MRU siūlo galimybę rinktis nemokamas tarptautines studijas - MRU
Naujienos

10 rugsėjo, 2021
MRU siūlo galimybę rinktis nemokamas tarptautines studijas
Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas
Universitetas

„Socialinio darbo specialybė plačiąja prasme yra labai universali ir apimanti daugybę veiklos sričių ir profesijų, nes reikia turėti pačių įvairiausių sričių – ekonomikos, psichologijos, sociologijos, finansinio raštingumo, edukacinių technologijų ir kitų žinių. Turint tokį bagažą, tikrai įmanoma ne tik susirasti mėgstamą darbą, bet ir susipažinti su pačiais įvairiausiais žmonėmis, su kuriais galima kartu įgyvendinti ne vieną iniciatyvą. Ypač didelis poreikis yra tų socialinių darbuotojų, kurie gali dirbti su vaikais ir jaunimu, nes pandemija atskleidė tiek nuotolinio mokymosi, tiek bendravimo su bendraamžiais stokos ir socialinės atskirties pasekmes“, – teigia Mykolo Romerio universiteto Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto prodekanė mokslui dr. Raminta Bardauskienė, vadovaujanti išskirtinei jungtinei magistrantūros studijų programai „Socialinis darbas su vaikais ir jaunimu“, kuri yra finansuojama pagal „Erasmus Mundus“ programą.

MRU pirmasis Lietuvoje organizuoja prestižines jungtines magistrantūros studijas

Mykolo Romerio universitetas kartu su partneriais: Rygos Stradino universitetas (Rigas Stradina universitate, Latvija), Lisabonos Universitetas institutas (ISCTE– Instituto Universitário de Lisboa, Portugalija) ir Katalikiškasis universitetas Ružemberoke (Katolicka Univerzita v Ruzomberku, Slovakija) nuo 2021 metų rugsėjo įgyvendina Europos jungtinio magistro „Socialinis darbas su vaikais ir jaunimu  magistras“ programą. Šios studijų programos tikslas – ugdyti magistrus, turinčius aukštą asmeninę ir profesinę socialinio darbo kompetenciją, gebančius dirbti tarptautiniu ir tarpkultūriniu lygmeniu su vaikais ir jaunimu, atlikti lyginamuosius tyrimus, analizuojant vaikų ir jaunimo socialines problemas.

Anot jungtinės magistrantūros studijų programos „Socialinis darbas su vaikais ir jaunimu“  vadovės dr. Ramintos Bardauskienės, „dalyvavimas tokio lygio projektuose yra universitetų prestižo reikalas, ne tik Europos, bet ir pasaulio mastu. „Erasmus Mundus“ projektas yra išskirtinis savo kokybe. Tokio lygio studijų programos yra patrauklios studentams, ieškantiems kokybiškų studijų. Jungtinė magistrantūros studijų programa „Socialinis darbas su vaikais ir jaunimu“ yra pripažinta kaip viena geriausių Europoje. Jos pagrindinis išskirtinumas yra tas, kad studentai, turi galimybę pasimokyti visuose keturiuose partnerių universitetuose: Mykolo Romerio universitete (Lietuva), Rygos Stradino universitete (Latvija), Lisabonos Universiteto institute (Portugalija) ir Katalikiškame universitete Ružemberoke (Slovakija). Tai labai naudinga studentams, nes jie gali pabūti skirtingose mokymo aplinkose ir įgyti tarptautinio patyriminio mokymosi patirties. Taip studentai išmoksta prisitaikyti  ir lavina įgūdžius, kurių niekur kitur neįgis. Kitas dalykas – tarpkultūrinis bendravimas, kuris padeda geriau suvokti ne tik kultūrinius skirtumus, bet ir leidžia keliauti bei susipažinti su įvairiais žmonėms. Šios studijos, studentams yra patrauklios dar ir tuo, kad jie gauna stipendiją, kuri per dvejus metus, siekia net 24 tūkstančius eurų.  Kiekvienam studentui tai yra didžiuliai pinigai, už kuriuos jie gali padengti kelionių ir pragyvenimo išlaidas“.

Tarptautinės studijos ir įgyta patirtis suteikia daugiau laisvės rinktis

Prisiminus savo studijų metus, Mykolo Romerio universiteto Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto prodekanė mokslui dr. Raminta Bardauskienė, pasakojo, kad daugiau galimybių pasisemti tarptautinės patirties atsirado tik Nepriklausomybės metais, kuomet Atviros Lietuvos fondas pradėjo finansuoti mokslines stažuotes ir vasaros stovyklas studentams. Tuomet ji pasinaudojo galimybe išvykti į Švediją mokslinei stažuotei, kuri ir tapo tramplinu tęsti savo akademinį kelią kaip mokslininkei ir dėstytojai. Tad šie laikai yra labai dėkingi, nes studentams atsiveria neribotos galimybės mokytis bet kurioje pasaulio šalyje.

