Prof. dr. Juan Ramon De La Fuente - MRU

Prof. dr. Juan Ramon De La Fuente

Mykolo Romerio universiteto senato 2009 m. spalio 23 d. nutarimu Nr. 1SN-12 už reikšmingą indėlį plėtojant tarptautinę studijų ir mokslinių tyrimų erdvę, stiprinant universitetų autonomiją, laiduojant aukštą mokslo ir studijų kokybę ir etiką, už inovacijas aukštajame moksle Mykolo Romerio universiteto Garbės daktaro vardas suteiktas Pasaulio universitetų asociacijos prezidentui profesoriui dr. Juanui Ramonui de la Fuentei (Juan Ramon De La Fuente). MRU garbės daktaro regalijos įteiktos 2009 m. birželio 24 d.

Prof. dr. Juan Ramón de la Fuente nuo 2008 m. rugsėjo 19 d. balsų dauguma Pasaulio universitetų asociacijos (PUA) kongrese Utrechte buvo išrinktas PUA prezidentu.

Prof. dr. Juan Ramón de la Fuente gimė 1951 m. Meksike. Medicinos studijas baigė Nacionaliniame autonominiame Meksiko universitete (UNAM), čia apgynė daktaro disertaciją. Vėliau studijavo psichiatriją Mayo klinikoje Ročesteryje (Minesota, JAV) ir studijas baigė su pagyrimu.

Iki 2007 m. prof. dr. Juan Ramón de la Fuente buvo Nacionalinio autonominio Meksiko universiteto rektorius ir prezidentas. Tai didžiausias universitetas Lotynų Amerikoje, turintis apie 280 tūkst. studentų. Daugiausia jų studijuoja Meksike – viename didžiausių pasaulio miestų. Visoje šalyje yra 23 UNAM filialai, akademinę bendruomenę sudaro apie 500 tūkstančių asmenų.

Profesorius J. R. de la Fuente yra vienas įtakingiausių savo šalies politikų. Nuo 1995 m. jis ėjo Sveikatos ministro pareigas. 1999 m. Nacionaliniame autonominiame Meksiko universitete prasidėjus studentų streikui, protestuojant prieš stojimo į aukštąsias mokyklas sąlygas, profesorius J. R. de la Fuente buvo paskirtas naujuoju rektoriumi ir taikiai išsprendė dešimt mėnesių trukusį konfliktą. 2003 m. jis buvo išrinktas rektoriumi antrajai kadencijai. Profesoriui suteikta 19 garbės daktaro vardo nominacijų iš Europos, Šiaurės Amerikos, Lotynų Amerikos ir Meksikos universitetų.

Prof. dr. Juan Ramón de la Fuente yra apie 300 mokslinių straipsnių ir 21 knygos apie sveikatą, švietimą ir mokslinius tyrimus autorius ir bendraautorius. Jis – daugelio akademinių žurnalų redakcinių kolegijų narys, įvairių prestižinių pasaulio konferencijų kviestinis pranešėjas.

2010 m. Juan Ramón de la Fuente buvo pakviestas užimti Jungtinių Tautų universiteto (centras Tokijuje) tarybos pirmininko pareigas, Alkala de Henares universiteto (Ispanija) Simon Bolivar profesorius ir Lotynų Amerikos studijų instituto prezidentas. Nuo 2019 m. yra nuolatinis Meksikos ambasadorius Jungtinėms Tautoms.

Garbės daktaro regalijų įteikimo ceremoniją papuošė ir Mykolo Romerio universiteto mišraus choro atliekami kūriniai, specialiai paruošti šiai progai.