Verslo vadyba ir startuoliai - MRU

Verslo vadyba ir startuoliai

Studijų programos kryptis Vadyba
Valstybinis kodas 6121LX078
Suteikiama kvalifikacija Verslo vadybos bakalauras
Studijų trukmė Nuolatinės studijos - 3 m.
Studijų kalba Lietuvių arba anglų (pasirinktinai)
Studijų kaina 1477 € už semestrą (2024 m.).

Vienintelis dalykas, kuris mus riboja – tai mūsų mąstysena!

Verslo vadybos ir startuolių programa skirta ambicingoms asmenybėms, norinčioms pasiekti aukštumas! Kiekvienas, norintis atrasti pokyčių galią ir idėją paversti realybe, gali pradėti tai daryti Mykolo Romerio universitete!

Pirmaisiais studijų metais formuojamas šiuolaikinio verslininko charakteris ir mąstysena.  Studentai dirba su naujausiomis verslo kūrimo metodikomis kaip “Lean Start-up”, “Lean Business Model Canvas”, “Google Sprint”, “Design Thinking” ir kt. Būsimi startuolių kūrėjai ir verslininkai išmoks greitai ir nemokamai arba pigiai testuoti idėjas rinkoje, supras, kaip atrasti galimybes rinkoje ir spręsti šiuolaikinio pasaulio verslo, ekonomikos ir technologijų iššūkius. Būsimi antrepreneriai pasiners į startuolių ir verslo pasaulį, ieškos inovatyvių verslo modelių, lavins lyderystės ir asmeninius gebėjimus.

Antraisiais studijų metais studentai pradeda kurti savo startuolio ar verslo prototipą, vadinamąjį MVP (angl. Minimal Viable Product), lavindami esminius technologinius ir analitinius įgūdžius. Šių akademinių studijų metų tikslas yra sukurti MVP ir surasti produkto – rinkos atitiktį. Studentai ieškos ir bendraus su potencialiais klientais, partneriais, tiekėjais, išmoks esminių pardavimo metodų, sugebės rasti ir išbandyti įvairius klientų pritraukimo kanalus bei sukurti veiksmingą komunikacijos ir pozicionavimo strategiją. Studentai sukurs ir įgyvendins savo pardavimo ir rinkodaros planus, suprojektuos ir sukurs būsimo startuolio ar verslo architektūrą bei įgis pirmuosius klientus. Studentai išmoks esminių technologinių įgūdžių, reikalingų šiuolaikiniam verslininkui. Visų studijų metu startuolių ar verslo kūrėjai bendrauja su mentoriais, savo sričių ekspertais bei potencialiais investuotojais.

Trečiaisiais studijų metais studentų startuoliai virsta tikromis įmonėmis. Atradus rinkos – produkto atitikimą, studentų startuoliai gali generuoti pastovius klientų srautus, gauti pirmąsias pajamas ir tapti augančiu startuoliu ar verslu. Iš esmės siekiama sukurti tikrą startuolį, kuris generuotų pastovius vartotojų srautus ir pajamas. Studentai sužinos, kaip automatizuoti įvairius verslo procesus, kaip sukurti produktyvias pardavimų komandas, kaip vadovauti ir samdyti greitai augančioje organizacijoje ir kaip kurti bei puoselėti įmonės kultūrą įmonei augant. Šiais paskutiniais studijų metais studentai praplės savo galimybių ribas, nes savo startuolius pavers tikru verslu planuodami, kurdami ir įgyvendindami daug sudėtingesnes verslo strategijas, ruošdamiesi pritraukti pirmąją investiciją iš verslo angelų, akseleratorių, rizikos kapitalo fondų ar korporacijų. Trijų metų studijų kulminacija yra „Demo day”, kurioje studentų startuoliai varžysis ir pristatys savo startuolius bei verslus investuotojams, patyrusiems verslininkams, mentoriams bei verslų fasilitatoriams.  

Karjeros perspektyvos 

Absolventai įgis universalių žinių ir įgūdžių ne tik kaip pradėti startuolį, bet ir vadovauti bet kokiam verslui ar įmonei, gebės kurti inovatyvius produktus jau veikiančiose korporacijose. Absolventai turės didžiulį karjeros galimybių pasirinkimą dirbti lyderiaujančiose Lietuvos ir pasaulio bendrovėse technologijų projektų vadovais, skaitmeninės rinkodaros ar pardavimų guru, produkto vadovais, organizacijų ir įmonių vadovais ar artimiausioje ateityje tapti net investuotojais į kitus verslus ir startuolius.

