Pasaulio universitetų reitinge – Mykolo Romerio universiteto šuolis - MRU
Naujienos

8 vasario, 2016
Pasaulio universitetų reitinge – Mykolo Romerio universiteto šuolis
Įvykis

Nacionalinės mokslinių tyrimų tarybos (Consejo Superior de Investigaciones Cientificas – CSIC) įkurta Kibermetrikos laboratorija (Cybermetrics Lab) kas pusmetį atnaujina ir paskelbia pasaulio universitetų reitingą „Webometrics“ pagal universitetų aktyvumą pasauliniame internetiniame tinkle. Mykolo Romerio universiteto pozicinis šuolis pagal naujausią analizę įspūdingas.

Kodėl dėmesio vertas būtent šis reitingas? Ispanijoje veikianti Kibermetrikos laboratorija atlieka analizę, kaip ir kiek pasaulio universitetai yra aktyvūs internetinėje erdvėje. Šio reitingo metodikoje vis didesnį svorį įgauna ne tik universitetų interneto svetainės, jų lankomumas ar aktyvumas socialiniuose tinkluose. Vis daugiau dėmesio skiriama mokslinių straipsnių publikacijoms, studijų, mokslo procesų integravimui į virtualią erdvę.

Mykolo Romerio universiteto internetiniame puslapyje mruni.eu jau atnaujinta virtuali mokymosi aplinka „Moodle“. Taip pat integruota pažangi daugiafunkcinė elektroninių knygų platforma „iPublish Central“, atitinkanti specifinius mokslo ir studijų poreikius. Ši platforma ne tik leidžia į kompiuterius, planšetes ir mobilius įrenginius atsiųsti mokslinius leidinius, bet ir rašyti komentarus, žymėti tekstą, dėti skirtukus. „Webometrics“ reitinge pasaulio universitetai suskirstyti pagal kontinentus ir konkrečias šalis.

Mykolo Romerio universitetas tarp Lietuvos universitetų atliko vieną didžiausių pozicinių šuolių (per 268 vietas) ir patenka tarp keturių geriausių. Bendrame „Webometrics“ pasauliniame reitinge Mykolo Romerio universitetas kol kas užima 2091 poziciją. Pasak Mykolo Romerio universiteto Rinkodaros ir komunikacijos centro vadovo Šarūno Sakalausko, įvairūs pasauliniai reitingai universitetus įvertina pagal skirtingus kriterijus ir metodikas, todėl tik vienu reitingu pasikliauti nereikėtų. Pasak pašnekovo, labai svarbus ir pačių universitetų požiūris. „Kiekvienas universitetas įvairiais reitingais gali pasinaudoti kaip savotišku nepriklausomu indikatoriumi, į kuriuos atsižvelgęs siektų pagerinti tam tikrus studijų, mokslo parametrus ir rodiklius“, - sako Š. Sakalauskas.

Visų Lietuvos universitetų reitingas - http://www.webometrics.info/en/Europe/Lithuania%20