Kovo 11-oji – Nepriklausomybės diena - MRU
Bibliotekos naujienos

5 kovo, 2024
Kovo 11-oji – Nepriklausomybės diena
Atvira prieiga
MRU biblioteka

Kovo 11-oji – tai laisvė būti savimi, galimybė keliauti, dalintis šypsenomis. Šios laisvės lietuviai ilgai siekė: partizaniniame kare, disidentiniame judėjime, kraštotyros būreliuose ar tiesiog kasdien puoselėdami lietuvių kalbą. Patyrinėkime kartu sudėtingas Nepriklausomybės paskelbimo aplinkybes, tą trumpam atvertą istorinį langą, leidusį pabėgti iš Sovietų Sąjungos.

Bibliotekos parodų erdvėje šalia Ilgosios skaityklos rasite knygas, kurios iš skirtingų perspektyvų pasakoja apie Nepriklausomybės akto paskelbimo laikotarpį. Sustokime. Pasigilinkime į to meto laiką ir iššūkius. Ar žinojote, kad nepriklausomybės atkūrimas neatsitiktinai buvo paskelbtas būtent kovo 11-ąją, tai padaryti kovo 12-ąją būtų buvę daug grėsmingiau. Daugiau įdomių faktų apie tuos įdomius laikus galite rasti  MRU išleistoje atviros prieigos knygoje “Kovo 11-oji: Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas

Ačiū tiems, kurie sugebėjo įžvelgti istorinę galimybę išsilaisvinti iš sovietinio jungo. Ačiū visiems, kurie nepanikavo, kai nebeliko benzino degalinėse. Praėjus mėnesiui po nepriklausomybės paskelbimo M. Gorbačiovas paskelbė ultimatumą, kad Lietuva atsisakytų ketinimų būti nepriklausoma. Neatsisakėme. Blokadą iškentėme. Todėl dabar galime švęsti.   

 Susijusios naujienos