2018 metais MRU mokslininkė dr. Raminta Bardauskienė pradėjo vadovauti jungtinei studijų programai „Socialinis darbas su vaikais ir jaunimu“, kurią sukūrė kartu su partneriu – Rygos Stradino universitetu ir Edukologijos bei socialinio darbo instituto ekspertų komanda. Vėliau,  patobulinus šią studijų programą ir prisijungus dar dviem partneriams: Lisabonos Universiteto institutui (ISCTE– Instituto Universitário de Lisboa, Portugalija) ir Katalikiškajam universitetui Ružemberoke (Katolicka Univerzita v Ruzomberku, Slovakija) pavyko įveikti griežtą atranką ir gauti leidimą organizuoti studijas bei gauti finansavimą.

„Studijų metu, kiekvienas studentas dalijasi patirtimi ir savo šalies socialinio darbo politikos pavyzdžiais, kurie yra skirtingi ne tik visai grupei, bet ir man, kaip šios studijų programos vadovei, tad tokių unikalių žinių neįmanoma gauti niekur kitur. Labai kviesčiau perspektyvius Lietuvos studentus pasinaudoti šia galimybe, nes šių studijų dėka atsiveria visai kiti horizontai, kai gali pamatyti socialinio darbo aplinką plačiąja prasme, taip pat įsigyti daug praktinių gebėjimų, akcentuojama akademinė disciplina, moksliniai tyrimai, palyginamieji metodai, rašant magistro baigiamuosius darbus. Taip stengiamasi plėsti studentų akiratį, kad jie pamatytų ir įvertintų, kokia situacija yra Lietuvoje ir kitose šalyse“, –  teigia studijų programos vadovė dr. Raminta Bardauskienė.

Galima pretenduoti į pilnai finansuojamas tarptautines magistrantūros studijas nuo spalio

Priėmimas į jungtinę magistrantūros studijų programą „Socialinis darbas su vaikais ir jaunimu“ bus skelbiamas nuo spalio pradžios.  Susidomėjimas nemokamų studijų galimybėmis yra milžiniškas, rekomenduojame kandidatams atsakingai pasirengti, nes teks dalyvauti interviu su tarptautine komisija, sudaryta iš tarptautinių partnerių universitetų atstovų. Taip pat reiktų pasirengti motyvacinį laišką bei tvarkingai pateikti visus reikalingus dokumentus.

Į šias studijas gali pretenduoti ir tie studentai, kurie sutinka savarankiškai finansuoti savo mokslo, pragyvenimo ir kelionės išlaidas. Trečią semestrą yra numatoma praktika Slovakijoje, kur studentai dirbs socialinio darbo institucijose bei atliks mokslo tiriamuosius darbus.

Po studijų baigimo, absolventai bus pasirengę dirbti su vaikais ir jaunimu įvairiose institucijose. Darbdaviai noriai įdarbina šios programos absolventus, nes jie  yra pasirengę dirbti tarptautinėje rinkoje  ir turi pakankamai tarpkultūrinių kompetencijų bei gebėjimus įgyvendinti išsikeltus tikslus.

„Kandidatuoti gali ne tik socialinio darbo, bet ir sociologijos, psichologijos, edukologijos srities studentai. Svarbiausia yra motyvacija, nes kai žmogus kalba motyvuotai ir žino ko nori, argumentuoja kodėl jam svarbios šios studijos. Norėtume, kad būsimi studentai žinotų ir suprastų kas yra socialinis darbas, tyrimo metodai, nes mokslinės žinios kaip rašyti baigiamąjį darbą yra labai svarbios. Išdrįskite siekti savo svajonės ir nesustokite savo kely, nepaisant ką sako kiti, nes svajonės turi tendenciją pildytis“, – savo įžvalgomis dalinosi jungtinės magistrantūros studijų programos „Socialinis darbas su vaikais ir jaunimu“ vadovė dr. Raminta Bardauskienė.

Š. m. rugsėjo 13 d. 11 val. Mykolo Romerio universitete (L-102 aud., Didlaukio g. 55, Vilniuje) vyks Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto Europos jungtinio magistro „Socialinis darbas su vaikais ir jaunimu" (ESWOCHY) pirmosios ir šiuo metu vienintelės programos, koordinuojamos Lietuvos aukštojo mokslo institucijos, atidarymas. Studentus, partnerius ir akademinę bendruomenę sveikins garbūs svečiai iš Lietuvos ir užsienio. 

Daugiau apie studijų programą čia.