Programos tikslas
Šiuolaikinės teisės samprata apima vis daugiau sričių, ne išimtis ir finansų industrija. Dėl to įvairūs technologiniai sprendimai, susiduria su tokiais iššūkiais, kaip teisinis reglamentavimas ir veiklos legalizavimas. Teisės ir finansinių technologijų (Fintech) studijos – buvo sukurtos tam, kad parengti kvalifikuotus specialistus, galinčius dirbti su inovatyviomis technologijomis ir atlikti įvairias duomenų analizes, susijusias su blockchain ir kriptografinių valiutų valdymu.
Visa studijų programa yra orientuota į patyriminį mokymą, kas leidžia išmokti praktiškai taikyti teorines žinias. Studentai turi galimybę mokytis, taikant naujausius patyriminio mokymosi (angl. experiental learning) ir studijų metodus, tokius kaip: meetup’ai, hackathon’ai, dirbtuvės, stovyklos ar laboratoriniai darbai. Užsiėmimus veda savo srities profesionalai – aukščiausių grandžių teismų teisėjai, prokurorai, garsiausių Lietuvos kontorų advokatai, klasikinių finansų įstaigų ir FinTech kompanijų specialistai, taip pat ir finansų institucijas prižiūrinčių valstybinių institucijų atstovai. Šios programos partneriai – „Danske Bank‘, Lietuvos bankų asociacija, „GlobalNetInt“, „Paysera“, „Shift Financial Services“, „Sorainen“, Šiaulių banku bei „WALLESS“.
Studentams yra suteikiamos galimybės dalyvauti tarptautinėse Erasmus+ studentų mainų programose, tiek studijuojant, tiek atliekant profesinę praktiką.
Baigus studijas, Tu galėsi:
- analizuoti su finansais susijusią informaciją ir rengti teisinius dokumentus;
- teikti FinTech pobūdžio paslaugas privačiai;
- efektyviai valdyti FinTech sprendimus ir taikyti juos e-rinkoje;
- kurti inovatyvius finansinių paslaugų projektus ir koordinuoti alternatyvius investicinius įrankius;
- analizuoti ir kritiškai vertinti FinTech srities procesus bei atlikti įvairias modeliavimo ir prognozavimo veiklas.
Karjeros perspektyvos
Studijų metu įgyta teisininko kvalifikacija, bei FinTech srities profesinės kompetencijos leis sėkmingai siekti karjeros įvairiose mokėjimų industrijos įmonėse (elektroninių pinigų ir mokėjimų; mokėjimo inicijavimo paslaugas teikiančiose įmonėse ir kitose reguliuojamose finansų institucijose); bankininkystės, investavimo ir draudimo sektoriuose; skolinimo paslaugas teikiančiose (tarpusavio skolinimas, sutelktinis finansavimas),kibernetinį saugumą užtikrinančiose įmonėse, finansų įstaigas prižiūrinčiose valstybinėse ir tarptautinėse institucijose.
Atkreipkite dėmesį, kad teisės bakalauro studijos yra pirmas, bet būtinas, žingsnis pakeliui link klasikinės teisininko profesijos. Tačiau siekiant tapti teisėju, advokatu, prokuroru, antstoliu, notaru būtina baigti ir teisės magistro studijas bei išpildyti kitus teisės aktais nustatytus reikalavimus.