DUK

Kaip prisijungti prie savo paskyros el. kataloge?

  1. Prisijunkite prie bibliotekos el. katalogo adresu http://mru.library.lt.
  2. Meniu eilutėje pasirinkite „Prisijungti“ ir įveskite naudotojo vardą ir slaptažodį: studentai jungiasi kaip prie paskyros „Mano studijos“, darbuotojai jungiasi su MRU el. pašto vartotojo vardu ir slaptažodžiu.
  3. Peržiūrėkite savo paskyrą: meniu eilutėje pasirinkite „Mano paskyra“.

Kaip galėčiau prasitęsti naudojimosi knygomis terminą?

  1. Prisijunkite prie skaitytojo paskyros
  2. Pasirinkite nuorodą „Išduoti leidiniai/pratęsimas”

  3. Pažymėkite knygas, kurias norite prasitęsti ir pasirinkite funkciją „Pratęsti pasirinktus“. Jei pasirinksite funkciją „Pratęsti visus“ – sistema automatiškai pratęs VISAS, leidžiamas prasitęsti, knygas. 

 

Kodėl negaliu prasitęsti naudojimosi knygomis termino?

Sistema neleis prasitęsti naudojimosi knygomis termino, jeigu:

  • knyga yra užsakyta kito naudotojo;
  • vėluojama grąžinti daugiau nei 2 knygas;
  • vėluojama grąžinti trumpalaikio išdavimo knyga;
  • delspinigių suma siekia 9,90 Eur.

Ar knygas reikia užsakyti iš anksto?

Iš anksto turite užsakyti Saugykloje saugomas knygas.

Iš Abonemento užsakomos (rezervuojamos) tik išduotos knygos. Jei Abonemente yra laisvų knygų – jas galite pasiimti iš karto, jų užsakyti nereikia.

Kaip galėčiau užsakyti (rezervuoti) knygą?

1. Atlikite paiešką bibliotekos elektroniniame kataloge ir stulpelyje „Saugojimo v., egz.” pasirinkite biblioteką, iš kurios norite skolintis knygą.


2. Pasirinkite funkciją “Užsakyti leidinį”. Iš Abonemento užsakomos (rezervuojamos) tik išduotos knygos. Laisvas ir išduotas knygas galite matyti stulpelyje „Išduota iki“. Jei Abonemente yra laisvų knygų – jas galima pasiimti iš karto ir nereikia užsakyti.

3. Užsakant knygą sistema paprašys prisijungti prie skaitytojo paskyros. Studentai jungiasi kaip prie paskyros “Mano studijos”, darbuotojai jungiasi su MRU el. pašto vartotojo vardu ir slaptažodžiu.
4. Prisijungus atsiveria užsakymo langas, kuriame galima patikslinti datą iki kada lauksite užsakomos knygos. Užpildę visus reikiamus laukus rinkitės funkciją “Užsakyti”.

Peržiūrėti užsakytas knygas ir užsakymo vykdymo eigą galite prisijungę prie skaitytojo paskyros ir pasirinkę eilutę „Užsakyti leidiniai“.

Kiek knygų galiu pasiskolinti į namus?

Bakalauro studijų studentai gali skolintis iki 30 knygų, magistro studijų studentai – iki 40 knygų, dėstytojai – iki 50 knygų.

Ar galiu knygas grąžinti bibliotekos ne darbo metu?

Bibliotekos ne darbo metu knygas galite grąžinti pasinaudodami šalia įėjimo į biblioteką esančiu savitarnos įrenginiu arba knygų grąžinimo dėže, esančia universiteto fojė.