Garsinės knygos – studijoms ir savišvietai! - MRU
Bibliotekos naujienos

19 spalio, 2021
Garsinės knygos – studijoms ir savišvietai!
garsinės knygos
MoBiLait

   MRU biblioteka dalyvaudama Lietuvos aklųjų bibliotekos koordinuojamame projekte “MoBiLait” pradeda vartotojų, negalinčių skaityti įprasto teksto, aprūpinimą savišvietai ir studijoms reikalingais leidiniais.

   Projekto metu išleista 700 leidinių (iš jų 51 leidinys yra Mykolo Romerio universiteto):
- 100 DAISY formato, leidžiančio vienu metu tekstą skaityti ir jo klausytis, leidinių;
- 200 garsinių knygų;
- 400 leidinių, pritaikytų skaityti naudojantis balso sintezavimo programine įranga.
   Šie leidiniai yra prieinami virtualioje bibliotekoje ELVIS. Tai didžiausia Lietuvos garsinių knygų biblioteka, kurioje saugoma daugiau nei 13 tūkst. pavadinimų profesionaliai įgarsintų knygų.
   Garsinių knygų skaitymui yra gauta 15 nešiojamų ir 10 stalinių VictorReader grotuvų. Šie daugiafunkciniai grotuvai suteiks galimybę pasiekti įvairiausią turinį: DAISY knygas, garsines knygas, radijo ar interaktyvios informacijos transliacijas. Įrenginys skaito tekstinius dokumentus, turi diktofoną, kuriuo galima įrašyti garsines žinutes, o papildomos įrenginio funkcijos leis lengvai naviguoti garsiniuose failuose.

   Dėl daugiafunkcinių įrenginių ar prireikus pagalbos, maloniai prašome kreiptis į mūsų bibliotekos Informacinio stalo darbuotoją.

   Akademinį tekstą gali ne tik skaityti, bet ir išgirsti bei paliesti. ELVIS – tai virtuali biblioteka, kuria gali naudotis visi, negalintys skaityti įprastai. Čia saugoma aibė garsinių ir skaitmeninių knygų!