Virtuali mokslinė konferencija „Lyderystė socialiniame darbe: galia daryti pokyčius“ sulaukė rekordinio skaičiaus dalyvių - MRU
Naujienos

18 lapkričio, 2020
Virtuali mokslinė konferencija „Lyderystė socialiniame darbe: galia daryti pokyčius“ sulaukė rekordinio skaičiaus dalyvių
Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas

Lapkričio 12 dieną Mykolo Romerio universiteto Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto Edukologijos ir socialinio darbo institutas kartu su Lietuvos socialinio darbo mokyklų asociacija organizavo virtualią mokslinę konferenciją „Lyderystė socialiniame darbe: galia daryti pokyčius“. 

Konferencijoje dalyvavo rekordinis skaičius dalyvių, nes virtualiai prisijungė net 360 socialinių darbuotojų iš visos Lietuvos. Šiemet didelis dėmesys buvo skiriamas būtent lyderystės temai, nes tai aktualu siekiant suvaldyti įvairias ekstremalias situacijas, kuomet tenka rasti tinkamiausius sprendimus, teikiant socialinę pagalbą. 
Tad konferencijos metu Mykolo Romerio universiteto mokslininkės: prof. dr. Vida Gudžinskienė (Lietuvos socialinio darbo mokyklų asociacijos prezidentė), dr. Raminta Bardauskienė, doc. dr. Jolanta Pivorienė ir doc. dr. Jautrė R. Šinkūnienė dalinosi savo įžvalgomis apie tai ką reiškia būti lyderiu ir kokia yra sisteminio mąstymo kompetencijos ugdymo svarba socialinio darbo studijose bei kodėl svarbu lyderystę derinti su kūrybiškumu socialiniame darbe. 
Taip pat ir Vilniaus universiteto mokslininkės doc. dr. Eglė Šumskienė, prof. habil. dr. Laimutė Žalimienė ir doc. dr. Eglė Daunienė apžvelgė adaptyvios lyderystės ir pokyčių svarbą socialiniame darbe. 
 
Mokslinėje konferencijoje dalyvavo ir Anykščių socialinės globos namų vadovė Jolita Gečienė, kuri skaitė pranešimą apie Antroje konferencijos dalyje savo gerąja darbo patirtimi, įžvalgomis ir sėkmės istorijomis pasidalino Mykolo Romerio universiteto alumnai: Rimvydas Augutavičius (SOS vaikų kaimų organizacijos Rytų ir Vidurio Europos, Centrinės Azijos ir Artimųjų Rytų padalinio Programų vadovas/ SOS Children Villages international, Programme advisor steigėjas); Lina Grudulaitė (Pabėgėlių Tarybos bei Savanorių ir bendruomenių koordinatorė menų agentūroje Artscape); Dovydas Bliujus (Socialinio darbuotojo padėjėjo profesijos mokytojas, Smurto prevencijos ir intervencijos nuteistiesiems mokymų lektorius, Elektrėnų Savivaldybės tarybos narys); Gintarė Gerybaitė (Vilniaus pataisos namų Resocializacijos skyriaus socialinė darbuotoja); Nerijus Ramanauskas (VšĮ Paparčių Šv. Juozapo šeimos namų globos centro socialinis darbuotojas, Tarnybos atestuotas asmuo (GIMK mokytojas), Kaišiadorių bendruomeninių šeimos namų pozityvios tėvystės lektorius); Agnė Radvilaitė (VšĮ Centro poliklinika; Slaugos, paliatyviosios medicinos ir socialinių paslaugų klinikos socialinė darbuotoja); Andrejus Pozdniakovas (VšĮ “ALFA CENTRAS” priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenės programos vadovas; Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie SADM Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus mobilios komandos vyriausiasis specialistas).  
 
Virtualią mokslinę konferenciją „Lyderystė socialiniame darbe: galia daryti pokyčius“ iškilmingai atidarė Mykolo Romerio universiteto vicerektorius doc. dr. Saulius Spurga ir garbės viešnia – Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė. „Ši konferencija vyksta labai laiku ir yra svarbi, ypač šiuo pokyčių ir pandemijos laikotarpiu, nes ji padės labiau susitelkti ir dar kartą paieškoti reikalingų atsakymų. Tai labai svarbu, nes prisiimti lyderio vaidmenį socialiniame darbe yra didžiulis iššūkis. Tenka vienu metu bendradarbiauti su tais kuriems teikiama socialinė pagalba ir derinti darbą komandoje, todėl svarbu dalintis savo gerąją patirtimi ir įžvalgomis, nes tik kartu esame stiprūs“, - sveikindama gausų konferencijos dalyvių būrį, kalbėjo Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė.  
 
Konferenciją moderavo MRU Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto dekanė prof. dr. Odeta Merfeldaitė. Ji teigė, kad Mykolo Romerio universitetas nuo Socialinio darbo programų (bakalauro ir magistro) vykdymo pradžios parengė virš 2 tūkstančių socialinio darbo lyderių. "Socialinio darbo magistro ir bakalauro studijų programos dėstytojai ir MRU absolventai šiandien matomi kaip lyderiai, besidalinantys savo mokslinėmis ir praktinėmis įžvalgomis su socialinių paslaugų institucijų darbuotojais, dirbančiais vaiko teisių apsaugoje, senjorų globos namuose, pagalbos vaikui ir šeimai tarnybose. Bendradarbiaudami kartu sukūrėme unikalias, tarptautinį pripažinimą pelniusias studijų programas: jungtinę studijų programą „Socialinis darbas su vaikais ir jaunimu“ (vykdomą su partneriais iš Latvijos, Slovakijos, Portugalijos) ir „Vaiko teisių apsauga“. Taip pat Mykolo Romerio universiteto dėstytojai vykdo virš 20 nacionalinių ir tarptautinių tyrimo bei edukacinių projektų su įvairiomis socialinių paslaugų gavėjų grupėmis“, - sakė O. Merfeldaitė. 
 
MRU Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto Edukologijos ir socialinio darbo institutas yra Europos socialinio darbo mokyklų Edukacinių centrų Europos asociacijos, Lietuvos socialinio darbo mokyklų asociacijos Tarptautinio tinklo ALLISW Suaugusiųjų mokymasis socialiniame darbe (Adult Life Long Learning in Social Work – A European Network for Social Work as Adult Education and Blended Learning) narys.