Studijuoju - MRU

Studijuoju

Pirmakursio gidas

45 minučių trukmės pamokos, kontroliniai darbai ir mokytojai – jau praeityje! Sveikiname Tave, pirmakursi! Dabar esi studentas, tad šiame gyvenimo etape dėstytojų vedamos paskaitos, dalyvavimas seminaruose, jaudulys prieš koliokviumus ir bemiegės naktys per egzaminų sesiją taps gražiausios studentavimo laikų akimirkos! 

Kaip nepasiklysti naujuose horizontuose? Mykolo Romerio universiteto Akademinių reikalų centras parengė išsamų pirmakursio gidą, kuriame rasi pačią aktualiausią ir svarbiausią informaciją apie:  

  • universitetą;   
  • studijų tvarką;   
  • studijų finansavimo galimybes; 
  • akademinės etikos standartus; 
  • MRU meninį ugdymą;
  • laisvalaikio galimybes;  
  • į ką kreiptis iškilus įvairiems klausimams;
  • ir daug daugiau. 

Pirmakursio gidas

Studento įrankiai - Office 365

Sąsiuvinius langeliais ir linijomis keičia Office 365 programinė įranga! 

Universitetas siūlo galimybę studentams ir darbuotojams naudotis „Office 365 ProPlus“ programinės įrangos paketu asmeniniuose įrenginiuose nemokamai

Atsisiųsk paketą ir naudokis studijų įrankiais laisvai!

Žinios išsipildo

MRU biblioteką gali rasti Vilniuje ir Kaune. 

Vilniaus biblioteka labai erdvi, jos plotas siekia iki  ~3000 kv. m, įrengta 377 darbo vietų (82 kompiuterizuotos), tačiau turėk omenyje, kad sesijos metu studentai sugūži čia mokytis ir kartais gali būti tikras iššūkis rasti sau laisvą kampelį!  

Kompiuterinių darbo vietų užimtumą bibliotekoje gali stebėti čia. 

Turi grupinių projektų arba mokotės drauge su kursiokais? Rezervuok grupinių studijų skaityklas el. paštu biblioteka@mruni.eu, nurodydamas dieną ir laiką. 

Pirmasis rašto darbas gali pasirodyti sudėtingas lyg skrydis į kosmosą, todėl jeigu trūksta žinių apie akademinį raštingumą, nesi tikras kaip ieškoti informacijos rašto darbui, kaip cituoti ar sudaryti literatūros sąrašą  dalyvauk MRU bibliotekos organizuojamuose mokymuose. Mokymų medžiagą ir tvarkaraštį rasi čia. 

Visą aktualią informaciją apie biblioteką ir jos paslaugas rasi čia. 

Jei kada pritrūksi motyvacijos mokytis – žinai, kur užsukti! 

Bibliotekos darbo laikas nuo rugsėjo 2 d.: 

I-V  8.00–19.00 val.,  

VI   9.0018.00 val. 

VII  nedirba 

Rugsėjo 1-ąją biblioteka bus atvira nuo 9:00 iki 17:00.

Mokykis kalbų!

Vienu geriausių institutų Europos, Vidurio Rytų ir Afrikos regione išrinktas Vilniaus Karaliaus Sedžiongo Institutas kviečia MRU bendruomenės narius į nemokamus korėjiečių kalbos kursus, o Frankofoniškų šalių studijų centras suteikia galimybę nemokamai mokytis arba tobulinti jau turimas prancūzų kalbos žinias.

Kurk karjerą nuo pirmo kurso!

Į studijas yra integruotos asmeninės karjeros konsultacijos ir karjeros planas, padedantis susitelkti į ateitį – kad būtų nuo pirmųjų dienų aišku, kaip ir kokiais būdais siekti savo tikslų studijose, darbe ir gyvenime.

Daugiau informacijos rasi čia.

Išsirink savo sportą!

