Atvirų durų dienos

ŽVSF GYVAI: APIE ATEITIES STUDIJAS IŠ PIRMŲ LŪPŲ | 2021 m. balandžio 14-16 d.

Balandžio 14-16 d. Mykolo Romerio universiteto Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas kviečia 10-12 kl. moksleivius į nuotolines atvirų durų dienas, kurių metu bus pristatomos psichologijos, komunikacijos, pedagogikos, socialinio darbo, vertimo, filologijos ir vadybos krypčių studijų programos. Visi dalyviai turės galimybę ne tik sužinoti visą reikalingą informaciją iš pirmų lūpų – savo srities profesionalų ir ŽVSF studentų, kurie pasidalins savo patirtimi, bet ir praktiškai „pasimatuoti“ būsimą profesiją.

Kiekvienas dalyvis gaus visus atsakymus apie studijų galimybes, priėmimo į universitetą sąlygas, galės sudalyvauti interaktyviose veiklose, gauti būsimo ŽVSF studento pažymėjimą! Būtina dalyvių registracija, renginiai vyks ZOOM platformoje, nuoroda į renginius bus siunčiama registracijos formoje nurodytu elektroninio pašto adresu.

PROGRAMA

Balandžio 14 d. 
15:00 – 17:00 Kalbos – raktas į kitas kultūras ir sėkmingą komunikaciją. Nuo 15:00 val. prancūzų, ispanų, norvegų ir vokiečių kalbų pristatymas; nuo 16:00 val. kinų ir korėjiečių kalbų pristatymas. (ŽVSF Humanitarinių mokslų institutas)
Registracija

Balandžio 15 d.
13:00 – 14:00 Kolektyvinis intelektas turinio kūrime – šuolis į skaitmeninę erdvę: interaktyvios dirbtuvės  (ŽVSF Komunikacijos institutas)
14:30 – 14:50 Tarptautinių mainų galimybės ŽVSF studentams (MRU Tarptautiškumo tarnyba)
15:00 – 16:00  Drąsa keisti ir keistis – 10 idėjų, kur galima atrasti save: virtuali ekskursija po ESDI institutą  (ŽVSF Edukologijos ir socialinio darbo institutas)
16:00 – 17:00 Būti vertėju ar nebūti? (ŽVSF Humanitarinių mokslų institutas)
Registracija

Balandžio 16 d.
12:30 – 17:00 Q&A: Atsakymai į klausimus besidomintiems psichologijos studijomis (ŽVSF Psichologijos institutas)
14:00 – 14:30 Visi atsakymai apie studijų galimybes ŽVSF (Nacionalinio priėmimo grupė ir ŽVSF administracija)
Registracija

 


 

„RAMU DĖL KARJEROS“ | 2021 m. kovas

Kompiuteriniai žaidimai ir skaitmeninė animacija: nuo nevykėlio iki milijonieriaus (Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos vadovas Gediminas Tarasevičius ir MRU Informatikos ir skaitmeninio turinio programos vadovas prof. dr. Tadas Limba)

Kosminiai karai – fikcija ar realybė? (MRU Teisės mokyklos doktorantas Tomas Marozas)

Asmens reputacija: kada ji nepriekaištinga, o kada abejotina? (advokatas Laurynas Pakštaitis ir advokatas, kontoros seniūnas Vytenis Dziegoraitis); iškart po to: Reputacija prasideda nuo mokyklos suolo (Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius)

Pagrindiniai mitai apie psichoterapiją arba kas vyksta už psichologo durų (MRU Psichologinės tarnybos vadovė S. Vimoncienė, MRU Psichologijos instituto direktorius Antanas Valantinas, moksleiviai)

Nusikaltimų tyrėjo profesionalumas ir jo svarba baudžiamosiose bylose (advokatas Laurynas Pakštaitis ir advokatas, kontoros seniūnas Vytenis Dziegoraitis)

Aplenkiau save universitete (LR Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska, MRU Viešojo valdymo ir verslo fakulteto alumnas Skirtamtas Gricius. Diskusiją moderuoja MRU studentė Liepa Norkevičienė)

Kaip savanorystė gali padėti karjerai?
(MRU Edukologijos ir socialinio darbo instituto dėstytoja dr. Neringa Kurapkaitienė, socialinio darbo programos studentė Margarita Banevičiūtė, MRU Viešojo administravimo instituto direktorius prof. dr. Andrius Stasiukynas)

„How to be Creative in Writing“ (Humanitarinių mokslų instituto dėstytojas iš JAV Joel Mowdy, moderuoja HMI direktorė prof. dr. Liudmila Mockienė)

Ateities teisininkas (Diskusiją moderuoja: Akvilė Alauskaitė. Diskusijoje dalyvauja: prof. Dr. Lyra Jakulevičienė MRU Teisės mokyklos dekanė; Dr. Juozas Valčiukas, MRU Teisės mokyklos dėstytojas, mentorystės programos koordinatorius, doc. dr. Marius Laurinaitis, MRU Teisės mokyklos dėstytojas, teisės ir fintech ekspertas, prof. dr. Agnė Tvaronavičienė dėstytoja, mediacijos pradininkė Lietuvoje, akredituota tarptautinė mediatorė, Teisės ir muitinės veiklos programos studentė Eglė Striškaitė)

