MRU trečiakursių komanda rungėsi Vidurio ir rytų Europos teisminio proceso inscenizacijoje (CEEMC) - MRU
Naujienos

9 gegužės, 2016
MRU trečiakursių komanda rungėsi Vidurio ir rytų Europos teisminio proceso inscenizacijoje (CEEMC)
Įvykis

Mykolo Romerio universitetas pirmą kartą delegavo savo studentų komandą į Vidurio ir rytų Europos teisminio proceso inscenizacijos konkursą (angl. Central and Eastern European Moot competition – CEEMC), kurį organizuoja Britų teisės centras.

Konkurso tematika būna susijusi su Europos Sąjungos teise. Šiais metais konkurso dalyviai gilinosi į Europos Sąjungos tarptautinės privatinės teisės problematiką (Roma I ir Roma II reglamentų taikymo srities atskyrimas, „viršesnių privalomų normų“ taikymas), diskriminacijos lyties pagrindu draudimo taikymą, direktyvos dėl nesąžiningų sąlygų vartotojų sutartyse taikymo problematiką, Europos Sąjungos Teisingumo Teismo jurisdikcijos santykį su Europos Laisvosios Prekybos Asociacijos teismo jurisdikcija, ir kitas problemines Europos Sąjungos teisės sritis. Žodinis konkurso turas, kurį šiais metais globojo didžiausias Slovakijos Komenskio universitetas, vyko Bratislavoje.

Mykolo Romerio universiteto deleguotą komandą sudarė trečio kurso studentai Vadimas Bondarenka, Vaida Šiuškaitė, Vytautas Jagminas ir Anželika Stackevič. Studentams ruoštis padėjo asist. Simas Grigonis ir lekt. Justinas Šileika, vadovavo doc. dr. Inga Daukšienė. Studentams taip pat padėjo prof. dr. Regina Valutytė.

Studentus į Bratislavą lydėjusio lekt. Justino Šileikos teigimu, studentai pasirodė šauniai, nors visi komandos nariai šiuo metu studijuoja dar tik trečiame kurse ir iki dalyvavimo konkurse su Europos Sąjungos teise visiškai nebuvo susidūrę. „Konkurso užduotis apėmė teisės sritis, apie kurias studentai dar tik mokysis likusiais bakalauro studijų metais, ir net magistro studijų metu. Galimybė susidurti su tuo iš anksto ir padėti tvirtus pagrindus išties turėtų teigiamai atsiliepti studentų gebėjimams ateityje“, - teigė J. Šileika.

Studentų komanda nuoširdžiai dėkoja ir savo rėmėjams: Mykolo Romerio universitetui, Lietuvos advokatūrai, advokatui Jonui Saladžiui (advokatų kontora Eversheds Saladžius) ir advokatui Edmundui Rusinui (advokatų kontora ADER) už suteiktą finansinę paramą.