MRU Bendruomenės gerovės centro Sveikatingumo ir sporto skyrius kviečia MRU bendruomenę prisijungti prie sporto veiklų, įvairių treniruočių ir užsiėmimų bei aktyviai leisti laiką MRU sporto erdvėse. Studentai taip pat kviečiami prisijungti prie Universiteto vyrų ir moterų krepšinio, moterų tinklinio, moterų futbolo, imtynių, jėgos trikovės ir šachmatų komandų.

Sek naujienas Bendruomenės gerovės centro Facebook paskyroje!

Treniruoklių salės rezervacija: https://bookwhen.com/mrusales

Daugiau informacijos rasi čia.

 

 

Ugdyk meninius įgūdžius!

Kultūros ir renginių skyrius studentams siūlo skirtingas menines veiklas – nuo dainavimo iki šokių, nuo ukulėlės iki zumbos treniruočių! Užsiėmimų vadovai – patyrę savo srities specialistai, gebantys dalintis savo žiniomis įdomiai, inovatyviai ir
šiuolaikiškai.

Savo įgūdžius gali tobulinti:

Kyla klausimų? Kreipkis į MRU Kultūros ir renginių skyrių! Išsirink Tau patinkantį būrelį ir registruokis el. paštu: jolita.vilcinskiene@mruni.eu.

Klausk psichologo!

MRU Bendruomenės gerovės centro Psichologinio konsultavimo skyrius yra pasiruošęs padėti pasirūpinti jūsų psichologine ir emocine sveikata:

Psichologinio konsultavimo skyriaus vadovė: Gustė Gramaglia ggramaglia@mruni.eu

Psichologinio konsultavimo skyriaus Facebook

Tu gali daugiau!

Miegas – Nr. 1 

Ar žinojai, kad miego trūkumas sumažina mokymosi efektyvumą net iki 40%? Anglų neuromokslininkas Matthew Paul Walker tikina, kad išsimiegoti yra būtina ne tik po mokymosi proceso  tam, kad informacija išliktų atmintyje, bet ir prieš pradedant mokymosi procesą  kad paruoštume smegenis informacijos pasisavinimui. 

Laikas – brangiausias resursas 

Laikas yra brangiausias ir nuolat senkantis resursas, todėl į  reikia investuoti sąmoningai. Ar žinai, kad efektyvumas ir laikas turi reikšmingą sąsają? Projekto „Planas gyvenimas“ įkūrėja Dovilė Daugvilaitė  Zubcovė tikina, kad dauguma sėkmingiausių pasaulio žmonių turi vieną bendrą panašumą rutiną. Jie žino, kada yra jų pats produktyviausias laikas ir išnaudoja jį darbui, planuoja laiką, skirtą šeimai, išsirenka tinkamiausią valandą poilsiui, sportui, skaitymui ir netgi valgymui. O projekto „5 AM“ įkūrėjai Matas Gancevičius ir Jurgis Terleckas teigia, kad vienas efektyviausių įpročių – aiškiai žinoti savo veiksmų priežastis bei kryptį, ir šiuos dalykus išsigryninus, išsikelti konkrečias užduotis su apibrėžtais terminais. 

Daugiau apie efektyvius įpročius ir laiko planavimą rasi MRU „Youtube laidoje Gyvenimo startuolis. 

Stresas – jį galima valdyti 

Labiausiai rezultatams kenkiantis veiksnys – stresas, jį patirdami klystame dažniausiai. Stresas kyla iš mūsų įsitikinimų, baimių ir nerimo dėl nenumatytų situacijų. Ar gali įsivaizduoti pilotą, negebantį valdyti streso? Juk piloto klaidos gali kainuoti įgulos ir keleivių gyvybes! Dėl to aviacijos industrijoje pilotai yra mokomi streso valdymo 

Nors streso gyvenime neišvengsime, galime išmokti jį valdytiNorėtum to išmokti, tačiau manai, kad tai labai sunku? Ką pasakytum, jei įrodytume Tau, kad stresą galima nugalėti net ir juoku? 

MRU YouTube laidoje Gyvenimo startuolispilotė Greta ir juoko jogos instruktorė Daiva pasidalino pratimais ir patarimais kaip valdyti stresą.