Kodėl verta rinktis pareigūno profesiją? (MRU Viešojo saugumo akademijos dekanė Snieguolė Matulienė, lektorė Ingrida Kairienė, VSAT vyresnysis leitenantas Pagėgių rinktinėje ir MRU alumnas Linas Ubartas, kinologas Karolis Ambrazevičius ir vilkšunė Luna, studentas Aldas Banelis)

Kokie pavojai laukia internete ir kaip jų išvengti? (MRU Viešojo valdymo ir verslo fakulteto dekanas prof. dr. Darius Štitilis ir kibernetinio saugumo ekspertas, MRU lektorius Mindaugas Matulionis)

MRU Herojai: Teisės mokyklos Alumni istorijos (Rytis Valūnas, MRU Teisės mokyklos alumnas, teisininkas, Pasaulio ekonomikos forumo jaunimo tinklo „Global Shapers“ Vilniaus klubo vadovas)

P. Korėjos Dongseo universitetas studento akimis (MRU Informatikos ir skaitmeninio turinio programos 4 kurso studentas Aurimas Tiriūnas)

Teorija vs praktika (Komunikacijos ir skaitmeninės rinkodaros III k. studentės Aistė Laurinavičiūtė ir Helena Baltrušaitytė, Komunikacijos instituto direktorius doc. dr. Marius Kalinauskas)

 


 

„ŽINIOS IŠSIPILDO“ | 2020 m. lapkritis

Nors 2020 metais dėl epidemiologinės situacijos ir masinių renginių ribojimų Mykolo Romerio universitetui teko atšaukti „gyvas“ atvirų durų dienas, abiturientai, moksleiviai, jų tėvai ir mokytojai iš arti susipažinti su universitetu, gyvai pabendrauti dėstytojais, sužinoti apie studijų programas, gauti atsakymus į rūpimus klausimus visą lapkričio mėnesį galėjo virtualiai.

Vien per pirmąjį mėnesį gyvas vaizdo transliacijas, per kurias pristatėme mūsų siūlomas studijų kryptis bei programas, bendravome su universiteto dėstytojais, studentais, mentoriais, alumnais ir partneriais stebėjo daugiau nei 22 tūkstančiai žiūrovų.

Tikime, kad šių atvirų durų dienų mėnesio turinys yra aktualus ir šiandien, tad kviečiame žiūrėti vaizdo įrašus:

Informatika ir žaidimų industrija – Verslo ir ekonomikos instituto atstovas prof. dr. Tadas Limba ir Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos vadovas Gediminas Tarasevičius

Paauglys renkasi profesiją: patarti ar susilaikyti? – „Karalienės Mortos mokyklos“, „Vaikystės sodo“ įkūrėja, keturių vaikų mama ir socialinių mokslų daktarė Austėja Landsbergienė

Ko reikia darbo rinkai žvelgiant į darbo skelbimus? – CV-Online LT karjeros portalo marketingo vadovė Rita Karavaitienė

Klausimai-atsakymai apie priėmimą į MRU – Nacionalinio priėmimo grupės vadovas Saulius Bugailiškis

Teisininko vaidmuo visuomenėje ir valstybėje – Viešosios teisės instituto atstovas, dr. Juozas Valčiukas

MRU: nuo Vilniaus iki Seulo – Tarptautiškumo tarnybos atstovės Audra Dargytė Burokienė ir Diana Dulko, Karaliaus Sedžiongo instituto direktorė prof. dr. Lora Tamošiūnienė.

Finansai – menas ar gyvenimo būdas? – Verslo ir ekonomikos instituto atstovai lekt. dr. Vytautas Azbainis ir prof. dr. Gintaras Černius

Viešojo administravimo ir lyderystės studijos – norintiems kurti savo ir Lietuvos valstybės ateitį – Viešojo administravimo instituto atstovas prof. dr. Andrius Stasiukynas

MRU Mentorystės programa – universiteto studentės Dominyka Šeputytė ir Dominyka Gromnickaitė

Politikos mokslai: kam, kodėl, kaip? – Politikos mokslų instituto atstovė, let. Rima Urbonaitė

Psichologija – kas tai? – Psichologijos instituto atstovas doc. dr. Antanas Valantinas ir Ekspertinės psichologijos centro vadovas dr. Arvydas Kuzinas

Why Words Matter? – Humanitarinių mokslų instituto atstovai prof. dr. Linas Selmistraitis, doc. dr. Lora Tamošiūnienė, lekt. Kristina Dawn Schimmels

Karjeros pasirinkimus lemiantys veiksniai: optimizmas vs pesimizmas – Edukologijos ir socialinio darbo instituto atstovas doc. dr. Tomas Butvilas

Pasirinkimo slenkstis: kuo būti? Studijos teisės ir visuomenės saugumo kryptyje – Viešojo saugumo akademijos atstovė prof. dr. Snieguolė Matulienė

Verslas ir vadyba / Turizmas šiandieniniame pasaulyje – Lyderystės ir strateginio valdymo instituto atstovai lekt. Rimantas Raudeliūnas, lekt. Vilma Kondratienė ir doc. dr. Brigita Žuromskaitė.

Kodėl verta tapti socialiniu darbuotoju? – Edukologijos ir socialinio darbo instituto atstovė doc. dr. Alina Petrauskienė

Komunikacijos studijų kryptis – Komunikacijos instituto atstovas dr. Marius Kalinauskas