Gyvenimo startuolis - MRU

Gyvenimo startuolis

Visą vasarą ruošėme ypatingą YouTube laidą Gyvenimo startuolis. Šiandien pristatome net dešimt epizodų vyresniųjų klasių moksleiviams aktualiomis temomis: darbo rinkos tendencijos, asmeniniai finansai, streso valdymas, savęs paieškos, sveikas gyvenimo būdas, aplinkos rato formavimas bei laiko planavimas.

Laidos kūrimo metu, išsigryninome, kad gyvenimo startuolio užuomazgos atsiranda dar mokyklos suole, renkantis dalykus A ir B lygiu, lankant būrelius ir leidžiant laisvalaikį. Kaip ir verslo startuolio, taip ir gyvenimo startuolio sėkmė priklauso nuo pasirinktos krypties, turimų žinių, finansų, aplinkos, įsitvirtinimo skirtingose rinkose ir įgūdžių. Kaip užsitikrinti sėkmingą ateitį? Kaip susiplanuoti savo asmeninį augimą ir pasiekti norimų rezultatų?

Planuok ateitį jau dabar ir kurk sėkmingą gyvenimo startuolį penkių esminių žingsnių pagalba!

1 ŽINGSNIS. Renkuosi karjeros kryptį

Atėjo metas rinktis studijų kryptį? Sunku apsispręsti kuo nori būti? Kartais aplanko mintys, kad neturi jokių talentų? Mes keliame klausimą: ar tikrai talentų būtina ieškoti? Gal verta išsiugdyti? Kaip įsitikinti, kad pasirinktas kelias nebus pamestas, susidūrus su pirmąja nesėkme?

3 patarimai, kaip atrasti profesinį pašaukimą:

  1. Sustok ir reflektuok: ką mėgsti skaityti? Už ko užkliūna akys, kai eini gatve? Kas patraukia dėmesį naršant socialiniuose tinkluose?
  2. Sugrįžk į vaikystę: pasiklausk savo artimųjų apie savo vaikystės pomėgius – pamatiniai dalykai glūdi būtent vaikystėje.
  3. Atlik karjeros testą – interneto platybėse rasi daug įvairiausių testų, padėsiančių įvertinti savo stiprybes.

Nepraleisk progos įsijungti MRU YouTube laidos „Gyvenimo startuolis“ seriją – Help! Kas matė mano talentus? Laidoje sužinosi kaip atrasti save, renkantis specialybę ir galbūt įsikvėpsi žinomo batų restauratoriaus Laimio Lomonosovo sėkmės istorija!

Mes rekomenduojame: atlik Spotiself karjeros testą.

Šis testas padės:

  • Lengviau susidėlioti ugdymo planą
  • Galimybė susidėlioti profesinio mokymosi kryptis tiems, kurie neplanuoja tęsti paskutinių klasių mokslų ir ketina mokytis profesinėse mokyklose.
  • Pasirinkti lengviau studijų kryptį bei egzaminus
  • Galimybė pažinti save ir atrasti savo stipriąsias savybes/puses;
  • Auginti savo talentus ir siekti svajonių.

Planuoji studijuoti teisę ar rinkodarą? Pasitikrink ar nesivadovauji mitais apipintų profesijų įvaizdžiu, ir gauk praktinių patarimų iš šių sričių specialistų – MRU alumnų!

2 ŽINGSNIS. Ruošiuosi egzaminams

Išsirinkai kryptį?

Spausk ir sužinok minimalius reikalavimus, stojant 2022 m.

Sužinok kokio konkursinio balo Tau reikia, susiplanuok ir išsikelk tikslą!

Įsivaizduok, jei kasdien skirtum papildomų 30 min. vieno egzamino pasiruošimui:

30 min. x 30 d. = 900 min. = 15 val., 15 val. x 6 mėn. = 90 val.

Ar įsivaizduoji savo egzaminų rezultatus? Pirmyn tikslo link!

3 ŽINGSNIS. Planuoju finansus

Kaip ir kiekvienam verslo, taip ir gyvenimo startuoliui, finansai labai svarbūs! Norint įkurti verslą reikia turėti santaupų arba gauti finansavimą, norint plėsti verslą – reikia finansus planuoti.

Ką gali daryti jau dabar?

MRU YouTube laidos „Gyvenimo startuolis“ serijoje Ateities finansai MRU prof. dr. Gintaras Černius papasakos kaip planuoti finansus, kad neliktų nulių sąskaitoje, o jaunas milijonierius, radijo laidų vedėjas ir projekto „Portalas“ įkūrėjas Benediktas Gylys pasidalins savo sėkmės istorija ir patarimais jaunimui.

Susipažink su studijų finansavimo galimybėmis Mykolo Romerio universitete, kuriomis gali pasinaudoti.

4 ŽINGSNIS. Studentauju

Dažniausiai mes esame 5-6 žmonių vidurkis, su kuriais bendraujam, todėl pasirūpink, kad studijų metais leistum laiką su tinkamais, motyvuotais ir įkvepiančiais žmonėmis, su kuriais augti ir siekti aukštumų bus ne tik lengviau, bet ir linksmiau!

Kurk ryšius įsitraukdamas į Mykolo Romerio universiteto studentų asociacijas.

Keliauk ir įsitvirtink globalioje rinkoje:

Ugdyk papildomus įgūdžius universitete NEMOKAMAI:

Ką pataria MRU alumnai? MRU alumnai laidos „Gyvenimo startuolis“ serijoje Tobula profesija = tobula darbo diena? atskleidė ką būtų darę kitaip, jei galėtų atsukti laiką atgal!

 

5 ŽINGSNIS. Kopiu karjeros laiptais

Mykolo Romerio universitete žinios išsipildo!

Susipažink su visuomenėje atpažįstamais MRU alumnais!

Ar žinojai, kad Mykolo Romerio universitetas yra Nr.1 tarp Lietuvos universitetų socialinių mokslų srityje pagal absolventų vidutinį darbo užmokestį praėjus metams po studijų.

Mykolo Romerio universitetas – studijos kokybiškam gyvenimui!