Viena įdomiausių ir unikaliausių teisės krypties programų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje yra teisės ir penitencinės veiklos studijos. Tai puiki proga išbandyti save labai netradicinėje veikloje, susijusioje su mediacija ir bausmių vykdymu. Pabaigus studijas yra įgyjama klasikinė teisininko ir papildoma penitencinės veiklos specialisto kvalifikacija.
Programos tikslas
Teisės ir penitencinės veiklos studijos, skirtos parengti kvalifikuotą teisės specialistą, gebantį dirbti bausmių vykdymo ir mediacijos srityse bei kitose Lietuvos ir Europos Sąjungos teisėsaugos ir valstybinio valdymo institucijose, t.y., būti pataisos įstaigų vyresniaisiais pareigūnais, probacijos tarnybos probuotojais, mediatoriais bei dirbti valstybinių institucijų ir privataus sektoriaus teisinėse tarnybose ir įstaigose, kuriose vykdomos funkcijos iš esmės susiję su nuteistųjų bei probojamųjų asmenų socialine, psichologine reabilitacija, ir jų resocializacija bei integracija į visuomenę bei su taikaus ginčų sprendimu (mediacija). Šioje teisės srityje yra itin didelis specialistų poreikis.
Studentams yra suteikiamos galimybės dalyvauti tarptautinėse Erasmus+ studentų mainų programose, tiek studijuojant, tiek atliekant profesinę praktiką.
Baigus studijas, Tu galėsi:
- dirbti ne tik penitencinėje sistemoje, bet ir teisininko darbą;
- toliau studijuoti teisės ar kitokios krypties magistrantūros programą.
Karjeros perspektyvos:
Įgytos kompetencijos bei teisės bakalauro diplomas suteikia plačias galimybės dirbti teisinį darbą, tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje. Programos absolventai yra itin laukiami penitencinėje sistemoje – gali dirbti:
- pataisos įstaigų ir probacijos tarnybų vyresniaisiais pareigūnais (probuotojais);
- mediatoriais bei teisinėse tarnybose ir įstaigose, kurios vykdo funkcijas, susijusias su saugumo užtikrinimo priežiūra, nuteistųjų bei probuojamųjų asmenų socialine, psichologine reabilitacija, rizikos vertinimu, resocializacija bei integracija į visuomenę bei su taikiu ginčų sprendimu (mediacija);
- įmonėse, įstaigose, organizacijose, teisėsaugos institucijose, antstolių, bankroto administratorių padėjėjais, išskyrus tokį darbą, kuriam yra būtinas teisės magistro išsilavinimas (teisėjo, advokato, prokuroro, notaro, antstolio).
Atkreipkite dėmesį, kad teisės bakalauro studijos yra pirmas, bet būtinas, žingsnis pakeliui link klasikinės teisininko profesijos. Tačiau siekiant tapti teisėju, advokatu, prokuroru, antstoliu, notaru būtina baigti ir teisės magistro studijas bei išpildyti kitus teisės aktais nustatytus reikalavimus. Būtent dvipakopė sistema (bakalauras + magistras) reiškia lankstesnes galimybes: galėsite anksčiau įsidarbinti ir grįžti studijuoti magistro studijose jau apsisprendę, kurioje teisės srityje dirbsite, galėsite derinti studijas Lietuvoje su magistro studijomis užsienyje.