Skaitmeninės technologijos ir kibernetinis saugumas - MRU %

Skaitmeninės technologijos ir kibernetinis saugumas

Studijų programos kryptis Informatikos mokslai
Studijų trukmė Nuolatinės studijos - 3,5 m.
Studijų kalba Lietuvių
Miestas Marijampolė
Studijų kaina 2054 € už semestrą (2025 m.)

Programos tikslas

Skaitmeninių technologijų ir kibernetinio saugumo studijos skirtos  rengti informatikos inžinerijos specialistus, kurie geba kurti, diegti, vertinti, eksploatuoti ir tobulinti pažangius skaitmeninių technologijų sprendimus, taikant informatikos inžinerijos metodus, ypatingą dėmesį skiriant kibernetiniam saugumui, programavimui, intelektualiųjų ir automatizuotų sistemų taikymui, siekiant užtikrinti saugią ir efektyvią IT infrastruktūrą įvairiuose profesinės veiklos kontekstuose.

Programos išskirtinumas

Programa suteiks išsamias žinias apie šiuolaikinių skaitmeninių technologijų, tokių kaip mašininis mokymąsis, robotika, debesų kompiuterija, dronų technologijos, mutimedija ir virtuali realybė, projektavimą, programavimą, naudojimą, kibernetinio saugumo užtikrinimą ir IT startuolių kūrimą. Parengtoje programoje dėmesys skiriamas ne tik teorinėms, bet ir praktinėms žinioms, įgyjamoms STEAM centro laboratorijose bei profesinėse praktikose.

Karjeros galimybės

Ši programa suteikia jums pagrindus sėkmingai dirbti ir plėtoti profesinę karjerą bet kurioje organizacijoje, kuriančioje, diegiančioje ar naudojančioje skaitmenines technologijas. Turėdami įgūdžių, kurių labai reikia privačiame ir viešajame sektoriuose, galėsite ne tik kurti ar diegti skaitmeninių tecnnologijų ir kibernetinio saugumo sprendimus organizacijose, bet ir remti jų skaitmeninę transformaciją tokiose srityse kaip, pavyzdžiui, sistemų ir pramoninių procesų automatizavimas, robotika, daiktų internetas ir debesų kompiuterija, mašininis mokymasis ir kt. Jei svajojate tapti mokslininku ar novatoriumi, šie pagrindai taip pat paruoš jus akademinio kelio pradžiai arba leis tapti aukštųjų technologijų startuolio nariu ar įkūrėju. Darbo rinka jūsų laukia!

 

* programa bus vykdoma patvirtinus SKVC

Aktuali informacija
Studijų dalykai (nuolatinės studijos)

STUDIJŲ PROGRAMOS PLANAS

Studijų dalykai pagal grupes

Kreditai (ECTS)

1 SEMESTRAS

30

Privalomieji dalykai

30

Studijų įvadas

3

Kibernetinio saugumo pagrindai

6

Programavimo pagrindai

6

Tinklapių kūrimo technologijos

6

Filosofija

3

Aukštoji matematika

6

2 SEMESTRAS

30

Privalomieji dalykai

30

Objektinis programavimas

6

Kompiuterinė grafika

6

Fizika

6

Kompiuterių tinklai ir jų sauga

3

Diskrečioji matematika

6

Profesinė anglų kalba 1

3

3 SEMESTRAS

30

Privalomieji dalykai

30

Dizaino mąstysena ir skaitmeninės technologijos

3

Elektrotechnika

6

Programų inžinerija

6

Įterptinės sistemos

6

Kompiuterių architektūra

3

Mokslinių tyrimų metodai

3

Profesinė anglų kalba 2

3

4 SEMESTRAS

30

Privalomieji dalykai

30

Robotika

6

Informacinės sistemos ir duomenų bazės

6

Operacinės sistemos

6

Startuolių kūrimas ir antreprenerystė

6

IT sprendimai (Praktika 1)

