Akademijos moksleiviams | MRU mokykloms

Akademijos moksleiviams

Visus metus moksleiviams atviras Mykolo Romerio universitetas kviečia iš arčiau susipažinti su specialybėmis ir lengviau priimti sprendimą, ką veikti ir kuo būti po mokyklos baigimo.

Specialiose akademijose moksleiviai ne tik praktiškai išmėgins ar daugiau sužinos apie dominančią specialybę, bet ir pasitikrins, ar norėtų ją studijuoti ateityje.

Lyderystės akademija

Mykolo Romerio universiteto Viešojo valdymo ir verslo fakultetas jau dešimtmetį sėkmingai organizuoja Lyderystės akademiją, skirtą vyresniųjų klasių moksleiviams ir studentams. Tai nemokamas projektas, kurio metu susivieniję projekto partneriai paruošia koncentruotą, įtaigią bei itin įdomią paskaitų programą.

Norint tapti savimi pasitikinčiu profesionalu, svarbu turėti lyderio savybes ir charakterį, valią ir vaizduotę, todėl kviečiame dalyvauti Lyderystės akademijos veikloje, kurios metu kursi sau palankią aplinką, ugdysi pasitikėjimą savo jėgomis, išmoksi išsakyti nuomonę, atrasti tikslą, tapti atsakingu lyderiu savo mokykloje, universitete, bendruomenėje ir tolesniame gyvenime!

Akademijos tikslas – skatinti būti aktyviems, kurti sau palankią aplinką, išsakyti nuomonę, turėti tikslą, tapti atsakingais lyderiais savo mokyklose, universitetuose, bendruomenėse ir tolesniame gyvenime, ugdyti pasitikėjimą savo jėgomis, įgauti teorinių ir praktinių žinių. Akademija siekia suteikti informacijos aktualiais profesijos pasirinkimo, karjeros planavimo ir savęs pažinimo klausimais.

Lyderystės akademijos 2022-23 tema: „Sėkmingos lyderystės įrankiai“. Paskaitų temos ir datos:

Spalio 28 d.  Sezono atidarymas. Drąsa būti lyderiu. Lyderio įrankiai
Lapkričio 25 d. Asmeninis prekės ženklas. Būk lyderiu savo gyvenime
Gruodžio 16 d. Šventinės paskaitos. Kūrybiškumas, savęs pažinimas ir svajonės
Sausio 27 d. Viešasis kalbėjimas ir komunikacija
Vasario 24 d. Laiko planavimas
Kovo 24 d. Pasiruošimas egzaminams ir streso valdymas
Balandžio 28 d. Verslumas
Gegužės 19 d. GYVA METŲ UŽBAIGIMO ŠVENTĖ. Karjera, studijų pasirinkimas. Diplomų įteikimas. 

Paskaitų trukmė ir laikas: 2 val.  (nuo 14 iki 16 val.)

Paskaitų vieta: „Zoom“ platforma

Išklausius bent 2/3 visų paskaitų bus įteiktas sertifikuotas diplomas, su kuriuo suteikiama galimybė gauti papildomą balą stojant į Mykolo Romerio universitetą.

Registracija vyksta iki spalio 27 d. el. paštu: lyderystesakademija@mruni.eu (nurodant savo vardą, pavardę, instituciją/mokyklą ir kontaktus)

Naujausią informaciją taip pat galite sekti Lyderystės akademijos Facebook profilyje.

Ekonomikos ir verslo akademija

Ekonomikos ir verslo akademija yra 16-18 metų jaunimui paruošta paskaitų programa verslo, ekonomikos ir finansų temomis. Visas akademijos programos turinys grįstas ne tik teorija, bet ir praktika, todėl itin tinka moksleiviams, norintiems pažinti ekonomikos ir verslo sritį bei svarstantiems su ja sieti savo ateitį.

Paskaitas veda Mykolo Romerio universiteto profesoriai ir dėstytojai, tad šioje akademijoje moksleiviams suteikiama unikali galimybė pagilinti ar gauti papildomų aukšto lygio ekonomikos ir verslo žinių.

Užsiregistruok į akademiją ir gauk geriausią ekonomikos ir verslo švietimo kokybę dar būdamas mokykloje!

Akademija skirta: 16-18 metų moksleiviams.
Paskaitos vyksta: Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje, adresu Birutės g. 2, Alytus ir Panevėžio 5-ojoje gimnazijoje, adresu Danutės g. 12. Šiuo metu visos paskaitos vyksta online formatu.
Kaip užsiregistruoti: kreiptis telefonu į akademijos rinkodaros ir ryšių su visuomenę vadovą Povilą Labuką telefonu +370 6 728 8452 ar el. paštu povilaslabukas@gmail.com.

Ekonomikos ir verslo akademija įsteigta bendradarbiaujant Alytaus miesto savivaldybei, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijai ir Mykolo Romerio universitetui.

Daugiau apie akademiją:

Karjeros akademija

Karjera – viena iš svarbiausių šiuolaikinio žmogaus gyvenimo dalių. Šiandien reikia lengvai prisitaikančių prie nuolat kintančių aplinkos sąlygų, savarankiškų, iniciatyvių ir kūrybingų žmonių, kurie moka kurti savo gyvenimą tokį, kokio patys nori ir įsivaizduoja.

„Padaryti galima viską. Sunkiausia būna sužinoti, kaip tai padaryti“  (E.Alenas)

Karjeros akademijos tikslas – padėti mokiniams modeliuojant savo karjeros kelią.

