Nacionalinė teisės žinių olimpiada – misija įmanoma - MRU
Naujienos

16 gegužės, 2016
Nacionalinė teisės žinių olimpiada – misija įmanoma

Gegužės 13 dieną, penktadienį, į Vilnių plūdo moksleiviai iš visos Lietuvos. Bet ne dėl to, jog šis penktadienis sutapo su 13 mėnesio diena... Tikroji priežastis - Mykolo Romerio universitete įvyko moksleivių Nacionalinės teisės žinių olimpiados finalas, į kurį susirinko apie keturis šimtus 9-10 ir 11-12 klasių moksleivių iš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų.

Į finalą pateko moksleiviai sėkmingai įveikę pirmąjį olimpiados turą, kuriame visoje Lietuvoje dalyvavo net 812 moksleiviai. Į Olimpiados finalą daugiausiai moksleivių atvyko iš Alytaus, Kauno, Vilniaus, Panevėžio miestų ir rajonų mokyklų bei gimnazijų.

Sveikinimo žodį susirinkusiems moksleiviams taręs Teisingumo ministras Juozas Bernatonis prisipažino maloniai nustebęs, kad jau pirmoji olimpiada sulaukė tiek daug dalyvių. Pasak ministro, klaidingas mitas, kad teisininkų Lietuvoje per daug, nes teisė apima labai įvairias sritis, kurioms reikalingos ir specializuotos teisės žinios, o mokyklas svarbu sugražinti teisės pagrindų mokymą.

Pasak Olimpiados organizatorių atstovės – Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto dekanės prof. dr. Lyros Jakulevičienės, labiausiai džiugina, jog šią iniciatyvą palaikė ir prie jos aktyviai prisijungė visa Lietuvos teisininkų bendruomenė, aktyviai įsitraukė ir mokyklos bei gimnazijos. Profesorė linkėjo moksleiviams atrasti šio mokslo žavesį, kuriam reikalingos ne tik žinios, bet ir loginis mąstymas bei kūrybiškumas.

Moksleivius iš Lietuvos Vyriausybės rūmų sveikino Teisininkų draugijos pirmininkas Ignas Vėgėlė. Pirmininkas pabrėžė, kad teisinis išprusimas – neatsiejama veiklaus ir pilietiško žmogaus gyvenimo dalis ir linkėjo, kad pažintis su teise moksleviams virstų ilga ir intriguojančia kelione.

Po paskaitos apie teisę kiekvienam Lietuvos Aukščiausiojo teismo teisėjas Aurelijus Gutauskas sulaukė gausių aplodismentų – ir už įdomią paskaitą, ir pamokantį anekdotą apie Mikę Pukuotuką ir Knisliuką.

Audringai moksleiviai pasitiko olimpiados ambasadorių – Jurgį Didžiulį. Žinomas atlikėjas prisipažino pats apie teisę nežinantis labai daug, tačiau suprantantis jos reikalingumą ir matantis daug paralelių su džiazu: „Norint groti džiazą ir išmokti improvizuoti reikalingos žinios, - sakė J. Didžiulis. – O jei džiazas skamba sudėtingai, žmonės pradeda girdėti ne muziką, bet triukšmą, ir tampa pasyviais klausytojais“.
Pasak J. Didžiulio, taip ir su teise - turint teisės žinių gyvenime atsiranda daugiau galimybių veikimui ir improvizacijai: „Įgiję teisės žinių jūs galėsite patys pradėti džiazuoti, o dalyvauti gyvenime visada smagiau nei būti pasyviu stebėtoju“, -sakė J. Didžiulis. O savo žodžius atlikėjas iliustravo uždegančia muzikine improvizacija, į kurią įsitraukė visi susirinkę – nuo moksleivių, mokytojų iki olimpiados svečių ir organizatorių.

Po oficialiosios dalies moksleiviai ėmėsi finalo užduočių. Kurio iš jų teisės žinios geriausios? Sužinosime jau greitai.

Pažiūrėkite ir vaizdo reportažą iš olimpiados finalo