MRU studentės moksleiviams atskleidė, kodėl norvegai - tarp laimingiausių pasaulio tautų - MRU
Naujienos

31 kovo, 2017
MRU studentės moksleiviams atskleidė, kodėl norvegai – tarp laimingiausių pasaulio tautų
Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas

2017 m. paskelbtoje Pasaulio laimės ataskaitoje Norvegija įvardijama kaip laimingiausia šalis pasaulyje. Kas daro norvegus laimingus?

Į šį klausimą bandė atsakyti Mykolo Romerio universiteto filologijos programų „Vertimas ir redagavimas“ bei „Dalykinė anglų ir kita užsienio kalba“ studentės, pristatydamos savo projektą „Norway – the World’s Happiest Country“ Molėtų ir Molėtų rajono Alantos gimnazijų moksleiviams.

Studentės papasakojo gimnazistams apie Norvegijos istoriją, geografiją, gamtą, norvegų gyvenimo būdą, papročius bei kalbą ir kartu bandė išsiaiškinti, kokie veiksniai lemia norvegų laimės pojūtį.

Pasak surinktų šaltinių, pagrindinis veiksnys, darantis norvegus laimingus yra ne turtinga ekonomika, o stiprus bendruomenės jausmas visuomenėje. Moksleiviai ne tik daug sužinojo apie Norvegiją, bet ir atliko nuotaikingas praktines užduotis. Jie išbandė norvegų išrastas sūrio pjaustykles, kurios atriekia sūrį itin plonais griežinėliais, ir galėjo nuspręsti, ar taip atriektas sūris tikrai yra skanesnis, išmoko pagrindinių frazių – pasisveikinti, paklausti, kaip sekasi, ir prisistatyti norvegiškai, sudalyvavo viktorinoje apie Norvegiją ir norvegų kalbą ir kartu su studentėmis sudainavo norvegišką dainą.

Pasak studenčių, savo projektu jos norėjo moksleiviams parodyti, kad užsienio kalbos atveria vartus į kitas šalis ir jų kultūras, o jų mokėjimas – didžiulis turtas.