6

5 SEMESTRAS

30

Privalomieji dalykai

30

Mašininis mokymasis

6

Kibernetinis saugumas ir kriptografija

6

Geografinės informacinės sistemos

6

Žmogaus ir kompiuterio sąveika

6

Laisvai pasirenkami dalykai

6

6 SEMESTRAS

30

Privalomieji dalykai

30

Paskirstytosios sistemos ir debesų kompiuterija

6

Dronų technologijos

6

Multimedija, virtuali ir papildyta realybė

6

Skaitmeninių signalų apdorojimas

3

Sistemų testavimas ir kokybės užtikrinimas

6

Bakalauro baigiamasis darbas 1

3

7 SEMESTRAS

30

Privalomieji dalykai

30

Bakalauro baigiamasis darbas 2

15

Baigiamoji praktika (Praktika 2)

9

Laisvai pasirenkami dalykai

6

Studijų rezultatai

Dalykinės kompetencijos ir studijų programos rezultatai (siekiniai)

Žinios ir jų taikymas:

  • Apibūdinti pagrindines skaitmeninių technologijų, kibernetinio saugumo, programavimo, dirbtinio intelekto ir informacinių sistemų sąvokas, matematinius metodus, kitas su skaitmeninėmis technologijomis susijusias teorijas ir jų praktinį taikymą.
  • Nuosekliai paaiškinti informatikos inžinerijos uždavinių sprendimo logiką, kibernetinio saugumo sprendimus įvairiuose abstrakcijos lygmenyse, algoritmų sudarymo ir analizės principus, programavimo paradigmas, technologijas, žmogaus ir kompiuterio sąveiką bei programinės įrangos gyvavimo ciklą.
  • Nuosekliai paaiškinti etinius, teisinius, kibernetinio saugumo ir duomenų apsaugos aspektus, susijusius su skaitmeninių technologijų naudojimu įvairiuose profesinės veiklos kontekstuose.
  • Taikyti informatikos inžinerijos ir kibernetinio saugumo žinias, kuriant saugius, etiškai pagrįstus ir aktualius profesinės veiklos poreikius atitinkančius skaitmeninių technologijų sprendimus.
  • Nuosekliai paaiškinti šiuolaikinių skaitmeninių sistemų ir jų komponentų kūrimo technologijas bei taikymą sprendžiant informatikos inžinerijos ir kibernetinio saugumo uždavinius.

Gebėjimai vykdyti tyrimus:

  • Identifikuoti skaitmeninių technologijų ir kibernetinio saugumo sričių mokslinio tyrimo problemą ar profesinės veiklos iššūkį.
  • Atsirinkti tinkamus informacijos šaltinius, surinkti ir paruošti duomenis, reikalingus skaitmeninių technologijų ar kibernetinio saugumo sprendimų kūrimui ir tobulinimui.
  • Analizuoti ir interpretuoti duomenis bei sprendimus, susijusius su skaitmeninių technologijų taikymu ir kibernetinio saugumo užtikrinimu, taikydamas aktualius vertinimo kriterijus.
  • Kritiškai įvertinti tyrimo metu surinktus duomenis ir sukurtus sprendimus, pateikiant pagrįstas išvadas bei rekomendacijas, atsižvelgiant į skaitmeninių technologijų ir kibernetinio saugumo specifiką.

Specialieji gebėjimai:

  • Kurti, realizuoti ir testuoti pažangius skaitmeninių technologijų sprendimus, taikydamas informatikos inžinerijos analizės, projektavimo, programavimo, testavimo ir saugos užtikrinimo metodus, sprendžiant įvairių sričių profesinės veiklos uždavinius.
  • Parinkti tinkamą programinę ir techninę įrangą skaitmeninių technologijų ir kibernetinio saugumo sprendimų kūrimui ir tobulinimui.
  • Taikyti skaitmeninių technologijų projektavimo, kūrimo, kokybės užtikrinimo, testavimo, rizikos ir projektų valdymo metodikas bei standartus, kuriant ar tobulinant skaitmeninių technologijų ir kibernetinio saugumo sprendimus.
  • Vertinti skaitmeninių technologijų sprendimų našumą, patikimumą ir kibernetinį atsparumą, remiantis technologiniais, saugumo ir etiniais kriterijais.
  • Planuoti ir tinkamai įgyvendinti skaitmeninių technologijų sistemų palaikymą ir plėtrą, atpažinti, vertinti ir šalinti kibernetinio saugumo pažeidžiamumus, užtikrinant saugų bei patikimą sistemų veikimą.
  • Metodiškai parengti specifikaciją, projektą ar kitą dokumentaciją, atitinkančią skaitmeninių technologijų ir kibernetinio saugumo standartus, reikalingą skaitmeninių technologijų produktui arba paslaugai analizuoti, sukurti ar tobulinti.

