
Mykolo Romerio universitete (MRU) skambėjo korėjiečių kalba – čia vyko Vilniaus Karaliaus Sedžiongo Instituto (KSI) organizuotas kalbos konkursas, pritraukęs 12 dalyvių. Tai ne tik kalbinis iššūkis, bet ir šventė visiems, kuriuos žavi Korėjos respublikos kultūra.
Konkursas vyko dviem lygiais – pradedančiųjų ir pažengusiųjų. Pradedančiųjų grupėje geriausia pripažinta Joana Aurelija Matukaitytė, o pažengusiųjų kategorijoje nugalėjo Viktorija Aleksandra Smirnova. Būtent Viktorija turės galimybę išvykti į Pietų Korėją su Karaliaus Sedžiongo Instituto Fondo kultūrine programa.
Dalyvių pasirodymus vertino tarptautinė komisija: Olomouco Karaliaus Sedžiongo Instituto administratorė ir Palacky universiteto (Čekija) dėstytoja Michaela Kratka, Kauno Karaliaus Sedžiongo Instituto mokytoja ir Vytauto Didžiojo universiteto dėstytoja Eglė Petrauskaitė, Korėjos Respublikos ambasados Lietuvoje Trečioji sekretorė Hyeri Lee bei buvęs Vilniaus universiteto korėjiečių kalbos dėstytojas Daesuk Choi.
Renginio svečius pasveikino MRU rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė, pabrėžusi, kad korėjiečių kalbos mokymasis atveria duris į pasaulį. „Džiaugiuosi, kad ši kalba padeda mūsų studentams atrasti kelią į nuostabią ir draugišką Korėjos Respubliką, pažinti jos žmones ir unikalią kultūrą bei stiprinti mūsų draugystę“, – sakė MRU rektorė.
Prie sveikinimų prisijungė ir Korėjos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Joyoung Jeon, bei Karaliaus Sedžiongo Instituto direktorė doc. dr. Lora Tamošiūnienė.
Renginio nuotaiką paįvairino šokio grupės „Crosswind“ pasirodymas – studentai, taip pat besimokantys korėjiečių kalbos KSI, pristatė energingą šiuolaikinį šokį.
Konkursas dar kartą įrodė – kalba gali sujungti žmones iš skirtingų pasaulio kampelių ir paskatinti juos pažinti vieni kitus giliau. O korėjiečių kalba Lietuvoje jau seniai peržengė egzotikos ribas – ji tampa tiltu tarp šalių, universitetų ir jaunimo.
Tiems, kurie domisi Pietų Korėjos kultūra, kalba ar studijų galimybėmis šioje šalyje, Mykolo Romerio universitetas siūlo įvairias studijų programas. Dvigubo diplomo programos, vykdomos kartu su Dongseo universitetu – „Žaidimų kūrimas ir skaitmeninė animacija“ bei „Skaitmeninių medijų kūrimas “ – suteikia išskirtinę galimybę studijuoti Pietų Korėjoje, net jei pasirinkta kryptis nėra susijusi su filologija. Norintys gilinti žinias apie Korėjos kalbą ir kultūrą gali rinktis studijų programas „Dalykinė anglų kalba ir Korėjos studijos“ arba „Dalykinė anglų ir kita užsienio kalba“, pasirinkdami korėjiečių kalbos modulį.