Kodėl verta dalyvauti akademijos veiklose? Dalyvauti karjeros akademijos veiklose verta dėl šių priežasčių:

  • galimybės pažinti save, savo stiprybes ir tobulintinas sritis;
  • interaktyvios galimybės susipažinti su pačiomis įvairiausiomis veiklos sritimis ir studijų galimybėmis;
  • galimybės formuoti savo karjeros viziją ir pagristai kelti karjeros tikslus;
  • galimybės susidaryti asmeninės karjeros planą.

Kaip bus organizuojamos veiklos? Tavęs laukia karjeros kompetencijų tobulinimo dirbtuvės, nuotoliniai susitikimai su įdomiais ir įkvepiančiais žmonėmis, edukacinės veiklos.

Karjeros akademijos veikla orientuojasi į visuminį mokinio karjeros kompetencijų ugdymą(si). Įtraukiančių paskaitų ir patyriminiu ugdymu grįstų užsiėmimų metu bus lavinami mokinių bendradarbiavimo, savęs pažinimo įgūdžiai, plėtojamas pasitikėjimas savimi, atsakomybė planuojant savo karjerą, motyvacija mokytis ir kelti karjeros tikslus.

Kam skirta? 10-12 (II – IV) klasių mokiniai

Kaip viskas vyksta? Užsiėmimai vyks 2-3 kartus per metus Mykolo Romerio universitete (pagal išankstinę registraciją), lygiagrečiai bus organizuojamos klasės valandėles Tavo mokykloje (ketvirtadieniais, pagal išankstinę registraciją). Susitikimų formatas gali būti koreguojamas dėl pandeminės situacijos.

Kas veda ir organizuoja veiklas? Mykolo Romerio universiteto dėstytojai – ilgametę ugdymo karjerai patirtį turintys specialistai.

Ar mokymai yra mokami? Nemokami

Karjeros akademijos koordinatorė – Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto Edukologijos ir socialinio darbo instituto docentė doc. dr. Violeta Jegelevičienė. 

Arėjantys renginiai:

Naujas renginių kalendorius bus skelbiamas netrukus.

Įvykę renginiai: 

Gruodžio 8d. įvyko Karjeros akademijos organizuojama nuotolinė netradicinė klasės valandėlė, skirta 10-12 (II-IV) klasių mokiniams. Klasės valandėlę apie apie startuolių kūrimą vedė MRU Viešojo valdymo ir verslo fakulteto lektorius, Startup Hub vadovas dr. Artūras Jurgelevičius. Su dideliu džiaugsmu pranešame, jog ši netradicinė klasės valandėlė sulaukė daug dėmesio – ją stebėjo net 400 mokinių iš 20 mokyklų! Tariame nuoširdų AČIŪ dr. Artūrui Jurgelevičiui ir visiems prisidėjusiems.


Lapkričio 24 d. įvyko Karjeros akademijos organizuojama nuotolinė netradicinė klasės valandėlė, skirta 10-12 (II-IV) klasių mokiniams. Klasės valandėlę apie kūrybiškumo galias vedė MRU Teisės mokyklos dekanės patarėja komunikacijai, švietimo ekspertė Akvile Alauskaitė. Su dideliu džiaugsmu pranešame, jog ši netradicinė klasės valandėlė sulaukė ypatingai daug dėmesio – ją stebėjo net 1500 mokinių iš 65 mokyklų!  Tariame nuoširdų AČIŪ Akvilei Alauskaitei ir visiems prisidėjusiems.

Spalio 25 d. Mykolo Romerio universiteto Karjeros akademija, kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru, mokyklų karjeros specialistams (10–12 kl.) surengė nuotolinį informacinį renginį „MRU Karjeros akademija – pagalba karjeros specialistams“. Renginio metu Karjeros akademijos koordinatorė – Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto Edukologijos ir socialinio darbo instituto docentė doc. dr. Violeta Jegelevičienė pristatė Karjeros akademijos veiklą, aptarė bendradarbiavimo su mokyklomis galimybes.

 

Spalio 13 d. įvyko Karjeros akademijos organizuojama nuotolinė netradicinė klasės valandėlė, skirta 10-12 (II-IV) klasių mokiniams.  Klasės valandėlę apie motyvaciją mokytis vedė psichologas, patirtinio ugdymo mokymų vadovas bei MRU lektorius Gintautas Katulis. Su dideliu džiaugsmu pranešame, jog ši netradicinė klasės valandėlė sulaukė ypatingai daug dėmesio – ją stebėjo net 2998 mokiniai iš daugiau nei 127 mokyklų! Tariame nuoširdų AČIŪ Gintautui Katuliui ir visiems prisidėjusiems.


Su džiaugsmu pranešame, jog 2022 m. gegužės 12 d. įvykusi pirmoji nuotolinė netradicinė klasės valandėlė mokiniams su MRU Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto Edukoloijos ir socialinio darbo instituto dėstytoja dr. Neringa Kurapkaitiene tema „Savanorystė – gyvenimą keičianti patirtis“ susilaukė ypatingai daug dėmesio – netoli 500 dalyvių! Nuotolinės klasės valandėlės metu dr. Neringa Kurapkaitiene mokinius supažindino su savanorystės svarba ir galimybėmis.

Džiugiai pranešame, kad 2022 gegužės 23 d. Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto prodekanė mokslui dr. Raminta Bardauskienė ir dekanės patarėja komunikacijai ir rinkodarai Ieva Meironaitė Vilniaus Gabijos progimnazijos organizuojamoje „Karjeros savaitėje“ susitiko su aštuntokais. ŽVSF atstovės mokinius supažindino su mokslininko profesija bei fakultetu, pasakojo apie studijų galimybes ir dalinosi įdomiais faktais apie universitetą.

Su mumis galite susisiekti: kam@mruni.eu