Studijuokite Verslo vadybos ir startuolių programoje ir gaukite net 25 000 USD investiciją savo ankstyvos stadijos startuolio idėjai plėtoti iš mūsų rizikos kapitalo partnerių ir investuotojų! Sužinokite daugiau apie programą jau dabar – www.business-studies.lt

Aktuali informacija
Studijų dalykai

STUDIJŲ PROGRAMOS PLANAS

Studijų dalykai pagal grupes

Kreditai (ECTS)

1 KURSAS

60

1 SEMESTRAS

30

Privalomieji dalykai

30

Įvadas į Startuolių kūrimo ir valdymo programą

3

Startuolių kūrimas ir antreprenerystė

6

Technologinio projekto valdymas

6

Startuolio ekonomikos teorija ir praktika

6

Skaitmeninių technologijų plėtra

3

Komandos formavimas ir lyderystė

6

2 SEMESTRAS

30

Privalomieji dalykai

30

Filosofija

3

Startuolių rinkodara ir spartus augimas

6

Startuoliai viešajame sektoriuje GovTech

6

Skaitmeninio produkto dizainas

6

Emocinis intelektas ir psichologija

3

Profesinė užsienio kalba (anglų / prancūzų /vokiečių)

6

2 KURSAS

60

3 SEMESTRAS

30

Privalomieji dalykai

30

Programavimo pagrindai

6

Verslo duomenų bazės ir jų analitika

6

Rinkos tyrimai ir eksperimentavimo metodai

6

Pardavimų ir derybų menas

6

Apskaitos ir finansų valdymo pagrindai startuoliams

6

4 SEMESTRAS

30

Privalomieji dalykai

30

Skaitmeninio verslo vadyba

6

Web kūrimo pagrindai

6

Kibernetinio saugumo rizikų valdymas

6

Startuolio teisinė aplinka

6

Multimedijos dizaino kūrimas

6

3 KURSAS

60

5 SEMESTRAS

30

Privalomieji dalykai

30

Laisvai pasirenkamas dalykas

6

Skaitmeninė rinkodara

6

Verslo modelio inovacijos ir strategijos

6

Įmonių ir startuolių įsigijimai ir susijungimai

6

Finansų technologijos (Fintech)

6

6 SEMESTRAS

30

Privalomieji dalykai

15

Bakalauro baigiamasis darbas

15

Pasirenkamieji dalykai

15

Inovacijų diegimo organizacijoje patirtinis projektas

15

Startuolio kūrimo patirtinis projektas

15

Priėmimo sąlygos

Konkursinio balo sandara (pretenduojantiems 2024 ir 2025 metais)

Egzaminas Svertinis koeficientas
Matematika 0,4
Lietuvių kalba ir literatūra 0,2
Egzaminas arba metinis pažymys  
Istorija arba Matematika, arba Informacinės technologijos, arba Geografija, arba Užsienio k. 0,2
Bet kuris dalykas, nesutampantis su kitais dalykais (bet toks, kurio einamaisiais metais yra organizuojamas valstybinis brandos egzaminas) 0,2

Įgysiantiems vidurinį išsilavinimą 2024 metais ir vėliau:

Baigsiantiems mokyklą 2024 metais ir vėliau pagal mokslo ir studijų įstatymą į universitetus konkurso būdu priimami asmenys, turintys ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą ir išlaikę ne mažiau kaip tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir stojančiojo pasirinktą egzaminą, kurių įvertinimų aritmetinis vidurkis turi prilygti pagrindiniam mokymosi pasiekimų lygiui (baigusiems 2024 m. – 36 balai, baigusiems nuo 2025 m. – 50 balų).

Bendrojo priėmimo tvarka

Minimalūs reikalavimai stojant

Konkursinio balo skaičiuoklė

Prašymų registracija ar prisijungimas per LAMA BPO (nuo birželio 1 d.)

Studijų kainos

Studijų organizavimas

Nuolatinės studijos (lietuvių k.)

Studijos vyksta darbo dienomis. Dažniausiai paskaitos prasideda nuo 9.00 val. ir baigiasi 16.00 val.

Nuolatinės studijos (anglų k.)

Studijos vyksta darbo dienomis. Dažniausiai paskaitos prasideda nuo 9.00 val. ir baigiasi 16.00 val. Užsienio šalių studentai besitvarkantys dokumentus dėl laikino leidimo gyventi Lietuvoje ir negalintys atvykti į Lietuvą, pirmą semestrą galės studijuoti nuotoliniu būdu.

Studijų programą rekomenduoja
Programos partneriai