Šeštojoje baudžiamosios politikos konferencijoje – dėmesys aktualiausiems iššūkiams ir tarptautinėms praktikoms - MRU
Naujienos

20 balandžio, 2026
Šeštojoje baudžiamosios politikos konferencijoje – dėmesys aktualiausiems iššūkiams ir tarptautinėms praktikoms
Teisės mokykla
Universitetas

Balandžio 17 d. Mykolo Romerio universiteto (MRU) Teisės mokykla kartu su Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės institutu, Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakultetu ir Vilniaus universiteto Teisės fakultetu surengė konferenciją, subūrusią akademinės bendruomenės narius ir teisės praktikus. Tai jau šeštoji kasmetinė konferencija „Europinės ir nacionalinės baudžiamosios politikos tendencijos ir iššūkiai“, kurioje dalijamasi naujausiomis mokslinėmis įžvalgomis bei praktine patirtimi.

Konferencijos programa apėmė platų spektrą aktualių klausimų. Diskusijose daug dėmesio skirta baudžiamojo proceso problematikai Lietuvoje, teismo nešališkumo principo užtikrinimui, imuniteto nuo baudžiamosios atsakomybės riboms bei lygtinio paleidimo taikymo iššūkiams. Taip pat nagrinėtos jautrios ir visuomenei reikšmingos temos – baudžiamoji atsakomybė už neteisėtą informacijos apie privatų gyvenimą rinkimą, seksualinio smurto problematika, mokesčių slėpimo reguliavimo fragmentacija, piktnaudžiavimo samprata bei žalos atlyginimo klausimai baudžiamosiose bylose.

Konferencijos metu pristatyti ir stendiniai pranešimai, kuriuose analizuoti smurto prieš vaikus kvalifikavimo, diskriminacijos dėl lyties, nuotolinio baudžiamojo proceso bei nusikalstamos veikos priemonių konfiskavimo aspektai.

Tarptautinį renginio pobūdį sustiprino užsienio mokslininkų pranešimai. Italijos, Šveicarijos ir Vokietijos tyrėjai pristatė savo šalių patirtis, analizuodami ES direktyvos 2024/1260 įgyvendinimą, turto konfiskavimo teisinio reguliavimo ypatumus bei išplėstinio konfiskavimo modelius. Šie pranešimai ne tik praturtino diskusijas, bet ir sudarė galimybes palyginti skirtingų valstybių patirtis sprendžiant panašias baudžiamosios politikos problemas.

„Konferencija tapo gyva diskusijų erdve, kurioje susitiko skirtingos patirtys, požiūriai ir idėjos. Esame įsitikinę, kad šis renginys dar kartą patvirtino tarpinstitucinio ir tarptautinio bendradarbiavimo svarbą bei paskatino tolesnius mokslinius tyrimus ir praktinius sprendimus, siekiant pažangos baudžiamojoje politikoje“, – teigė viena iš renginio organizatorių, MRU Teisės mokyklos Baudžiamosios teisės ir proceso instituto profesorė dr. Jolanta Zajančkauskienė.