„Senosios mūsų bibliotekos knygos – išsaugotos ir... pamirštos“ - MRU
Bibliotekos naujienos

2 gegužės, 2023
„Senosios mūsų bibliotekos knygos – išsaugotos ir… pamirštos“
MRU biblioteka
Parodos
Senų spaudinių kolekcija

Prieš gerus tris dešimtmečius Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę, besikuriant Universitetui, buvo kruopščiai kaupiamas mūsų bibliotekos fondas. Nors didžiausias dėmesys buvo skirtas naujausiai mokslo literatūrai, neliko pamirštas ir rašytinis paveldas. Dalis senųjų leidinių įsigyta iš kolekcininkų ar jų artimųjų, dalis – perimta iš pokaryje įsikūrusių ir didžiulį fondą sukaupusių Knygų rūmų. Dar kita dalis leidinių buvo dovanota universitete dirbusių dėstytojų, su mūsų įstaiga vienaip ar kitaip susijusių švietimo srities atstovų bei politinių veikėjų. Pačią didžiausią kolekciją – beveik 5 tūkstančius leidinių – dovanojo žymus Lietuvos politinis veikėjas ir disidentas Viktoras Petkus. Beveik 400 Viktoro Petkaus kolekcijos leidinių priskiriami paveldui.

Mūsų bibliotekoje kruopščiai saugoma per 700 senų įvairios tematikos knygų lietuvių, lenkų, vokiečių, prancūzų, rusų kalbomis. Senieji leidiniai įdomūs ne tik savo turiniu, kalba, iliustravimu. Jie žymimi ekslibrisais, monogramomis, antspaudais, juose randame ankstesnių šeimininkų paliktų įrašų ir daiktų (raštelių, kvitų).

Mūsų bendruomenei atveriame nedidelę senų spaudinių ekspoziciją, kurioje pristatome kruopščiai atrinktus įdomiausius egzempliorius.
Kviečiame apsilankyti!Susijusios naujienos