MRU mokslininkė dr. Daiva Penkauskienė – tarp geriausių 2016 metų mokslinių disertacijų autorių - MRU
Naujienos

10 lapkričio, 2017
MRU mokslininkė dr. Daiva Penkauskienė – tarp geriausių 2016 metų mokslinių disertacijų autorių
Doktorantūra
Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lapkričio 10 dieną apdovanojo geriausių 2016 metų mokslinių disertacijų autorius ir pasveikino visą Lietuvos mokslininkų bendruomenę su Pasauline mokslo diena.

Prezidentė pabrėžė, kad mokslas yra ta sritis, pagal kurią sprendžiama apie kiekvienos valstybės pasiektą pažangą, o Lietuvos ateitis ir pažanga yra būtent jaunų ir kūrybingų žmonių rankose. Ceremonijoje, kurią vedė specialus kalbantis robotas, Prezidentė padėkas įteikė vienuolikai jaunųjų šalies mokslininkų.

Socialinių ir humanitarinių mokslų kryptyje laureate tapo dr. Daiva Penkauskienė, Mykolo Romerio universitete (MRU) apgynusi disertaciją „Išprovokuotas mokymosi permąstymo patyrimas universitetinių bakalauro studijų metu“. Daivos Penkauskienės darbas taip pat buvo apdovanotas ir Lietuvos fenomenologinių tyrimų instituto organizuotame kasmetiniame socialinių mokslų srities konkurse „Geriausias kokybinis darbas Lietuvoje 2016“.

Sveikindama visus nugalėtojus Prezidentė pabrėžė, jog galime nė kiek neabejoti dėl mūsų šalies ateities, kai turime tokių talentingų jaunų mokslininkų. Šalies vadovė išreiškė viltį, kad daugelis apdovanojimus pelniusių darbų ateityje išaugs į svarbius, pasaulinės reikšmės mokslo įvykius.

Valstybės vadovės teigimu, šiemet įstojus į Europos branduolinių tyrimų organizaciją – vieną didžiausių ir pažangiausių mokslo organizacijų – šalies mokslui atsivėrė dar daugiau naujų galimybių. Šiais metais Europos Sąjungos inovacijų švieslentėje Lietuva iš dvidešimt trečios vietos pakilo į šešioliktą.

Prezidentė laureatams, mokslo bendruomenės atstovams ir šventėje dalyvavusiems moksleiviams palinkėjo didžiausio atkaklumo darbuojantis savo srityje, siekiant užsibrėžtų tikslų. Kartu su ceremonijos dalyviais šalies vadovė apžiūrėjo mokinių darbus, eksponuojamus Prezidento rūmuose.

Atsižvelgiant į mokslo ir inovacijų svarbą geriausių disertacijų konkursu siekiama skatinti doktorantus ruošti aukšto lygio disertacijas, kurios pelnytų pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Parengta pagal Prezidentės spaudos tarnybos informaciją.