MRU alumnė Ugnė Juodytė: sėkmingai karjerai gyvybiškai svarbus poilsio ir veiklos balansas - MRU
Naujienos

26 rugpjūčio, 2021
MRU alumnė Ugnė Juodytė: sėkmingai karjerai gyvybiškai svarbus poilsio ir veiklos balansas
Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas

Savęs ir kitų pažinimas – viso gyvenimo mokymosi pagrindas, be kurio neįmanoma atskleisti savo talentų ir gebėjimų bei realizuoti savęs, kuriant tiek tarpasmeninius santykius, tiek realizuojant save pasirinktoje profesinėje srityje. Tad labai svarbu nenustoti ieškoti, eksperimentuoti ir išbandyti savo jėgas įvairiuose vaidmenyse.

Apie tai kaip būtų galima geriau pažinti įvairias savo asmenybes puses ir išsigryninti savo norus bei tikslus, patarimais dalinasi Ugnė Juodytė, kuri baigusi verslo psichologijos magistrantūros studijas Mykolo Romerio universitete, atrado ne tik mėgstamą veiklą, bet ir padeda organizacijoms pažinti savo stipriąsias puses, ieškant įvairių sprendimų, kurie padėtų judėti pirmyn ir atrasti naujas galimybes, atskleidžiant savo kūrybinį potencialą.

Mokymasis suteikia judėjimo į priekį pojūtį

„Jaučiu didelį malonumą mokydamasi naujų dalykų, eksperimentuodama – tai yra mano gyvenimo būdas. Tai padeda formuotis mano vertybėms ir priimti svarbius gyvenimo sprendimus. Taip pat mane įkvepia kokybiškai praleistas laikas su savo šeima, palaikanti aplinka ir gera savijauta, kuomet jaučiu balansą, rūpinantis savo kūnu, protu, emocijų būkle ir sielos reikmėmis“, – kalbėdama apie saviugdos svarbą, savo įžvalgomis dalinasi verslo psichologė Ugnė Juodytė.

Anot verslo psichologės Ugnės Juodytės, mokytis visą gyvenimą ją motyvuoja noras rasti sprendimus situacijoms, dirbant su klientais ar asmeniniame gyvenime, kuomet kyla klausimai, verčiantys ieškoti išsamesnių atsakymų ir giluminių priežasčių. Taip mokymosi ir asmeninio tobulėjimo procesas padeda suburti bendraminčių bendruomenes, su kurių palaikymu pavyksta įveikti kilusius iššūkius ir įgyvendinti ne vieną projektą.

„Mokymasis suteikia judėjimo į priekį pojūtį, o kartais tai būna stiprus motyvatorius, kuris padeda nenuleisti rankų kasdienoje. Taip gimsta žinojimas, kad noriu iš situacijos išjudėti ir jog darydama tą patį veiksmą – gausiu tą patį rezultatą. Tai labai motyvuoja judėti tolyn. O jei situacija užsitęsia labai ilgai – primenu sau, jog viskas turi pradžią ir pabaigą. Ir esu labai dėkinga, jog žmonės, kurie yra šalia manęs – visada mane stipriai palaiko“, – teigia verslo psichologė U. Juodytė.

 Verslo psichologas padeda organizacijai geriau orientuotis

Kalbant apie verslo psichologijos magistrantūros studijų pasirinkimo motyvus, Ugnė Juodytė pasakojo, jog ją į šią sritį atvedė smalsumas, nes visada buvo labai įdomu, kaip veikia organizacijos.

Verslo psichologės nuomone, tam, kad verslas būtų sėkmingas, pagrindinis komponentas yra organizacijoje dirbantys žmonės. Tad verslo psichologas gali organizacijai padėti geriau orientuotis, kaip veikia motyvacija, kaip reiktų valdyti stresines situacijas, tarpusavio konfliktus, siekiant išvengti profesinio perdegimo ir kitų nepageidaujamų pasekmių. Taip pat vadovams padeda geriau suvokti kas yra tikroji lyderystė. Svarbu žinoti kaip visi šie elementai sąveikauja tarpusavyje ir veikia organizacijos vidinėje sistemoje.

„Verslo psichologijos magistrantūros studijų Mykolo Romerio universitete metu, giliau suvokiau kas yra organizacinė psichologija ir kuria kryptimi reikėtų toliau domėtis, kur ieškoti informacijos bei kas yra organizacijų psichologijos stipriausi autoritetai. Tad labiausiai pritaikiau įgytą gebėjimą ieškoti informacijos,  išmokau atsirinkti kokybiškus ir patikimus jos šaltinius. Taip pat išmokau praktiškai analizuoti sudėtingus duomenis ir gautus rezultatus“,  – teigia MRU absolventė U. Juodytė.

Sėkmingai karjerai gyvybiškai svarbus yra poilsio ir veiklos balansas

Šiandien verslo psichologė Ugnė Juodytė jaučiasi dėkinga savo šeimai, kuri visada ją palaiko ir yra itin įsiklausanti, bendruomenei, kuri skatina judėti į priekį bei kurti ir sau, už gebėjimą pozityviai žiūrėti į gyvenimą ir jo suteikiamas galimybes. Ją džiugina žingeidus sūnus, darnūs santykiai šeimoje, kryptinga psichologės praktika ir gebėjimas kiekvieną dieną jausti laimės akimirkas bei dėkingumą. Dėl to, kiekvienai moteriai,  norinčiai mokytis ir kilti karjeros laiptais, ji linki: „siekti rezultatų, tačiau jausti džiaugsmą procese. Svarbu prisiminti, kad sėkmingai karjerai gyvybiškai svarbus poilsio ir veiklos balansas, aplink save buriant tik palaikančius žmones. Taip pat svarbu turėti skirtinguose etapuose mentorius, kurie padėtų kurti norimą gyvenimą pačioms, nes viskas tėra pasirinkimai“.