Seime įvyko konferencija „Konstitucijos 25 - metis: patirtis, problemos ir nauji iššūkiai“ - MRU
Naujienos

11 spalio, 2017
Seime įvyko konferencija „Konstitucijos 25 – metis: patirtis, problemos ir nauji iššūkiai“
Teisės mokykla
Įvykis

Spalio 27 dieną Lietuvos Respublikos Seimo, Kovo 11-osios Akto salėje vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Konstitucijos 25-metis: patirtis, problemos ir nauji iššūkiai“, skirta Konstitucijos 25-mečiui.

Net 20 įtakingiausių konstitucinės teisės mokslininkų iš šešių valstybių Vilniuje diskutavo apie pagrindinio valstybės įstatymo patiriamus iššūkius ir problemas, dalinosi tarptautine patirtimi bei aptarė visuomenei, mokslininkams ir sprendimų priėmėjams aktualius klausimus.

Konstitucijos viršenybės, stabilumo užtikrinimas, sėkmingi ir nesėkmingi bandymai keisti Konstituciją, iššūkiai žmogaus teisių srityje, Europos integracijos, Baltijos šalių prezidentų konstitucinio statuso klausimai – tik keletas temų, apie kurias diskutavo konstitucinės teisės mokslininkai ir praktikai iš Lietuvos, Lenkijos, Italijos, Latvijos, Gruzijos ir Moldovos.

Į šį renginį specialiai atvyko Lenkijos konstitucinio tribunolo teisėjas prof. Marek Zubik, buvęs Latvijos Konstitucinio Teismo pirmininkas prof. Aivars Endzins, Moldovos Konstituciniam Teismui pirmininkavęs prof. Alexander Tanase.

Konferencijos dalyvius pasveikino Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Teisingumo ministrė Milda Vainiutė, Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė, MRU teisės fakulteto dekanė Lyra Jakulevičienė.

Pranešimus skaitė Lietuvos Konstitucinio Teismo pirmininkas prof. Dainius Žalimas, Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjas prof. Egidijus Jarašiūnas, Lietuvos Konstitucijos kūrėjai prof. Vytautas Sinkevičius bei prof. Juozas Žilys ir kiti mokslininkai iš Lietuvos ir užsienio.

Pasak teisingumo ministrės Mildos Vainiutės, šiuo metu politikams kaip niekad yra reikalinga teisės mokslininkų pagalba sudėtingose situacijose užtikrinant teisės viršenybę. „Jau tradicine tapusioje šioje tarptautinėje konferencijoje aptariami patys svarbiausi konstitucinės teisės klausimai visuomet bus aktualūs. Šiandien, pasauliui kovojant su terorizmu ir organizuotu nusikalstamumu, labai svarbu yra išlaikyti demokratinių valstybių Konstitucijose įtvirtintas piliečių pagrindines teises ir laisves.“ – sakė teisingumo ministrė Milda Vainiutė.

Konferencijos organizatoriai – Teisingumo ministerija, Lietuvos advokatūra, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas, Seimo kanceliarija, Mykolo Romerio universitetas (MRU).