Įvyko tarptautinė viešojo valdymo pokyčių konferencija „Tarp efektyvumo ir socialinio poveikio“ - MRU
Naujienos

7 kovo, 2019
Įvyko tarptautinė viešojo valdymo pokyčių konferencija „Tarp efektyvumo ir socialinio poveikio“
Viešojo valdymo ir verslo fakultetas

Kovo 13 dieną Mykolo Romerio universitete įvyko 6-oji tarptautinė mokslinė-praktinė viešojo valdymo pokyčių konferencija „Tarp efektyvumo ir socialinio poveikio“. Konferencijoje ekspertai ne tik iš Lietuvos, bet ir Nyderlandų, Suomijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Ukrainos dalinosi savo įžvalgomis ir rekomendacijomis apie viešojo valdymo tendencijas ir būtiniausius pokyčius.
Pasak šios konferencijos koordinatorės, MRU Viešojo valdymo fakulteto prodekanės profesorės Jolantos Urbanovič, šiuo metu visoje Centrinėje ir Rytų Europoje itin stipriai jaučiamas viešojo valdymo tobulinimo ir reformų poreikis, šios tendencijos neaplenkia ir Lietuvos. „Konferencijoje daug dėmesio skirta iššūkiams, su kuriais susiduria nemažai šiuolaikinių demokratinių valstybių, buvo analizuojami ir vertinami viešojo valdymo pokyčiai socialinio poveikio aspektu“, – sako J. Urbanovič. Konferencijoje svarstyti valdžios bandymai šiuos pokyčius centralizuotai įgyvendinti, kiek jie įtakoja etiškus ir skaidrius sprendimus, koks vaidmuo šiame procese tenka vietinėms bendruomenėms, nevyriausybinėms organizacijoms.
Diskusijoje dalyvavo LR Vidaus reikalų viceministras dr. Darius Urbonas, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausioji patarėja Aurelija Olendraitė, Lietuvos socialinių tyrimų centras, Darbo rinkos tyrimų instituto vadovas, prof. dr. Boguslavas Gruževskis, Seimo narys prof. Kęstutis Masiulis.