Konferencija „Migracija šiandien: kaip iššūkius paversti galimybėmis?“ jau netrukus - MRU
Naujienos

10 lapkričio, 2021
Konferencija „Migracija šiandien: kaip iššūkius paversti galimybėmis?“ jau netrukus
Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas
Įvykis
Universitetas
Konferencijos

Šių metų lapkričio mėnesio 12 dieną Mykolo Romerio universiteto Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto Edukologijos ir socialinio darbo institutas kartu su Lietuvos socialinio darbo mokyklų asociacija (LSDMA) organizuoja nuotolinę mokslinę konferenciją „Migracija šiandien: kaip iššūkius paversti galimybėmis?“.

Konferencija skirta šiandien ypač aktualiai Lietuvoje migracijos problemai aptarti – koks vaidmuo šioje situacijoje tenka socialinio darbo lauko praktikams, kokie iššūkiai kasdienėje darbo su migrantais praktikoje kyla, kaip jie įveikiami, kokios bendradarbiavimo galimybės. Ieškosime atsakymų, kokius problemų sprendimo būdus mato socialinio darbo politikai? Kokios institucijos turėtų imtis atsakomybės sprendžiant migrantų klausimą? Ką apie iškilusius iššūkius mąsto socialinio darbo teoretikai? Kaip susikalbėti ir kokie tarpkultūrinės komunikacijos iššūkiai? Kokius teorinius modelius ir kaip galima būtų kūrybiškai pritaikyti, dirbant pabėgėlių stovykloje? Kaip dirbančiam su migrantais socialiniam darbuotojui šioje keblioje situacijoje sekasi rasti savo profesinėje žinių, įgūdžių ir gebėjimų kuprinėje tuos metodus, kurie atlieptų migrantų lūkesčius? Kokios alternatyvos sprendžiant jų problemas? Aptarsime socialinio darbo profesijos identiteto aspektą, atskleidžiantį socialinio darbuotojo kompetencijų raišką, jo gebėjimą veikti neapibrėžtose situacijose besikeičiančioje, nuo COVID-19 pandemijos pavargusioje visuomenėje.

Konferencijos pradžia 2021 m. lapkričio 12 d. 10.00 val., renginio programa čia.

Jungimosi į konferenciją nuoroda bus išsiųsta į konferenciją užsiregistravusiems dalyviams konferencijos išvakarėse. Konferencijos dalyviams bus išduodami pažymėjimai (tik tiems, kurie iš anksto registravosi).

Organizacinio komiteto el.paštas esdi.konferencija@mruni.eu.