Viena iš svarbiausių visuomenės sričių yra socialinė gerovė. Ji neįmanoma be būtinų pokyčių, garantuojančių žmogaus orumą ir socialinį teisingumą. Dėl to, socialinio darbo ir teisės studijos puikiai tinka tiems žmonėms, kurie nori aktyviai inicijuoti teigiamus pokyčius ir padėti vaikams, jaunimui, senjorams, asmenims su negalia ir kitoms socialiai jautrioms visuomenėms grupėms.
Programos tikslas
Socialinis darbo ir teisės pagrindų studijos, skirtos parengti aukštos asmenybinės ir profesinės kompetencijos socialinio darbo bakalauro kvalifikacinį laipsnį turinčius socialinius darbuotojus, galinčius profesionaliai veikti kintančiose šalies socialinio gyvenimo srityse, gebančius kvalifikuotai teikti socialines paslaugas, stiprinti individo, grupės ir bendruomenės prisitaikymo prie aplinkos gebėjimus, padedant atkurti bei stiprinti socialinius ryšius ir integruotis į visuomenę Šios studijų programos dėstytojai yra savo srities profesionalai, pasiruošę perduoti teorines ir praktines žinias ir išmokyti bendradarbiauti, mokantis grupėje, rengiant bendrus projektus, dalyvaujant mokslinėse konferencijose ir visuomeninėse iniciatyvose bei kūrybiškai ieškant įvairių problemų sprendimų.
Studentams yra suteikiamos galimybės dalyvauti tarptautinėse Erasmus+ studentų mainų programose, tiek studijuojant, tiek atliekant profesinę praktiką.
Baigus studijas, Tu gebėsi:
- taikyti socialinio darbo metodus;
- konsultuoti ir atstovauti klientų teises;
- organizuoti pagalbą asmenims, šeimoms, grupėms ar bendruomenėms, siekiant stiprint jų socialinius ryšius ir funkcionavimą visuomenėje;
- spręsti socialines problemas bei taikyti inovatyvias pagalbos strategijas;
- bendradarbiauti su medikais, policija, vaiko teisių apsaugos tarnyba, mokykla;
- atlikti socialinius tyrimus ir rengti projektus;
- teikti pasiūlymus politikams;
- planuoti savo profesinę karjerą.
Karjeros perspektyvos:
Mūsų programos absolventai – profesionalūs socialiniai darbuotojai dirba Lietuvos ir užsienio šalių institucijose:
- savivaldybių skyriuose;
- vaikų teisių apsaugos tarnybose;
- socialinių paslaugų ir paramos centruose (pvz.: vaikų, paauglių, neįgaliųjų dienos centruose; bendruomeniniuose globos namuose; senjorų globos institucijose; šeimų ir krizių centruose ir t.t.);
- pataisos įstaigose;
- sveikatos priežiūros ir reabilitacijos įstaigose;
- nevyriausybinėse organizacijose.