Geriausiu 2018 metų teisės magistro darbo autoriumi pripažintas MRU absolventas Tomas Naruševičius - MRU
Naujienos

30 rugpjūčio, 2018
Geriausiu 2018 metų teisės magistro darbo autoriumi pripažintas MRU absolventas Tomas Naruševičius
Teisės mokykla

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų, akademinės bendruomenės atstovų ir kitų žymių teisininkų aplodismentai skambėjo geriausiems 2018 metų teisės magistro darbų autoriams. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paskelbė geriausių baigiamųjų darbų trejetuką, jame pirmoji vieta atiteko Mykolo Romerio universiteto absolventui Tomui Naruševičiui.
Pasak neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis kvalifikavimo problematiką nagrinėjusio teisininko, ši tema yra pakankamai aktuali ir neišplėtota Lietuvos baudžiamojoje doktrinoje. „Man labai malonu būti čia, nes tai yra didelis asmeninis pasiekimas turėti galimybę pristatyti savo darbą aukščiausio lygio teisininkams, todėl tikiuosi, kad ateityje dar plėtosiu šią temą“, – teigė nugalėtojas.
 
T. Naruševičius pažymėjo, kad tokią iš pažiūros gana sudėtingą temą paskatino pasirinkti jo profesinė veikla. „Esu susipažinęs su muitinės procedūromis ir kitais muitinės formalumais, todėl norėjau savo magistro darbą susieti su profesine sritimi“, – nurodė laureatas. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Rimvydas Norkus, pasveikinęs susirinkusiuosius, pasidžiaugė, kad magistro darbų konkursas vyksta jau trečius metus iš eilės. „Norime sužinoti, kuo gyvena jaunieji teisės mokslus baigę absolventai ir kokios teisinės temos dabar vyrauja akademiniame pasaulyje. Labai džiaugiamės galėdami Jus matyti čia ir Jūsų darbus panaudoti kaip įkvėpimo šaltinį savo veikloje. Siekiame prisidėti prie jaunosios kartos ugdymo ir sudaryti galimybę pajusti, kuo gyvena teismai. Mokslas negyvena vien pats savaime, bet gyvena pirmiausia tam, kad mes visi labiau jaustume teisingumą ir teisinės valstybės pamatų tvirtėjimą“, – pabrėžė kasacinio teismo vadovas.
 
Į absolventus kreipdamasis Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas Tomas Davulis džiaugėsi, kad absolventai taip gerai yra įvertinti praktikų, tai yra tų žmonių, kurie formuoja teisės veidą Lietuvoje: „Tai, kad darbai yra įdomūs praktikams, rodo, kad jie nėra savitiksliai. Kiekvienas šio konkurso nominantas turėtų jausti išdidumą ir pasitenkinimą savo darbo rezultatu, kurį vartė aukščiausio lygio profesionalai Lietuvoje. Tikiuosi, šis paskatinimas neleis pamiršti to, kad Jūs esate ir mokslininkai, ir kad toliau siektumėte mokslo aukštumų.“ „Konkursas yra puikus pavyzdys, kaip suartinama teisės praktika su teisės mokslu. Tai nėra du atskiri dalykai, o tai yra dvi vienos monetos pusės. Teisės mokslui reikalinga teisės praktika, o teisės praktikai reikalingas teisės mokslas. Džiaugiuosi, kad studentai renkasi aktualias temas ir neina lengviausiu keliu“, – mintimis dalijosi Mykolo Romerio teisės mokyklos prodekanė Dovilė Gailiūtė-Janušonė.
 
Antrąją ir trečiąją vietas šiame konkurse užėmė Vilniaus universiteto Teisės fakulteto absolventai. Antrosios vietos apdovanojimas atiteko Justui Rupšiui, kuris rašė darbą tema „Virtualių valiutų teisinio kvalifikavimo problemos“, o trečioji vieta ¬– Simonai Budreikaitei, kurios darbo tema – „Žalos sampratos problematika Lietuvos civilinėje teisėje“. Apdovanojimų renginio metu pranešimą pagal parengtą darbą pristatė pirmosios vietos laureatas.
Geriausių 2018 metų teisės magistro darbų konkurse dalyvavo 8 baigiamųjų darbų autoriai. Kiekvienas universitetas atrinko po 3–5 geriausius studentų kūrinius. Baigiamuosius studentų darbus vertino komisija, sudaryta iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir universitetų atstovų.
 
Informaciją parengė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Komunikacijos skyrius