MRU kviečia studentus ir dėstytojus dalyvauti dr. Karlso Lamerso viešojoje diskusijoje - MRU
Naujienos

25 balandžio, 2022
MRU kviečia studentus ir dėstytojus dalyvauti dr. Karlso Lamerso viešojoje diskusijoje
Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas
Įvykis
Universitetas
Bendruomenė

Po dvejų metų pertraukos dėl Covid-19 pandemijos grįžta kasmetinė vieša diskusija dr. Lamerso NATO klausymai (Dr. Lamers NATO Hearings). MRU studentai ir dėstytojai maloniai kviečiami gegužės 12 dieną, 11.00–12.30 valandomis, Mykolo Romerio universiteto centriniuose rūmuose, Ateities g. 20, Vilniuje stebėti ir dalyvauti užduodant klausimus.

Jau penktosios diskusijos numatoma tema yra Putino puolimas prieš žmogiškumą Ukrainoje: ar NATO susitvarko su iššūkiu? (Putins’s Assault on Humanity in Ukraine: is NATO up to the Chalenge?).

Pagrindinis diskusijos pranešėjas -  prof. h. c. dr. Karlas A. Lamersas, buvęs ilgametis Vokietijos Bundestago gynybos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, buvęs NATO parlamentinės asamblėjos pirmininkas ir ištikimas MRU draugas.

Diskusijoje taip pat dalyvaus:

  • Daugiau nei du dešimtmečius saugumo ir gynybos srityje dirbanti Rima Malakauskienė - Lietuvos Prezidentūros Nacionalinio saugumo grupės LR Prezidento patarėja;
  • Lietuvos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas, artimai susijęs su dabartinės Lietuvos vyriausybės užsienio ir saugumo politikos strategijos formavimu; 
  • Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Linas Linkevičius - buvęs krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministras, buvęs Lietuvos ambasadorius NATO su dešimtmečiais patirties Lietuvos užsienio ir saugumo politikoje;
  • Prof. dr. Dovilė Jakniūnaitė - žinoma politikos mokslininkė ir komentatorė su eile knygų saugumo ir tarptautinių santykių klausimais, tarp kurių yra „Beieškant NATO Lietuvoje: pasiekimai, nesėkmės, perspektyvos“. Ji vadovauja Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Tarptautinių santykių katedrai.

Diskusiją moderuos Mykolo Romerio universiteto Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto Komunikacijos instituto politologas doc. dr. Virgis Valentinavičius.

Renginys vyks anglų kalba. Diskusiją galima bus stebėti ir nuotoliniu būdu (nuoroda).

Kilus klausimų galima skambinti tel. nr. +37061308774 arba rašyti el. paštu virgis.valentinavicius@gmail.com.

Informaciją pateikė Mykolo Romerio universiteto Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto Komunikacijos instituto politologas doc. dr. Virgis Valentinavičius.