naujienos

3 rugpjūčio, 2023
MRU sveikina pirmąją Erasmus Mundus programos „Socialinis darbas su vaikais ir jaunimu“ diplomantų laidą
Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas
Universitetas
Studijos
Mokslas

Rugpjūčio 2 d. Lisabonos Universitete-Institute Iscte (Portugalija) baigimo diplomai buvo įteikti pirmajai Erasmus Mundus programos Europos jungtinis magistras „Socialinis darbas su vaikais ir jaunimu“ (ESWOCHY) absolventų laidai.

„Diplomų teikimas visuomet džiugina, tačiau ši akimirka ypatinga – išleidžiame pirmąją Erasmus Mundus programos „Socialinis darbas su vaikais ir jaunimu kartą“, talentingus profesionalus, atvykusius studijuoti iš skirtingų kontinentų, kurie, neabejoju, bus pokyčių socialinio darbo ir politikos srityse čempionais. Lisabona švenčia kartu su mumis – su dešimtimis tūkstančių jaunuolių, kurie čia atvyko minėti Pasaulio jaunimo dienų“, – iškilmingoje ceremonijoje kreipdamasi į absolventus sakė MRU vicerektorė akademiniams reikalams dr. prof. Regina Valutytė.

Mykolo Romerio universitetas kartu su partneriais Rygos Stradino universitetu (RSU) (Latvija), Lisabonos universitetu institutu (Iscte) (Portugalija) ir Katalikiškuoju universitetu Ružomberoke (KU) (Slovakija) nuo 2020 metų įgyvendina Europos jungtinio magistro „Socialinis darbas su vaikais ir jaunimu“ (ESWOCHY) Erasmus Mundus programą. Bendra projekto vertė – 2 434 000 Eurų. Kasmet ši programa sulaukia didžiulio susidomėjimo: šiemet į vieną vietą pretendavo 26 norintieji studijuoti. Į programą atrenkami tik patys pažangiausi studentai iš viso pasaulio, jiems iš projekto lėšų yra mokama stipendija, padengiamas mokestis už mokslą, pragyvenimo ir kelionių išlaidos. Kiekvieną semestrą studentai mokosi vis kitame šio tinklo universitete, susipažįsta su tos šalies kultūra, socialine bei švietimo sistema, užmezga kontaktus su potencialiais darbdaviais. ESWOCHY studentai yra labai aktyvūs, daug keliauja, įsitraukia į įvairias socialines veiklas, rašo mokslinius straipsnius ir dalyvauja konferencijose. ESWOCHY programa buria ne tik studentus, bet ir dėstytojus bendrai mokslinei veiklai: magistro programa pristatoma konferencijose, simpoziumuose, rašomos bendros publikacijos, dalinamasi gerąja patirtimi. Programos valdymas ir įgyvendinimas yra jungtinis, o tai reikalauja daug pastangų surasti bendrumus skirtumuose, apjungti skirtingas švietimo sistemas, kultūrą ir tradicijas siekiant bendrų tikslų.

ESWOCHY konsorciumas jau įpusėjo programos įgyvendinimą. Nuo 2023 m. rugsėjo studijas pradės trečioji studentų laida.