MRU Rektorė: Šiandien kaip niekada reikalingi socialinio darbo specialistai - MRU
Naujienos

11 rugsėjo, 2023
MRU Rektorė: Šiandien kaip niekada reikalingi socialinio darbo specialistai
Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas
Erazmus

Šiandien mokslo metus Mykolo Romerio universitete (MRU) pradėjo trečioji Erasmus Mundus programos Europos jungtinės magistro programos „Socialinis darbas su vaikais ir jaunimu“ (ESWOCHY) studentų laida.

Kreipdamasi į ESWOCHY programos studentus MRU rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė pabrėžė, kad socialinis darbas su jaunimu - tai sparčiai besivystanti ir naudinga karjera, suteikianti galimybę pagerinti vaikų ir jaunimo gyvenimą.  Todėl, pasak Rektorės, kiekvienas socialinis darbuotojas atlieka itin svarbų vaidmenį visuomenėje, padeda formuoti jaunų žmonių pasaulėžiūrą, prisideda prie jų gyvenimo gairių brėžimo.

„Skubiai reikia specialistų, turinčių įgūdžių suprasti kultūrų įvairovę, tarptautinį socialinių problemų kontekstą, taip pat lyginamąjį požiūrį į įvairias visuomenes, įskaitant tokias pažeidžiamas grupes kaip vaikai ir jaunimas“, - sakė prof. Dr. I. Žalėnienė, atkreipdama dėmesį, kad nūdienos iššūkiai – pasaulinės krizės, klimato kaita, ginkluoti konfliktai, neteisėta migracija, ekonomikos nuosmukis, nelegali migracija – diktuoja išaugusį socialinio darbo ir jį dirbančių specialistų poreikį.  

ESWOCHY programa grindžiama trimis ramsčiais: humanistine perspektyva, tarpkultūriniu bendravimu ir skaitmeniniu socialiniu darbu. ESWOCHY programos tikslas - parengti aukštos kvalifikacijos specialistus, kurie taptų lyderiais tarptautinio, tarpkultūrinio ir lyginamojo socialinio darbo su vaikais ir jaunimu srityje.

MRU kartu su partneriais Rygos Stradino universitetu (RSU) (Latvija), Lisabonos universiteto institutu (Iscte) (Portugalija) ir Katalikiškuoju universitetu Ružomberoke (KU) (Slovakija) nuo 2020 metų įgyvendina Europos jungtinio magistro „Socialinis darbas su vaikais ir jaunimu“ (ESWOCHY) Erasmus Mundus programą.  Bendra projekto vertė – 2 434 000 Eurų. Kasmet ši programa sulaukia didžiulio susidomėjimo: šiemet į vieną vietą pretendavo 26 norintieji studijuoti.

Į programą yra atrinkti tik patys pažangiausi studentai iš viso pasaulio, jiems iš projekto lėšų yra mokama stipendija, padengiamas mokestis už mokslą, pragyvenimo ir kelionių išlaidos. Kiekvieną semestrą studentai mokosi vis kitame šio tinklo universitete, susipažįsta su tos šalies kultūra, socialine bei švietimo sistema, užmezga kontaktus su potencialiais darbdaviais.

ESWOCHY studentai yra labai aktyvūs, daug keliauja, įsitraukia į įvairias socialines veiklas, rašo mokslinius straipsnius ir dalyvauja konferencijose. ESWOCHY programa buria ne tik studentus, bet ir dėstytojus bendrai mokslinei veiklai: magistro programa pristatoma konferencijose, simpoziumuose, rašomos bendros publikacijos, dalinamasi gerąja patirtimi. Programos valdymas ir įgyvendinimas yra jungtinis, o tai reikalauja daug pastangų surasti bendrumus skirtumuose, apjungti skirtingas švietimo sistemas, kultūrą ir tradicijas siekiant bendrų tikslų.