Prie interaktyvios asmens duomenų apsaugos įrankio kūrimo prisidėjo ir MRU mokslininkai - MRU
Naujienos

28 spalio, 2020
Prie interaktyvios asmens duomenų apsaugos įrankio kūrimo prisidėjo ir MRU mokslininkai
Teisės mokykla

Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai ir Mykolo Romerio universitetui įgyvendinant aukštų asmens duomenų apsaugos standartų skatinimo ir informuotumo didino asmens duomenų apsaugos srityje SolPriPa projektą, sukurta interaktyvi informacijos sklaidos priemonė – mobilioji programėlė „ADA gidas“, skirta informacijos sklaidai apie asmens duomenų apsaugą. 

Kuriant šį gidą dalyvavo ir Viešojo valdymo ir verslo fakulteto dekanas prof. dr. Darius Štitilis ir dėstytojas doc. dr. Marius Laurinaitis.  

Šis gidas – Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos ir Mykolo Romerio universiteto iš dalies Europos Sąjungos lėšomis finansuojamo projekto SolPriPa, kurio vadovai – MRU Teisės mokyklos docentė Salvija Mulevičienė ir Rūta Lazauskaitė, dalis.

Ši interaktyvi informacijos sklaidos platforma naudinga sprendžiantiems asmens duomenų apsaugos ir Bendrojo duomenų apsaugos reglamento klausimus. Programėlė naudinga ne tik duomenų apsaugos bendruomenei ar organizacijoms, tvarkančioms asmens duomenis, bet, svarbiausia – kiekvienam piliečiui, kad geriau žinotume savo teises asmens duomenų apsaugos srityje ir kaip jas ginti, ypačsveikatos priežiūros paslaugų teikėjams, startuoliams, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams, žiniasklaidai, jaunimui ir vyresnio amžiaus žmonėms. 
„ADA gidą“ nemokamai galima atsisiųsti iš internetinių aplikacijų parduotuvių „Google Play Store“ ir „App Store“. Ji skirta Android ir iOS operacines sistemas palaikantiems išmaniesiems telefonams bei planšetiniams kompiuteriams.