Bendrosios kompetencijos ir studijų programos rezultatai (siekiniai)

Socialiniai gebėjimai:

  • Profesionaliai komunikuoti valstybine ir bent viena užsienio kalba su įvairiomis auditorijomis skaitmeninių technologijų ir kibernetinio saugumo kontekste.
  • Efektyviai dirbti komandose, laikantis profesinės etikos, socialinės atsakomybės ir kibernetinio saugumo principų įvairiuose profesinės veiklos ir kultūriniuose kontekstuose.

Asmeniniai gebėjimai:

  • Nuosekliai ir savarankiškai mokytis, planuoti profesinį tobulėjimą informatikos inžinerijos ir kibernetinio saugumo srityse.
  • Savarankiškai, atsakingai ir iniciatyviai dirbti skaitmeninių technologijų bei kibernetinio saugumo srityje, prisiimant asmeninę atsakomybę už darbo kokybę ir saugumą.
  • Kūrybiškai taikyti inovacijas sprendžiant profesinės veiklos uždavinius, kuriant, taikant ir tobulinant skaitmeninių technologijų ir kibernetinio saugumo sprendimus.
Priėmimo sąlygos

Konkursinio balo sandara (pretenduojantiems 2025 metais)

Egzaminas Svertinis koeficientas
Matematika 0,4
Lietuvių kalba ir literatūra 0,2
Egzaminas arba metinis pažymys  
Informacinės technologijos arba Fizika, arba Biologija, arba Chemija, arba Geografija 0,2
Bet kuris dalykas, nesutampantis su kitais dalykais (bet toks, kurio einamaisiais metais
 yra organizuojamas valstybinis brandos egzaminas)
0,2

Stojantiesiems į programas, dėstomas anglų kalba, anglų kalbą būtina mokėti ne žemesniu nei B2 lygiu pagal Bendruosius Europos kalbų metmenis.

Konkursinio balo sandara (pretenduojantiems 2026 metais)

Egzaminas Svertinis koeficientas
Matematika 0,4
Lietuvių kalba ir literatūra 0,2
Egzaminas arba metinis pažymys  
Informacinės technologijos arba Fizika, arba Biologija, arba Chemija, arba Geografija, arba Inžinerinės technologijos 0,2
Bet kuris dalykas, nesutampantis su kitais dalykais (bet toks, kurio einamaisiais metais
 yra organizuojamas valstybinis brandos egzaminas)
0,2

Stojantiesiems į programas, dėstomas anglų kalba, anglų kalbą būtina mokėti ne žemesniu nei B2 lygiu pagal Bendruosius Europos kalbų metmenis.

Įgysiantiems vidurinį išsilavinimą 2025 metais ir vėliau:

Baigsiantiems mokyklą nuo 2025 metų  pagal mokslo ir studijų įstatymą į universitetus konkurso būdu priimami asmenys, turintys ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą ir išlaikę ne mažiau kaip tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir stojančiojo pasirinktą egzaminą, kurių įvertinimų aritmetinis vidurkis turi prilygti pagrindiniam mokymosi pasiekimų lygiui (nuo 2025 m. abiturientams nuo 50 balų, 2024 m. abiturientams nuo 36 balų).

Bendrojo priėmimo tvarka

Minimalūs reikalavimai stojant

Konkursinio balo skaičiuoklė

Prašymų registracija ar prisijungimas per LAMA BPO (nuo birželio 1 d.)

Studijų kainos

Studijų organizavimas

Nuolatinės studijos Marijampolėje – 3,5 m.

Studijos vyksta darbo dienomis. Dažniausiai paskaitos prasideda nuo 9.00 val. ir baigiasi 16.00 val.

Per dieną vyksta ne daugiau keturių užsiėmimų.

Kitos šios krypties studijų programos