Įvyko tarptautinė konferencija „The Russia Factor and Security in Central and Eastern Europe“ - MRU
Naujienos

2 kovo, 2017
Įvyko tarptautinė konferencija „The Russia Factor and Security in Central and Eastern Europe“
Viešojo valdymo ir verslo fakultetas
Įvykis

Rusijos interesai ir jos aktyvus įsitraukimas į politinius procesus tiek JAV, tiek Europoje, tiek Artimuosiuose Rytuose, taip pat jau ilgą laiką stebimas dėmesio ir resursų sutelkimas į karinių pajėgumų stiprinimą, kelia daug iššūkių ir klausimų, į kuriuos reikia bandyti atsakyti. Rusijos užsienio politikos vektoriai skirtingi, kiekvienas jų turi tam tikrus tikslus, kuriems pasiekti naudojami skirtingi instrumentai. Vidurio ir Rytų Europos valstybės jau senokai jaučia padidėjusį Rusijos „dėmesį“, o po įvykių Ukrainoje, regiono saugumas pasikeitė radikaliai. Todėl svarbu tęsti diskusijas, kaip Rusijos užsienio politiką, kokie jos tikslai ir kokie jos įgyvendinimo instrumentai ir pasekmės matomos jau šiandien bei kokios dar gali būti ateityje.

Apie visa tai buvo diskutuojama kovo 9 dieną MRU Politikos mokslų instituto organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „The Russia Factor and Security in Central and Eastern Europe“.

Konferencijoje dalyvavo Liublino UMCS ir Katalikiškojo Jono Pauliaus II universiteto mokslininkai iš Lenkijos, taip pat Vidurio ir Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala, bei MRU mokslininkai.

Konferenciją moderavo MRU politikos mokslų instituto direktorius doc. dr. Gediminas Kazėnas.