„Western Union“ atstovės apie finansų valdymo specialistų karjeros galimybes - MRU
Naujienos

29 birželio, 2022
„Western Union“ atstovės apie finansų valdymo specialistų karjeros galimybes
Bendruomenė
Mokslas
Viešojo valdymo ir verslo fakultetas
Įvykis
Universitetas
Studijos

Finansų valdymo įgūdis svarbus ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir rinkos dalyviams, ką parodė praėjusi pandemija ir besitęsiantis karas Ukrainoje. Finansų valdymo kompetencijas svarbu išmanyti visiems, norintiems dirbti šalies ar užsienio viešojo administravimo organizacijose, verslo įmonėse, finansų institucijose, investicinėse bendrovėse arba kurti ar plėtoti nuosavą verslą. Apie finansų valdymo kompetencijų svarbą kalbamės su tarptautinių ir tarpvaliutinių perlaidų bendrovės „Western Union“ atstovėmis: Apskaitos paslaugų departamento vadove Egle Kinče ir Lina Rapkevičiūte, vienos iš Finansų departamento komandų vadove.

– Kaip keičiasi darbo rinkos tendencijos finansų valdymo, apskaitos srityje?

Eglė Kinčė: Apskaitos ir buhalterijos specialybė tikrai neišnyks – tai kritiškai svarbi funkcija verslui. Tiesa, šios srities turinys ir darbui reikalingos kompetencijos keičiasi kartu su verslą modernizuojančiomis tendencijomis. Apskaitos specialistai vis daugiau dirba su didžiaisiais duomenimis, automatizacijos sprendimų įgyvendinimu, pasitelkia procesų optimizavimo žinias. Auga poreikis gilinti analitinio mąstymo įgūdžius. Efektyvus darbas komandoje bei komunikacija išlieka jungiančiais elementais, kurių svarba didės, nepaisant išankstinių nuostatų, kad automatizuojant procesus šie įgūdžiai gali tapti nereikalingi. Apskaitos funkcija mūsų įmonėje padengia visas pagrindines apskaitos sritis, todėl kolegos savo žinias gali įdarbinti įvairiuose projektuose. Tai taip pat leidžia lanksčiau planuoti savo karjerą – pokyčius įgyvendinti galima įmonės viduje gilinant žinias bei dirbant skirtingose komandose.

– Kokius pokyčius pastebite finansų srityje?

Lina Rapkevičiūtė: Kaip ir visos profesijos, finansų sritis taip pat sparčiai vystosi. Jei anksčiau pagrindinis darbo įrankis buvo „Excel“ skaičiuoklė, dabar programos, tokios kaip SQL, leidžia įgyvendinti daug daugiau sumanymų. Kalbindama kandidatus ir bendraudama su kolegomis girdžiu, jog iš darbo jie tikisi tiek galimybių mokytis, tiek iššūkių, kurie neleistų nuobodžiauti. Jaunosios kartos atstovai taip pat vertina greitį bei dinamišką aplinką. Siekiame, kad jaunieji talentai galėtų augti kartu su organizacija ir jaustų nuolatinę kolegų paramą.

– Finansinių paslaugų sektorius sparčiai progresuoja ir auga. Ar pavyksta rasti specialistų ir kokią vertę jiems siūlo „Western Union“?

Eglė Kinčė: Mano komandoje dirba daugiau nei 100 įvairių sričių apskaitos profesionalų. Vienas iš darbo didelėje, globalioje įmonėje privalumų – prieiga prie inovatyviausių pasaulinėje rinkoje naudojamų profesinių įrankių, kurie leidžia darbą atlikti efektyviau ir daugiau dėmesio skirti vertę kuriančioms užduotims bei profesiniam tobulėjimui. Žinoma, susiduriame su „įkaitusia“ talentų rinka ir vertiname kiekvieną potencialų kandidatą, norintį prisijungti prie „Western Union“. Šiandien su komandomis ir vadovais daug kalbame apie tai, kaip kiekvienam specialistui galime sudaryti geriausias sąlygas tobulėti. Tai gali būti pasiūlymas įgyti profesinių žinių sertifikatą, susitarimas, leidžiantis derinti darbą ir studijas, galimybė prisidėti prie įdomių globalių projektų. Pastebėjome, kad šias naudas vertina tiek patyrę apskaitos specialistai, tiek pradedantys šį kelią kolegos.

– Kokių savybių reikia norint siekti karjeros finansų valdymo srityje?

Lina Rapkevičiūtė: Norint sėkmingai siekti karjeros šioje srityje itin svarbu suprasti verslą, klientą, rinkų specifiką. Dirbu kainodaros srityje, kur už skaičių slepiasi sprendimai, kurie tiesiogiai paveikia daugybę klientų. Su komanda stengiamės suprasti, kokie mūsų klientų poreikiai, kokie kultūriniai skirtumai veikia jų sprendimus. Tai padaro kasdienius skaičiavimus daug įdomesnius. Tarp svarbiausių savybių šiuolaikiniam finansų profesionalui išskirčiau gebėjimą sėkmingai komunikuoti su verslo partneriais ir kolegomis. Vienam gali užtekti paminėti esminius skaičius, kitas galbūt nori matyti platesnį paveikslą, todėl svarbu tą pajausti. Pastebiu, kad sėkmės sulaukia kolegos, kurie geba efektyviai spręsti kilusius iššūkius ir yra linkę patys domėtis naujovėmis. Žinoma, mūsų darbe egzistuoja gairės ir standartai, tačiau kiekvienas atvejis yra unikalus ir reikalauja kūrybiškumo.

Mykolo Romerio universiteto Finansų valdymo studijų programa skirta parengti kvalifikuotus finansų valdymo specialistus, gebančius analizuoti, profesionaliai vertinti ūkio subjektų finansinę padėtį ir priimti ekonomiškai pagrįstus sprendimus bei mokančius formuoti finansų plėtros strategijas, integruojant finansinės ir investicinės veiklos aspektus, taikant ekonomikos, vadybos, finansų ir teisės mokslo sričių žinias.

Ačiū už pokalbį.