MRU startavo jungtinės magistrantūros programos „Strateginis valstybių sienų apsaugos valdymas“ 1-asis modulis - MRU
Naujienos

2 spalio, 2017
MRU startavo jungtinės magistrantūros programos „Strateginis valstybių sienų apsaugos valdymas“ 1-asis modulis
Viešojo saugumo akademija
Įvykis

Spalio 2-ąją dieną Mykolo Romerio universitete startavo jungtinės magistrantūros programos „Strateginis valstybių sienų apsaugos valdymas“ 1-asis modulis, kuriame dalyvauja 26 aukštas pareigas savo šalių policijos ir sienos apsaugos institucijose užimantys studentai iš 14 ES šalių ir tarptautinių teisėsaugos organizacijų (Europolo ir „Frontex“).

1-ojo strateginio planavimo ir strategijų vertinimo modulio metu studentai dalinsis nacionaline sienos apsaugos strategijų patirtimi, susipažins su išorinės sausumo sienos apsauga, vyks į Baltarusijos pasienyje esančias užkardas ir Medininkuose esančią pasieniečių mokykla, diskutuos dėl ES veiklų tolimesnės veiklos integracijos galimybių sienos apsaugos srityje, rengs rašto darbo su praktinėmis rekomendacijomis dėl strateginio valdymo tobulinimo.

Pasiekti rezultatai bus tiesiogiai naudojami Europos Komisijos ir jos agentūrų bei šalių narių sienos apsaugos institucijų.

Jungtinę studijų programą inicijavo ES agentūra „Frontex“ (Europos operatyvaus bendradarbiavimo prie ES valstybių narių išorės sienų valdymo agentūra), atkreipusi dėmesį, kad nei viena ES šalis narė neturi specializuotas magistro programos, skirtos pasienio apsaugos vadovų ugdymui.

Buvo nuspręsta įkurti Europos universitetų konsorciumą ir pradėti jungtinę magistro programą, orientuotą į praktinį mokymą. Lietuvą šiame universitetų konsorciume atstovauja Mykolo Romerio universitetas (MRU).

Programoje turi galimybę studijuoti ilgametę profesinę patirtį jau turintys pareigūnai iš nacionalinių valstybių sienos apsaugos tarnybų, praėję specialią atranką. Programa skirta paruošti šiuolaikinius sienų apsaugos vadovaujančios grandies specialistus, puikiai išmanančius europinį kontekstą ir pasižyminčius kompetencijomis, kaip koordinuotai reaguoti į Europos Sąjungos išorinių sienų saugojimo iššūkius, su kuriais pastaraisiais metais susiduria Bendrija.